Certyfikat Polska Izba Turystyki Certyfikat Rzetelna Firma Dyplomy Referencje Opinie klientów Dyplomy Referencje Opinie klientów
Biuro Podróży Traveliada.pl
INTERNETOWE BIURO PODRÓŻY
Nagrody i dyplomy, referencje od firm i opinie od klientów dla biura podróży Traveliada.pl
Znajdź ofertę
kraj
region
dojazd
termin od
cena
Twoje Biuro Podróży - Traveliada.pl! Lubię Portal Turystyczny Traveliada.pl
Zobacz filmy z wakacji! Chcesz jechać na wakacje - zobacz film z hotelu, wycieczki!
Zobacz nasz profil w serwisie Twitter
Google+
Regulamin serwisu Traveliada.pl
Jak rezerwować w serwisie Traveliada.pl
Płatności za wycieczki w serwisie Traveliada.pl
Wyjazdy dla firm, integracyjne, wyjazdy firmowe
Śluby za granicą, podróże za granicą

SESZELE Last Minute SESZELE


Oferta last minute Seszele. Wakacje last minute na Seszelach:Kiedy najlepiej wyjechać na Seszele?

Seszele wczasy na SeszelachKlimat jest tu równikowy, gorący i wilgotny, z charakterem monsunowym. Najlepszy czas przyjazdu na te rajskie wyspy jest od grudnia do kwietnia, gdzie słońce świeci tu non stop, największy szczyt sezonu jest w okresie Świąteczno-Noworocznym.

Płetwonurkom polecamy przyjechać tu w listopadzie oraz w kwietniu, ponieważ wtedy woda jest doskonale przejrzysta. W pozostałym okresie są krótkotrwałe opady oraz wilgotność jest większa oraz ceny są niższe, ponieważ ruch turystyczny jest mniejszy. 

Seszele leżą w strefie klimatu podrównikowego, klimat jest tu gorący i wilgotny., a morskie bryzy łagodzą klimat. Na Seszelach nie ma huraganowy, zdarzają się rzadko burze w styczniu lub lutym. Najlepszy okres dla windsurfingu jest tu od maja do października, a na nurkowanie od marca do maja albo od września do listopada. Natomiast szczyt sezonu przypada tu w grudniu, styczniu, lipcu oraz sierpniu.

Jaka waluta obowiązuje na Seszelach?

Na Seszelach obowiązuje waluta: 10 SCR (Seszelska Rupia) = 1,26 USD (luty 2012)

Jakie są przykładowe ceny na Seszelach?

Butelka wody - ok. 0,30 USD, butelka piwa 0,3 l - 3,00 USD, litr benzyny - ok. 1,20 USD, obiad w restauracji - 10,00-25,00 USD.

Jakie są różnice czasowe na Seszelach?

Po przylocie na Seszele należy przesunąć wskazówki o 2 godziny do przodu względem czasu polskiego.

Jaki jest czas lotu na Seszele?

Do Mahe leci się ok. 14 godz Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mahe - ok. 12 godz.

Jak poruszać się po Seszelach? Jakim transportem?

Air Seychelles oferuje regularne połączenia z Mahé na Praslin, Frégate, Desroches, Bird i Denis Island. Istnieją połączenia promowe między Mahé, Praslin and la Digue. Promy nie kursują w nocy - w przypadku połączeń z Europy z rannymi lub wieczornymi przylotami na Mahe, jedynym sposobem na dostanie się na inne wyspy może być lokalne połączenie lotnicze. Aby dotrzeć na inne wyspy archipelagu należy wynająć łódź. Samochody wynajmuje się na Mahé i Praslin, taksówki kursują na Mahé, Praslin i La Digue. Istnieje możliwość wynajęcia rowerów na Praslin i La Digue, na Mahé może to być trudne. Najlepszym sposobem zwiedzania są długie spacery. Otoczenie jest zachwycające a ruch mały.

Jakie są gniazdka na Seszelach?

240V, 50 Hz gniazdka brytyjskie (dwa podłużne poziome otwory pośrodku i jeden podłużny pionowy na dole), adaptery można wypożyczyć w hotelach.

Czy wymagana jest wiza na Seszele?

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Należy posiadać ważny paszport, podać adres planowanego miejsca pobytu, jak również dysponować wystarczającymi na czas pobytu środkami finansowymi do wysokości 150 USD na dzień (gotówka, karty kredytowe, czeki podróżne). Pasażerowie (nie dotyczy pasażerów w tranzycie, którzy nie opuszczali lotniska) przylatujący na Seszele przez Nairobi (Kenia) samolotami linii Kenya Airways, obowiązani są przedstawić świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze. Od pasażerów przylatujących na Seszele lotami innych przewoźników (np. bezpośrednio z Europy), świadectwo szczepienia nie jest wymagane.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:
Brak placówki dyplomatycznej w Republice Seszeli. Seszele znajdują się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Kenii:
Kabarnet Rd.
00100 Nairobi, P.O. Box 30086
phone: (00-254 20) 38 72 811, 38 72 812
fax: (00-254 20) 38 72 814
e-mail:
ambnairo@kenyaweb.com


Last Minute Seszele oferty last minute Seszele wczasy wakacje lato w TRAVELIADA.PL last minute Seszele Oferta zima sezon. Seszele w styczniu, Seszele w lutym, Seszele w marcu, Seszele w kwietniu, Seszele w maju, Seszele w czerwcu, Seszele w lipcu, Seszele w sierpniu, Seszele we wrześniu, Seszele w październiku, Seszele w Listopadzie, Seszele w grudniu. Hotele z All Inclusive Seszele oferty last minute na wakacje z najlepszych biur podróży w jednym miejscu

Seszele last minute Seszele jest doskonałym kierunkiem w sezonie letnim.

W tegorocznej sprzedaży proponujemy wyloty na Seszele z:

 
 
 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.