Żałoba
71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015, 2017 i 2019 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy

Opinie: wysoki standard hotelu

Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015, 2017 i 2019 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Polska

Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Warszawa
Liczba mieszkańców:38 167 000 osób
Powierzchnia:322 575 km2
Waluta:złoty
Język:polski
Wiza:nie

Regiony Polska

Beskidy  |  Bieszczady  |  Dolny Śląsk  |  Karkonosze  |  Kaszuby  |  Kujawy  |  Lubelskie  |  Lubuskie  |  Łódzkie  |  Małopolska  |  Mazowieckie  |  Opolskie  |  Pieniny  |  Podkarpacie  |  Podlasie  |  Sudety  |  Suwalszczyzna  |  Śląsk  |  Świętokrzyskie  |  Tatry  |  Warmia i Mazury  |  Wielkopolska  |  wybrzeże Bałtyckie  |  Wyżyna Lubelska i Roztocze

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY POLSKA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów. W Polsce można znaleźć niemal wszystko: od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, przepastne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi.

Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy. Polska to tysiącletnie miasta, wioski pozwalające odpocząć od hałaśliwej cywilizacji. A wszystko to w oprawie zmiennych, urzekających krajobrazów. Bo największą polską atrakcją jest właśnie przyroda. Dzika, nieskażona, tak różnorodna, jak w niewielu krajach Europy i na świecie, a przy tym - powszechnie dostępna. Doceniają to turyści, których liczba stale rośnie.




CO WARTO ZWIEDZIĆ W POLSCE?



Wieliczka

Niektórzy turyści przyjeżdżają do Polski tylko po to, by zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce. Jest ona najstarszym czynnym przedsiębiorstwem na świecie. Od XIII wieku nieprzerwanie wydobywa się w niej sól, choć obecnie już nie na skalę przemysłową. Dzisiejsza kopalnia to labirynt podziemnych chodników i komór o długości 350 km, z których do zwiedzania udostępnione są 2 km. Trasa wiedzie przez 20 komór usytuowanych na trzech poziomach, od 64 do 135 m pod ziemią, jeziora i kaplice z solnymi rzeźbami, płaskorzeźbami i żyrandolami. Szczególnie piękna jest kaplica św. Kingi, ze względu na swoje wymiary zasługująca raczej na miano podziemnego solnego kościoła. W kopalni są też podziemna poczta, restauracja i kino, a nawet...korty tenisowe. W wielkich komorach odbywają się koncerty, spektakle teatralne i bale. Ponieważ tamtejsze powietrze ma lecznicze właściwości, na piątym poziomie (211 m pod ziemią) utworzono sanatorium, w którym leczy się rozmaite alergie i astmę.


Toruń i Zamość

Toruń, miasto w którym urodził się Mikołaj Kopernik, słynie z ponad 300 zabytków wpisanych w historię europejskiej sztuki. Układ rynku i przylegających do niego ulic nie zmienił się od 700 lat. Osobliwością jest Krzywa Wieża, wybudowana na przełomie XII i XIV wieku i pochylona jak słynna wieża w Pizie. Nieco młodszy od Torunia Zamość powstał w XVI wieku z woli potężnego magnata Jana Zamoyskiego jako stolica jego latyfundiów, zbudowana według włoskich wzorów. To prawdziwa perła renesansu. Oba miasta znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Malbork

Podziw turystów wzbudza również zamek Zakonu Krzyżackiego w Malborku - największa gotycka twierdza w Europie. Składa się z trzech zamków otoczonych odrębnymi fortyfikacjami i zajmuje ok. 20 ha. Znajduje się tu również muzeum z kolekcją bursztynu. Szczególną atrakcją jest nocne zwiedzanie zamku. Oprócz tego, latem, na zamkowych dziedzińcach, odbywa się widowisko światło-dźwięk.


Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to największy naturalny obszar leśny w Europie, ostatni fragment pierwotnej puszczy o niespotykanym w innych lasach europejskich bogactwie fauny i flory. Białowieski Park Narodowy znajduje się na liście UNESCO, zaliczono go także do Rezerwatów Biosfery i uhonorowano Dyplomem Europy. W puszczy mieszkają m.in. żubry, największe europejskie ssaki, rośnie aż 26 gatunków drzew i 56 gatunków krzewów. Średni wiek drzew to 126 lat.


