801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
> > > Etiopia i Jemen (wycieczka)

Etiopia i Jemen (wycieczka)

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
Etiopia i Jemen - wycieczka

Wodospady Nilu Błękitnego - Lalibela - gigantyczne podziemne kościoły - Plemiona Amhara, Felasza, Oromo, Agou - Dach Czarnego Lądu - Góry Semien - Sana - tam czas się zatrzymał - Bajkowe domy z gliny i kamienia - Złoto, mirra, zapach jemeńskich przypraw

Program:

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, wylot do Sany w Jemenie z międzylądowaniem w Istambule, przylot, transfer do hotel Sam City, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu całodzienna wycieczka z przewodnikiem po stolicy Jemenu Sanie. Zobaczymy Stare Miasto i odwiedzimy Muzeum Narodowe. Sana jest miastem zaliczanym do jednych z najstarszych na świecie. Najwcześniejsze inskrypcje o nim datowane są na I wiek. Czeka nas spacer labiryntem uliczek, wśród słynnych domów-wież, przez liczne suki (wschodnie bazary), wzdłuż pozostałości potężnych murów miejskich, obok meczetów ze strzelistymi minaretami. Wszystko sprawia tu wrażenie zatrzymanego czasu. Nie tylko architektura ale również ludzie, mężczyźni noszą za pasem charakterystyczne zakrzywione sztylety, kobiety szczelnie zakrywają twarze. Miasto to jest otoczone starymi glinianymi murami o wysokości 6 – 9 metrów, w obrębie których znajduje się 106 meczetów, 12 łaźni oraz 6,5 tys. domów pochodzących sprzed XI w. Wejścia do starego miasta strzeże sześć bram. Główna pochodząca z VII wieku nazywana jest Bab al-Yemen (drzwi Jemenu). Jedną z głównych atrakcji starego miasta jest al-Jami'a l-Kabir (Wielki Meczet), pochodzi z VIII wieku i należy do najstarszych na świecie. Sercem Sany jest bazar zwany Solnym Rynkiem (Suq Al - Milh), pełno tu kramów i warsztatów rzemieślniczych. Jak przed wiekami kupcy oferują przyprawy, złoto, mirrę i charakterystyczne jemeńskie sztylety. Nocleg w hotelu Sam City.

Dzień 3
Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie obronnych kamiennych osad Shibam i Kawkaban. Shibam zlokalizowany jest u podnóża urwistej góry na której wierzchołku zbudowano ufortyfikowane miasteczko Kawkaban. Niemal wszystkie domy wyglądają tu tak ja przed kilkuset laty. Zwiedzanie ufortyfikowanej wioski Thula gdzie zachował się w całości system murów obronnych. Miejsca te zachowały klimat i charakter niezmienny od setek lat. Przejazd do największej atrakcji w okolicach Sany - Pałacu Na Skale z XVIII w. w Wadi Dhahar. Zbudowany na szczycie stromego ostańca sprawia wrażenie dekoracji do hollywoodzkiej bajki. Lunch w restauracji Hamida w Shibam. Nocleg w hotelu Sam City. (Przejedziemy ok. 100 km po asfaltowych drogach).

Dzień 4
Po śniadaniu całodniowa wycieczka w Góry Haraz. Tylko 3% Jemenu stanowią pola uprawne. Wykorzystuje się więc każdy kawałek ziemi czego najlepszym przykładem są pocięte tarasami uprawnym Góry Haraz. Nazywane są Schodami Gigantów. Uprawia się tu kawę, sorgo i khat. Niesamowite wrażenie robią położone wysoko na skałach kilkukondygnacyjne domy-wieżowce. Zbudowano je z kamienia i gliny. Przejedziemy obok najwyższego szczytu na Półwyspie Arabskim Jabal an-Nabi Shu’áyb (Góra proroka Shu’áyb) – 3760 n.p.m. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie miasta Manakha. W XVII i XVIII wieku cała kawa uprawiana w Górach Haraz była tu magazynowana a następnie wysyłana do portu Mokha. Następnie odwiedzimy miejscowość Hoteib, święte miejsce islamskiej sekty Izmailitów. Każdego roku przybywa tu tysiące pielgrzymów z Indii, Pakistanu i Stanów Zjednoczonych. Posiłek w lokalnym zajeździe zwanym Funduq umili żywa muzyka a zakończą jemeńskie tańce. Przelot do Etiopii. (wstępny rozkład 00:01 -01:45).(Przejedziemy ok. 250 km po asfaltowych drogach).

