Certyfikat Polska Izba Turystyki Certyfikat Rzetelna Firma Dyplomy Referencje Opinie klientów Dyplomy Referencje Opinie klientów
Biuro Podróży Traveliada.pl
INTERNETOWE BIURO PODRÓŻY
Nagrody i dyplomy, referencje od firm i opinie od klientów dla biura podróży Traveliada.pl
Znajdź ofertę
kraj
region
dojazd
termin od
cena
Twoje Biuro Podróży - Traveliada.pl! Lubię Portal Turystyczny Traveliada.pl
Zobacz filmy z wakacji! Chcesz jechać na wakacje - zobacz film z hotelu, wycieczki!
Zobacz nasz profil w serwisie Twitter
Google+
Regulamin serwisu Traveliada.pl
Jak rezerwować w serwisie Traveliada.pl
Płatności za wycieczki w serwisie Traveliada.pl
Wyjazdy dla firm, integracyjne, wyjazdy firmowe
Śluby za granicą, podróże za granicą

Opłaty drogowe (winiety) na drogach na Słowacji i w Czechach. Oferta wody termalne, narty, góry.

Ile zapłacę za winiety ( opłaty drogowe ) na Słowacji i w Czechach? Oferta wyjazdów do wód termalnych, na narty i w góry Oferta Słowacja  oferta Czechy


Opłaty drogowe (winiety) na Słowacji

Opłaty drogowe, w formie winietek, pobierane są za przejazd wyznaczonymi odcinkami autostrad i drogami 1 klasy. Brak winiet karany jest mandatem w wysokości jej podwójnej wartości, odpowiedniej dla kategorii danego pojazdu plus obowiązek jej wykupienia. Winietki można nabywać na przejściach granicznych, w niektórych urzędach pocztowych i na stacjach benzynowych.

Cennik winietek (w euro) (dane 02.2012):
samochody do 3,5 ton - 10 dniowa (10 Euro); na 1 miesiąc (14 euro); rok (50Euro)

Drogi objęte obowiązkiem wykupienia winiety są: D1, D2, R1, 2, 19, 50, 59, 61, 63, 64, 68 i 75. Drogi I klasy oznaczone są znakiem, który przedstawia biały samochód na niebieskim tle.

Motocykle oraz samochody cammpingowe /Campery/ powyżej 3,5 ton są zwolnione są z opłat po słowackich autostradach. Od 01.01.2010 r. na Słowacji dla samochodów powyżej 3,5 tony wprowadzony został elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii /1920 km dróg/. 

Oferta wczasów w górach, na narty, pobyty w osrodkach termalnych z dojazdem własnym Oferta Słowacja


Opłaty drogowe (winiety) w Czechach

Opłaty drogowe, w formie winietek, pobierane są na drogach szybkiego ruchu oraz autostradach. Na zakupionej naklejce należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu i przykleić w widocznym miejscu na przedniej szybie. Winietki, które straciły już ważność, należy usunąć. Za posiadanie na szybie nieważnych naklejek grozi mandat. Należy zachować do kontroli kupon kontrolny otrzymany przy zakupie naklejki. Jego brak jest traktowany tak samo jak jazda bez naklejki. Brak winietki  karany jest mandatem w wysokości 15.000 CZK płatnym gotówką u policjanta. Winietki można kupić na granicach, w stacjach benzynowych i na poczcie. Cena winietki zależy od kategorii pojazdu i okresu pobytu.

Cennik winietek (w koronach czeskich) (dane 01.2010):
samochody do 3,5 ton - 7 dniowa (250 Koron); na 1 miesiąc (350 Koron); na 1 rok (1200 Koron)

Winieta 7-dniowa jest ważna przez 7 dni od wpisanej na niej daty, miesięczna - od dnia wskazanego na winietce do tego samego dnia następnego miesiąca, roczna - przez 14 miesięcy, od 1 grudnia roku poprzedniego do 31 stycznia następnego.

Winietki opłat drogowych obowiązują na autostradach i drogach ekspresowych: D1 Praha (Chodov) - Brno; D1Brno (Slatina) - Vyskov (R46); D2 Chrlice - Lanzhot (granica państwa); D5 Trebonice (Praha R1) - Beroun wsch.; D5 Beroun centrum - Ejpovice; D5 Sulkov (I/26) - Rozvadov (granica państwa); D8 Zdiby (R8) - Lovosice; D11 Praha (Praha R1) - Libice nad Cidlinou; R4 Jiloviste (III/11513) - Skalka (I/18); R6 Velka Dobra - Nove Straseci (II/237); R7 Knezeves - Slany pd.; R10 Praha (Radnice) - Bezdecin; R10 Kosmonosy - Ohrazenice; R35 Ohrazenice - Hodkovice; R35 Mohelnice - Krelov;R35 Praslavice - Lipnik; R46 Vyskov (D1) - Olomouc (II/570); R52 Rajhrad - Pohorelice pn.; R56 Ostrava - Frydek Mistek.

Oferta wczasów w górach, na narty, pobyty w Pradze z dojazdem własnym oferta Czechy


 
 
 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.