Auschwitz-Birkenau

Muzeum obozu zagłady Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka) odwiedza co roku kilkaset tysięcy osób. W czasie II wojny światowej hitlerowcy mordowali w obozie Żydów, Polaków, Romów i Rosjan. 90% z tej liczby stanowili Żydzi deportowani z wszystkich krajów okupowanej Europy. Do muzeum ludobójstwa w Auschwitz wchodzi się przez uwiecznioną na wielu filmach i fotografiach bramę z napisem "Arbeit macht frei". Dalej można zobaczyć kilkanaście ceglanych budynków, w których mieszkali więźniowie. Wstrząsający widok stanowią urządzone w więziennych blokach ekspozycje przedmiotów zagrabionych więzionym i zamordowanym. W sąsiedniej Brzezince zlokalizowano największy obóz koncentracyjny, tu powstała większość urządzeń masowej zagłady. Stan obozu starano się zachować bez zmian.


Kalwaria Zebrzydowska

Sanktuarium kultu maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, zostało stworzone na wzór drogi krzyżowej w Jerozolimie. Pomysłodawcą budowy był żyjący w XVII wieku wojewoda krakowski Mikołaj Zebrzydowski, który w okolicznych wzgórzach dopatrzył się podobieństwa do Jerozolimy. Najpierw wzniesiono klasztor i kościół dla bernardynów, potem liczne obiekty inspirowane poszczególnymi budowlami jerozolimskimi. Jedna z gór stała się Golgotą, inna Górą Oliwną, a rzeka - potokiem Cedron. Czterdzieści kapliczek i kościółków rozsypanych jest malowniczo na okolicznych wzgórzach i w dolinie potoku. W Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą odbywają się tu barwne i widowiskowe misteria Męki Pańskiej. Kalwaria została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Szlak Orlich Gniazd

Ruiny kilkudziesięciu zamków obronnych z XIV i XV wieku usytuowanych na wapiennych wzgórzach i skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Część została wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego, część należała do polskich książąt i biskupów. Dziś pozostały po nich ruiny malowniczo wkomponowane w krajobraz. Najbardziej imponujące są zamki w Bobolicach, Mirowie, Olsztynie, Tenczynie i Ogrodzieńcu. Pozostałości tego ostatniego uznawane są za najpiękniejsze zamkowe ruiny w Polsce. Warto dodać, że teren, przez który przebiega Szlak Orlich Gniazd, to ulubiony rejon wspinaczy skałkowych. To także wymarzone miejsce dla rowerzystów i wielbicieli jazdy konnej.


Łańcut

Średniowieczna twierdza, stopniowo przekształcona w pałacową rezydencję. W XVII w. zasłynęła w Europie, zwłaszcza ze względu na wspaniały wystrój wnętrz, dzieło znanych architektów i artystów. Znajduje się tu zbiór karet, bryczek i sań. W maju, podczas odbywającego się od 1961 r. festiwalu muzycznego, pałac gości wybitnych wykonawców z całego świata.


Niedzica

Śliczny zameczek z XIV w., przebudowany w stylu renesansowym, uznawany za cenny zabytek budownictwa obronnego w Polsce. Usytuowany jest na skale wcinającej się w taflę zalewu gromadzącego wody Dunajca.


Kórnik

Romantyczny zamek, przebudowany w XIX w. w stylu angielskiego neogotyku. Do zamku przylega arboretum - największy i najstarszy ogród dendrologiczny w Polsce, założony w 1. poł. XIX w. Na około 30 ha rośnie kilka tysięcy drzew i krzewów z Europy, Azji i obu Ameryk.


Baranów Sandomierski

Renesansowa siedziba magnacka, zaprojektowana przez słynnego włoskiego architekta Santi Gucciego. Przez cały rok w każdy czwartek organizowane są Biesiady Zamkowe. Konsumpcji staropolskich potraw towarzyszy muzyka z epoki.


Krasiczyn

Zamek powstał na przełomie XVI i XVII w. jako budowla obronna, ale baszty i mury ma zwieńczone pięknymi attykami. Usytuowany nad Sanem, w Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego.


Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich

Najstarszy skansen w Polsce, pozwala zapoznać się z kulturą i folklorem Kaszubów. 30 drewnianych obiektów ludowych z XVII-XIX w. wraz z pełnym wyposażeniem, m.in. chaty z podcieniami, holenderski wiatrak i absolutnie unikatowy kościółek z 1700 roku.


Kamienne kręgi na Pomorzu

W Węsiorach, Odrach, Leśnie, a także w Łupawie i Siemirowicach znajdują się tajemnicze kręgi kamieni, zazwyczaj o 13-33 m średnicy, zaś w ich pobliżu znajdują się liczne kurhany - grobowce obłożone z wierzchu grubą warstwą kamieni. Niektórzy badacze twierdzą, że kręgi pochodzą z początku naszej ery, inni przypuszczają, że powstały wcześniej, między 4000 a 1800 r. p.n.e. Nie wiadomo, kto je wybudował - plemiona skandynawskie, czy też znacznie wcześniej inne ludy.



Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE