Certyfikat Polska Izba Turystyki Certyfikat Rzetelna Firma Dyplomy Referencje Opinie klientów Dyplomy Referencje Opinie klientów
Wczasy last minute i wycieczki w najlepszej wyszukiwarce portalu internetowego Traveliada.pl - rezerwacja online. Last minute all inclusive w Egipcie, Turcji, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Teneryfie, Krecie i Tunezji. Wycieczki zagraniczne samolotem do Pekinu, na Dominikanę, do Indii, Emiratów Arabskich i Kenii. Narty i free ski Włochy Francja Austria.
Porównaj oferty wczasów z wszystkich biur podróży w Polsce w jednym miejscu w największej wyszukiwarce wakacji na portalu Traveliada.pl
Dyplomy od Touroperatorów dla portalu Traveliada.pl, referencje od firm dla biura podróży Traveliada.pl Opinie klientów dla internetowego biura z Wrocławia
Znajdź ofertę
kraj
region
dojazd
termin od
cena
Twoje Biuro Podróży - Traveliada.pl! Lubię Portal Turystyczny Traveliada.pl
Zobacz filmy z wakacji! Chcesz jechać na wakacje - zobacz film z hotelu, wycieczki!
Zobacz nasz profil w serwisie Twitter
Google+
Regulamin serwisu Traveliada.pl
Jak rezerwować w serwisie Traveliada.pl
Płatności za wycieczki w serwisie Traveliada.pl
Wyjazdy dla firm, integracyjne, wyjazdy firmowe
Śluby za granicą, podróże za granicą
JAMAJKA

Hotele na Jamajkę. Wycieczki do Jamajki. Wakacje Jamajka:

 


Polecamy inne wyspy Karaibskie (Karaiby): 


Kiedy najlepiej pojechać na Jamajkę?

Jamajka wczasy na JamajceJamajka znajduje się w strefie morskiego klimatu tropikalnego. Jest to kierunek całoroczny, gdzie temperatury wahają się między 27°C, a 30°C. Wysoko w Górach Niebieskich temperatury okresowo mogą spadać poniżej 20°C. Na wschodnim wybrzeżu oraz w Górach Niebieskich wyróżnia się porę deszczową w okresie do maja do listopada. W tym czasie popołudniowe deszcze są prawie codzienne, lecz trwają krótko i zawsze wieczorem wraca słoneczna pogoda. Szczyt sezonu turystycznego przypada na okres od grudnia do kwietnia, ze szczególnym natężeniem w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Jaka waluta obowiązuje na Jamajce?

Jamaican Dollar (JMD) 100 JMD = 1,46 USD (luty 2012)

Jakie są przykładowe ceny na Jamajce?

obiad w barze - ok. 2 USD, mała butelka rumu - ok. 6 USD, kiść bananów - ok. 0,5 USD, internet - ok. 0,5 USD/pół godz.

Jakie są różnice czasowe waluta obowiązuje na Jamajce?

Po przylocie na Jamajkę należy przesunąć wskazówki o 7 godzin do tyłu względem czasu polskiego.

Jak poruszać się po Jamajce?

Dobrze rozwinięta jest sieć lokalnych połączeń lotniczych między Montego Bay, Kingston, Negril, Ocho Rios i Port Antonio. Sieć połączeń autobusowych jest gęsta, ale często nie można polegać na publikowanych rozkładach. Zaletą są na pewno tanie bilety i możliwość podróżowania w niebanalnym towarzystwie mieszkańców Jamajki. Istnieje możliwość wynajęcia samochodów, a w większych miastach również rowerów. Mieszkańcy Jamajki są dosyć nerwowymi kierowcami i należy zachować dużą ostrożność na drodze, w szczególności ze względu na obowiązujący tu ruch lewostronny. Warunki drogowe różnią się znacznie w zależności od zwiedzanego regionu.

Jakie gniazdka na Jamajce?

110V, 50Hz gniazdka amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku)

Czy potrzebujemy wiz na Jamajkę?

Obowiązują wizy pobytowe. Koszt wizy wynosi ok. 20 USD. Turyści mają możliwość uzyskania wizy na granicy. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:
Brak placówki dyplomatycznej Ambasador RP w Wenezueli akredytowany jest również na Jamajce.
Ambasada RP Av. Nicolas Copernico, Qta. "Ambar" Valle Arriba, Sector Los Naranjos,
Caracas adres pocztowy: Apartado 62293, Chacao Caracas 1060-A
tel. (00 58 212) 991 61 67, 991 14 61 fax. (0058 212) 992 21 64
e-mail:
ambcarc@ambasada.org.ve konsul@ambasada.org.ve

Konsulat RP w Kingston Konsul Honorowy:
Irena Cousins (polski, angielski) 35 Millborough Crescent,
Kingston 6, Jamaika, W.I.
tel. (0-01 876) 927-63-06; fax 978-92-13
e-mail:
kmrlmc@cwjamajca.com


WCZASY Jamajka wycieczki objazdowe wakacje wczasy Jamajka wypoczynek zwiedzanie Jamajka w TRAVELIADA.PL. hotele na Jamajce. Hotel Jakamja. Oferty do Jamajki. Samolotem do Jamajki. last minute Jamajka Jamajka oferty last minute na wakacje z najlepszych biur podróży w jednym miejscu.
 
 

Tanie wakacje centrum ofert last minute all inclusive biuro podróży poleca Wakacje 2014 na: KorfuMajorce, Rodos. Wycieczki last minute wyloty z: Wrocławia, Warszawy, Rzeszowa, Bydgoszczy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Katowic, Szczecina i Gdańska. Kurorty egzotyczne Tajlandia Emiraty Arabskie Kuba. Traveliada.pl współpracuje z wiarygodnymi touroperatorami, w portalu internetowym dokonasz rezerwacji online: urlopu, wypoczynku, odlotowych wakacji w najlepszej wyszukiwarce ofert lotniska last minute najtaniej. Serwis z przewodnikiem i wczesna rezerwacja. Wyjazdy na długie weekendy: weekend czerwcowy i sierpniowy

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.