Dzień 5
Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Po południu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego, uważanego przez wielu podróżników za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Kolacja i nocleg w hotelu w Debre Markos. (Przejedziemy ok. 200 km po asfaltowych drogach).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Bahyr Daru. Dalsza jazda przez niezwykle urzekające tereny. To jeden z niewielu w Etiopii terenów gdzie zachowały się duże kompleksy leśne z afrykańską roślinnością. Spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Jedna z przydrożnych wsi nazywana jest „whisky village”- lokalni mieszkańcy oferują tu do sprzedaży lokalny alkohol zwany araki. Dla chętnych degustacja tego specjału. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym. (Przejedziemy ok. 300 km po asfaltowych drogach).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do położonych w odległości ok. 30 km od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Spacer po wiszącym moście do podnóża wodospadu. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Gonder XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasiledes w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie pałacu i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasiledesa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Przejedziemy ok. 180 km po asfaltowych drogach).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Semien, wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Niesamowite pasmo górskie, pełne kanionów, nad którymi górują wierzchołki wygasłych wulkanów, nazywane jest Dachem Czarnego Lądu. Czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki i dziesiątki dżelad – jedynych trawożernych małp na świecie . Zwierzęta nie są agresywne, pozwalają zbliżyć się do siebie, fotografować. Powrót do hotelu w Gonder, kolacja i nocleg. (Przejedziemy ok. 180 km z czego ok. 160 km to asfaltowe drogi).

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Lalibeli niezwykle malowniczą drogą przez góry. Niedawno ukończona droga nadal jest niezbyt licznie uczęszczana przez turystów. Dzięki temu spotkania z mieszkającymi tam Etiopczykami są zachwycająco autentyczne. Przystanek przy skalnym ostańcu zwanym ambą – to bardzo charakterystyczny element etiopskiego krajobrazu. Droga prowadzi przez XIII wieczne miasteczko Debre Tabor, pełniące w XIX wieku rolę stolicy. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym, kolacja. (Przejedziemy ok. 60 km szutrowymi drogami i ok. 250 km asfaltowymi, łącznie ok. 310 km).

Dzień 11
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym.

Dzień 12
Po śniadaniu przelot do Addis Abeby. Dalsze poznawanie miasta. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja z folklorem.

Dzień 13
Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie:

w hotelach 3* w pokojach 2 os. (dostawki na zapytanie), 10 rozpoczętych dób hotelowych.

Wyżywienie:
HB oferuje:
śniadania i obiadokolacje lub lunche (z wyjątkiem dnia 1, gdzie wg programu zapewniamy śniadanie). Napoje do lunchu lub obiadokolacji dodatkowo płatne.

Informacje dodatkowe:
Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Informujemy, że impreza ma wysokie walory poznawcze, jednakże ze względu na dość długie przejazdy i stan dróg (część dróg szutrowych, część asfaltowych, dużo budów nowych dróg) podróż może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.

Cena zawiera:
przelot samolotem, noclegi, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, program turystyczny w tym rejs po J. Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 16 os. busem (bagażnik na dachu), przejazdy jeepami 4 x 4 w dn. 2 i 3, 1 przelot wewnętrzny wg programu oraz lot z Sany do Addis Abeby, obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu) ok. 260 USD od osoby, wiza etiopska 50 USD płatna na lotnisku w Addis Abebie (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy), wiza jemeńska 65 USD płatna na lotnisku w Sanie. Napiwki, tragarze ok. 30 USD, wydatków własnych.

Opinie klientów dotyczące hotelu: Etiopia i Jemen (wycieczka)

Zdjęcia z hotelu: Etiopia i Jemen (wycieczka)

Traveliada last minute do Etiopia i Jemen (wycieczka)
 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA