Certyfikat Polska Izba Turystyki Certyfikat Rzetelna Firma Dyplomy Referencje Opinie klientów Dyplomy Referencje Opinie klientów
Biuro Podróży Traveliada.pl
Nagrody i dyplomy, referencje od firm i opinie od klientów dla biura podróży Traveliada.pl
Znajdź ofertę
kraj
region
dojazd
termin od
cena
Twoje Biuro Podróży - Traveliada.pl! Lubię Portal Turystyczny Traveliada.pl
Zobacz filmy z wakacji! Chcesz jechać na wakacje - zobacz film z hotelu, wycieczki!
Zobacz nasz profil w serwisie Twitter
Google+
Regulamin serwisu Traveliada.pl
Jak rezerwować w serwisie Traveliada.pl
Płatności za wycieczki w serwisie Traveliada.pl
Wyjazdy dla firm, integracyjne, wyjazdy firmowe
Śluby za granicą, podróże za granicą

WYCIECZKI DO RZYMU. WYCIECZKI DO WŁOCH

Oferty wycieczki, weekend w Rzymie i do Włoch:


Do Włoch proponujemy wyjazdy autokarem z miast:

Bielsko-Białej  Częstochowy  Gliwic  Katowic  Krakowa  Łodzi  Opola  Poznania  Piotrkowa Trybunalskiego  Radomia  Warszawy  Wrocławia

Do Rzymu proponujemy wyloty z miast:

Warszawa Kraków Poznań Gdańska Wrocławia


RZYM

 Miasto położone wśród wzgórz, nad Tybrem, w środkowej części Włoch. Rzym jest stolicą kraju, a jednocześnie najważniejszym ośrodkiem politycznym i administracyjnym. Jest światowym ośrodkiem turystycznym. Posiada zabytki jeszcze z czasów starożytności i średniowiecza. Częścią Rzymu jest najmniejsze państwo świata – Watykan, siedziba papieży. To miejsce odwiedzane jest każdego roku przez kilkanaście milionów turystów. 


TRAVELIADA.PL POLECA ZOBACZYĆ W RZYMIE

Rzym wycieczki do RzymuKoloseum
Koloseum to amfiteatr wzniesiony za czasów panowania dynastii Flawiuszy. Odbywały się tutaj igrzyska, walki gladiatorów, polowania na dzikie zwierzęta. Koloseum znane jest także jako miejsce męczeństwa chrześcijan. 7 lipca 2007 roku obiekt ten został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. W pełni sławy Koloseum było demonstracją potęgi rzymskiej, a dziś nadal budzi podziw zwiedzających.

Panteon
Panteon to jedna z lepiej zachowanych antycznych budowli w Rzymie. Powstała już w II wieku n.e. Jest to obok Koloseum najbardziej imponujący zabytek czasów starożytnych. W Panteonie pochowany jest Rafael Santi.

Forum Romanum
Forum Romanum – plac w starożytnym Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz. Niegdyś było to centrum miasto, najpopularniejszym miejscem spotkań. Skupiało instytucje polityczne i religijne, a także kramy i sklepy. Dziś Forum Romanum jest symbolem spuścizny dawnego Imperium Rzymskiego.

Bazylika św. Jana na Lateranie
Bazylika św. Jana na Lateranie jest jedną z czterech bazylik, mieszczących się na terenie Rzymu i Watykanu. Początkowo stanowiła rezydencję papieską, jednak gdy w 1308 roku została spalona, przeniesiono siedzibę do Watykanu. Od zawsze w tym miejscu stał kościół. Obecny łączy w sobie elementy z różnych okresów w dziejach Rzymu. W kościele przechowywane są głowy św. Piotra i Pawła, najważniejsze relikwie. Ozdobą kościoła są krużganki pochodzące z XIII wieku.

Bazylika św. Pawła za murami
Kolejna z czterech bazylik papieskich. Zbudowano ją w miejscu, gdzie podobno pochowano św. Pawła po jego śmierci. Kiedyś była najokazalszą z wszystkich rzymskich bazylik, jednak podczas pożaru w 1823 roku, uległa niemal całkowitemu zniszczeniu. Obecna świątynia to w dużej mierze jej XIX wieczna rekonstrukcja. W 1980 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bazylika Matki Bożej Większej
Bazylika Matki Bożej Większej to trzecia bazylika papieska. Położona jest na wzgórzu Eskwilin. W świątyni podziwiać można dobrze zachowane mozaiki, po obu stronach szerokiej nawy głównej. Ołtarz zdobi obraz Madonny z Dzieciątkiem, pochodzący z XII lub XIII wieku.

Fontanna di Trevi
Fontanna di Trevi jest jedną z najbardziej znanych fontann w Rzymie. Wykonana w stylu barokowym fontanna swoją formą przypomina fasadę budynku. Jej centralnymi postaciami są Neptun i dwa trytony. Turyści przebywający w Rzymie mają w zwyczaju wrzucać do fontanny drobne monety, aby zapewnić sobie „powrót do Rzymu”. Pieniądze te przeznaczane są przez władze miasta na utrzymywanie zabytków.

Schody Hiszpańskie
Schody Hiszpańskie znajdują się przy Placu Hiszpańskim. Przyjęta nazwa wiąże się z bliską lokalizacją w tym miejscu ambasady hiszpańskiej. Na szczycie schodów znajduje się kościół św. Trójcy. Jest to miejsce tłumnie odwiedzane przez turystów, co roku odbywają się tutaj pokazy mody, a także festiwal kwiatów. U podnóża schodów znajduje się niewielka fontanna, w kształcie łódki, wykonana na pamiątkę powodzi, która miała miejsce w 1598 roku.

Zamek św. Anioła
Zamek św. Anioła został zaprojektowany i wybudowany za czasów cesarza Hadriana, jako jego własne mauzoleum. Funkcję tę pełnił do 271 roku, a następnie został włączony do systemu murów obronnych Rzymu. Następnie zmieniono go w więzienie, a później w fortecę. Budynek służył jako schronienie Rzymian przed wrogiem. Do dziś zachował się korytarz, łączący zamek z Watykanem. Zamek zdobi rzeźba przedstawiająca anioła z mieczem 

Palatyn
Palatyn jest jednym z siedmiu wzgórz rzymskich. To właśnie tutaj wg tradycji zostało założone miasto Rzym. Tutaj również podczas prac archeologicznych odnaleziono ruiny najstarszych budowli, m.in. resztki pałaców cesarskich, Dom Liwii czy pałacu Apollina. W okresie republiki Palatyn był dzielnicą bogatych wilii.

Katakumby św. Kaliksta
Katakumby św. Kaliksta znajdują się przy Via Appia Antica, najważniejszym szlaku handlowym w Rzymie, tuż za kościołem Quo Vadis. Są jednymi z największych i najokazalszych w Rzymie. Katakumby stanowią część kompleksu cmentarnego i sieci korytarzy, których łączna długość wynosi prawie 20 km.

Kościół Santa Maria in Trastevere
Kościół Santa Maria in Trastevere jest najprawdopodobniej najstarszą świątynią chrześcijańską w Rzymie. Najbardziej efektowne są mozaiki przedstawiające sceny z życia Maryi. Kościół ten jest jednym z kościołów tytularnych, nadawanych kardynałom-prezbiterom. Obecnie kardynałem jest prymas Polski Józef Glemp.

Watykan
Watykan jest najmniejszym państwem świata, a jednocześnie siedzibą papieży od XIV wieku. Jego terytorium otoczone jest murami z trzech stron. Znajduje się tutaj zespół pałacowo – kościelny z Bazyliką św. Piotra, placem św. Piotra, pałacem, a także licznymi galeriami i muzeami. Watykan posiada także Papieską Akademię Nauk o Obserwatorium oraz Ogrody Watykańskie.

Bazylika św. Piotra w Watykanie
Bazylika św Piotra to druga co do wielkości tego typu budowla na świecie. Jest najważniejszym ze świętych miejsc dla chrześcijan. Według tradycji stoi w miejscu, gdzie ukrzyżowano i pochowano św. Piotra, uznawanego za pierwszego papieża. Jego grób znajduje się pod głównym ołtarzem. W podziemiach bazyliki znajdują się groby innych papieży. Bazylika św. Piotra jest ostatnią z czterech bazylik papieskich.

Muzea Watykańskie
Muzea Watykańskie powstały ze zbiorów różnych dzieł sztuki, które zostały zgromadzone przez poszczególnych papieży. Muzea gromadzą najbogatszą kolekcję dzieł z całego świata.

Kaplica Sykstyńska
Kaplica Sykstyńska znajduje się w Pałacu Watykańskim. Od początku przeznaczona była na ważne uroczystości kościelne. Odbywają się tutaj konklawe, czyli wybory nowego papieża. Freski na sklepieniu kaplicy stworzone zostały przez Michała Anioła.

Ogrody Watykańskie
Na zespół ogrodowy w Watykanie składa się wiele gatunków roślinności, pochodzącej z różnych kontynentów. W ogrodzie znajduje się ponadto wiele najwymyślniejszych fontann. Na terenie tego kompleksu znajduje się również 2 hektarowy las.CO OPRÓCZ ZABYTKÓW MOŻNA ZOBACZYĆ W RZYMIE?

Luneur
Luneur jest rzymskim parkiem rozrywki. Znajduje się tutaj wesołe miasteczko, oferujące różnego typu karuzele. Wizytówką Luneur jest ogromny diabelski młyn. Organizowane są tutaj także imprezy kulturalne, podczas których odbywają się pokazy, przedstawienia, koncerty.

Zoo rzymskie
Rzym posiada także ogród zoologiczny. Znajdują się tu gatunki zwierząt z całego świata, także te rzadziej spotykane.

Gorące źródła w okolicach Viterbo
Gorące źródła termalne znajdują się około 80 km na północ od Rzymu. Idealne miejsce na relaks. Wody te zawierają dużą zawartość siarki, są skuteczne przy leczeniu m.in. chorób reumatoidalnych.

Hydromania
Park wodny ma powierzchnię 80.000 metrów kwadratowych i posiada jedną z najszybszych zjeżdżalni we Włoszech. Oprócz tego oferuje basen ze sztucznymi falami, basen olimpijski, 6 torową ślizgawkę, a także wiele rozmaitych atrakcji dla dzieci.

 

 
 
 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.