801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

PRAGA wycieczki. Weekend w Pradze. Wycieczka Praga

Wycieczki Praga. Wyjazdy autokarem do Pragi:


Do Pragi proponujemy wyjazdy autokarem z miast:

Bielsko-Biała  Częstochowa  Gliwice  Kielce  Kraków  Katowice  Łódź  Opole  Poznań  Piotrków Trybunalski  Radom  Warszawa  Wrocław 


PRAGA

Praga – jedno z najciekawszych miast w Europie. W niezwykły sposób łączy ze sobą przeszłość i teraźniejszość. Praga jest stolicą, a zarazem największym miastem Republiki Czeskiej. Położona jest w centralnej części kraju nad rzeką Wełtawą. Mieszczą się tutaj siedziby najważniejszych urzędów czeskich, między innymi prezydenta, parlamentu i rządu. Praga posiada międzynarodowy port lotniczy i sieć metra.
Praga jest ważnym ośrodkiem kulturowym, który liczy się na arenie międzynarodowej. Miasto niezwykłe pod wieloma względami, co roku przyciąga rzesze turystów. Posiada wiele zabytków, z różnych okresów historycznych.


TRAVELIADA.PL POLECA NA WYCIECZCE W PRADZE ZOBACZYĆ:

Rynek Starego Miasta
Najstarsze i najważniejsze miejsce w Pradze. W 1992 wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tłumnie oblegane przez turystów i rodowitych mieszkańców Pragi. To "obowiązkowy punkt" w zwiedzaniu Pragi. Ozdobą rynku jest Ratusz Staromiejski ze słynnym praskim zegarem - Orłojem.

Hradczany
Hradczany, czyli miejsce, które każdy musi zwiedzić. Hradczany tworzy kompleks zabytków, w skład którego wchodzą między innymi: Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego i słynna Złota Uliczka.

Zamek Królewski i Katedra św. Wita stanowią najcenniejsze budowle Hradczan. Zamek istnieje od najstarszych dziejów Pragi, niegdyś był on siedzibą królów czeskich. Natomiast Katedra św. Wita jest  jednym z symboli Pragi.

Bazylika św. Jerzego to najstarsza zachowana budowla romańska w stolicy Czech. W X wieku przy bazylice założone zostało pierwsze w Czechach żeńskie zgromadzenie zakonne.

Złota Uliczka symbolizuje Pragę i jest jej największą atrakcją. W jednej z kamieniczek przylegających do Złotej Uliczki często przebywał i pracował znany pisarz Franz Kafka. Dzisiaj w większości kamieniczek sprzedawane są pamiątki.

Most KarolaPraga wycieczki do Pragi
Kolejne najbardziej rozpoznawalne i najczęściej odwiedzane miejsce w Pradze. Most Karola łączy dzielnice Mała Strana i Stare Miasto. Obecnie deptak spacerowy, z którego można podziwiać Pragę i Hradczany. Warto wybrać się tutaj wieczorem, aby podziwiać imponująco oświetlony zamek praski.

Mala Strana
Obecnie dzielnica Pragi, ale do XVIII wieku stanowiła samodzielne miasto, a jej rynek obecnie jest placem targowym. W centralnej części rynku znajduje się kościół św. Mikołaja - najwspanialsza barokowa budowla Pragi. Turystów przyciągają tutaj również pałace, przepiękne fasady domów, a także niezliczona ilość sklepików, restauracji, czy malowniczych uliczek.

Josefov
Josefov czyli Dzielnica Żydowska, granicząca od północy ze Starym Miastem. Była zamieszkiwana przez społeczność żydowską. Ciekawostką jest fakt, że w czasie II wojny światowej nie została zniszczona, ponieważ Hitler właśnie w tym miejscu chciał utworzyć Muzeum Wymarłej Rasy.

Wyszehrad
Zamek Wyszehradzki położony z dala od turystycznego i gwarnego centrum Pragi. Znajdują się tu jednak zabytki godne uwagi, a należą do nich: kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz Wyszehradzki i Rotunda św. Marcina. Kościół św. Piotra i Pawła jest przykładem neogotyckiej budowli, z przepiękną fasadą. W kaplicy znajduje się tumba św. Longina - kamienny sarkofag z XI w. Cmentarz Wyszehradzki stanowi miejsce pochówku najwybitniejszych czeskich pisarzy, malarzy, muzyków i innych twórców. Romańska rotunda św. Marcina to jeden z najlepiej zachowanych fragmentów kompleksu wyszehradzkiego. Najbardziej przykuwającym wzrok fragmentem rotundy jest portal wejściowy z XIX wieku. 

Klasztor Strahowski
Klasztor Strahowski był wielokrotnie przebudowywany, ostatni raz w stylu barokowym. Jest siedzibą zakonu Norbetanów. Na jego terenie mieści się Biblioteka Strahovska, mająca ponad 800-letnią tradycję. Warto również zobaczyć kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i kościół św. Rocha, leżące na obszarze klasztoru.

Trojsky Zamek
Znajduje się nieco na uboczu, poza najpopularniejszymi trasami turystycznymi. Nazywany jest czasem „Małym Wersalem”. Biało – czerwony barokowy gmach powstał w XVII wieku. Największe wrażenie we wnętrzach robią freski, które zdobią ściany i sufit Wielkiej Sali. W pałacu znajdują się również największe XIX wieczne dzieła sztuki czeskiej.

Praskie Muzea
Praga posiada, obok niezliczonej ilości zabytków, także mnóstwo ciekawych muzeów i ekspozycji. To zaskakujące, ale w Pradze znajduje się ich aż 50. Prezentują one wystawy stałe i czasowe. Do najciekawszych praskich muzeów należą: Muzeum Narodowe, Muzeum Tortur, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Żydowskie, czy Galeria Narodowa.


CO MOŻNA ZOBACZYĆ OPRÓCZ ZABYTKÓW W PRADZE?

Praga posiada mnóstwo ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć, przebywając w tym niesamowitym mieście. 

„Śpiewające Fontanny”
Bedąc w Pradze warto wybrać się wieczorem na niezwykłe przedstawienie. Fontanny wykorzystują do wznoszących się i opadających strug wody światło i odpowiednią muzykę. Niesamowite wrażenia wizualne gwarantowane!

„Tańczący dom”
To stosunkowo nowa praska atrakcja. „Tańczący dom” to awangardowy budynek, który kształtem przypomina sylwetkę tańczącej pary. Niesamowite jest to, że mimo niespotykanego kształtu budowla doskonale wpasowuje się w otaczającą ją XIX wieczną scenerię.

Wzgórze Petrin
Wzgórze Petrin położone jest na lewym brzegu Wełtawy, w pobliżu Hradczan. Stanowi największe tereny zielone dzisiejszej Pragi, pełne jest malowniczych ogrodów i parków. Są ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców stolicy. Najbardziej charakterystyczną budowlą na wzgórzu Petrinska rozhledna, czyli mini kopia wieży Eiffla.
 

 

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA