801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

MAROKO wakacje, wczasy, wycieczki objazdowe do Maroka

Oferta last minute Maroko. Wycieczki do Maroka:Wczasy do Maroka są realizowane z lotnisk:Maroko pod względem geologicznym i krajobrazowym to ziemia zróżnicowana i pełna kontrastów. Położone jest jedynie kilkanaście kilometrów od Europy i okolone Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim, z górującymi nad nim wyżynami Atlasu. Maroko to również serdeczny naród, który za największy punkt honoru poczytuje sobie, by dobrze przyjąć gościa. Maroko to w końcu kraj, gdzie poczujemy smak egzotyki, spacerując na przykład po arabskich bazarach (sukach) i olśniewających ulicach miast, które ożywiają się coraz bardziej w miarę, jak zbliżamy się do mediny (starego miasta), i w miarę, jak upał staje się bardziej znośny.Co warto zwiedzać w Maroku?


 • Miasta: Fez, Marrakesz, Meknes, Rabat, Tafraoute, Warzazat; ponadto szczyt Tukbal w Atlasie Wysokim, wodospady Uzud, plaże w As-Sawirze i Agadirze, wapienne góry Ar-Rif, wąwóz Dadés, doliny Draa i Ourika, Atlas Średni  Najlepszy sposób na spędzanie czasu to podróże na dromaderach, trekking i przejażdżki samochodem z napędem na cztery koła po marokańskiej pustyni, jeżdżenie na nartach i przechadzki w rakietach śniegowych po masywie Atlasu, podążanie szlakiem kazb, wycieczki konne, plażowanie i kąpiele, beztroskie nicnierobienie, odkrywanie historii, kuchni i rzemiosła.

  Atlas Wysoki

  Najwyższe pasmo górskie w Zachodniej Afryce, w zimie regularnie pada tu śnieg, a najwyższe szczyty wnoszą się na wysokość ponad 4000m n. p. m., ponad 400 wierzchołków ma natomiast wysokość ponad 3000m. n. p. m. Wytyczone są tutaj liczne malownicze i piękne trasy, jednak przejście większości z nich wymaga zabrania sporych zapasów, wynajęcia licencjonowanego przewodnika i niezłej kondycji. Tereny górskie są słabo zaludnione, więc wędrując po nich wszystkie potrzebne rzeczy trzeba mieć na plecach, bo prowiantu czy wody nie da się dokupić właściwie nigdzie po drodze. W górach istnieją schroniska będące dobrą bazą wypadową w wyższe partie Atlasu. Można tutaj również zobaczyć tradycyjnie osady berberyjskich górali zajmujących się hodowlą i uprawą z mieszkalnymi lepiankami i tarasowymi ogródkami.

  Marrakesz

  Jest to niezwykle barwne miasto oddające całe bogactwo MarokaMaroko wczasy w Maroko, będąc tutaj nie można odmówić sobie przyjemności nieograniczonej wędrówki wieczornymi uliczkami, odwiedzania licznych tutejszych targów - suków, targowania się z arabskimi sprzedawcami w małych sklepikach i straganach ze wszystkim, co uznać można za bogactwo tej ziemi. Dla fotografów jest to raj ze względu na niepowtarzalną możliwość fotografowania i ludzi, i zabytków, z których najważniejsze to plac Djamma el-Fna otoczony przez średniowieczne kilkusetletnie meczety, który co wieczór od ponad 500 lat zamienia się w jeden z największych targów świata arabskiego.Poza tym w mieście koniecznie należy zobaczyć Grobowce Saadytów - zespół nekropolii przeznaczony dla dynastii marynidzkiej powstały ok. XVI wieku, Meczet Kutubijja z XII wieku z minaretem wysokości 69 metrów, meczet i medresa Alego ibn Jusufa z II poł. XII wieku, położone w obrębie medyny. Dzięki tym walorom wpisano Marrakesz na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku.

  Ajt Bin Haddu

  Ufortyfikowana osada typu ksar, istniejąca co najmniej od XVI wieku, położona na wzgórzu, otoczona gajem, wyjątkowo wdzięczny obiekt fotograficzny. Obecnie większość rodzin mieszka poza fortyfikacjami, jednak kilka obiektów (kazby) jest nadal zasiedlonych przez tutejszych mieszkańców i ich rodziny. W przeszłości osada miała ogromne znaczenia dla karawan przemierzających w danych wiekach te tereny, później jej znaczenie stopniowo malało. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

  Fez

  Pierwotne miasto powstało w VIII wieku założone przez Idrisa I, a na początku XI wieku Fez stał się stolicą ówczesnego Maroka osiągając w następnym wieku status jednego z najświętszych miast islamu i najważniejszego ośrodka nauki i myśli w Afryce. Przez całe wieki miasto na zmianę rozkwitało i podupadało płacąc za niepewną politykę władców w stosunku do niego, kilkakrotnie traciło i odzyskiwało status stolicy kraju. Od uzyskania niepodległości miasto znów straciło na znaczeniu ponieważ sułtan wybrał na nową stolicę Rabat. Fez stanowi pomnik wielowiekowej tradycji Maroka i różnych kolei jego historii, jako taki chroniony jest przez UNESCO dla przyszłych pokoleń. Należy zwiedzić tutaj stara i nową medynę, meczet andaluzyjski, synagogę Ibn Danana, grobowce marynidów, medresę Bu Inania oraz medresę Al-attarin, dawne mury obronne z licznymi zachowanymi bramami, meczet Al-Karawijjin oraz ogród botaniczny.

  Meknes

  Miasto na przedgórzu Atlasu, istniejące od VIII wieku, w pewnym momencie (przełom XVII i XVIII wieku) pełniło nawet funkcję stolicy kraju, w późniejszych niestety podupadło.Można tutaj podziwiać między innymi dawną architekturę m. in. medynę. Poza tym z okolicy znajduje się stanowisko archeologiczne Volubilis prezentujące rozległo ruiny rzymskiego miasta. Oba obiekty wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO

  Karawana

  Będąc w Maroku nie można odmówić sobie niepowtarzalnego doświadczenia uczestnictwa w karawanie. Podróż przez pustynię na wielbłądach, noclegi w oazach i nieprzebyte morze piasku wokół to niezapomniane przeżycie. Do takiej ekspedycji niezbędny jest jednak doświadczony przewodnik, który sprawi, że podróż będzie przyjemna, a cała przygoda tak bezpieczna, jak to tylko możliwe.

  Agadir

  Agadir jest największym kurortem Maroka, słynie z pięknych, piaszczystych plaży o długości ok. 8 km i szerokości do 300 m. Plaża w Agadirze ma kształt półksiężyca. Ładne, nowoczesne miasto z różnorodnymi kolorami i zabawą od rana do wieczora. Z ruin kazby na wzgórzu można podziwiać przepiękny widok na port, miasto, ocean i plażę. Tysiące knajpek, lokalnych lub międzynarodowych restauracji, dyskotek, pubów i nocnych klubów – miłośnicy nocnego życia z pewnością znajdą miejsce dla siebie. Wieczorem zewsząd dochodzi muzyka – oryginalna mieszanka afrykańskich i arabskich rytmów. Soczyste owoce, pyszne soki wyciskane ze świeżych owoców, gęste koktajle, tradycyjne słodycze – najlepiej smakują kupione na ulicy. Znakomite knajpki w porcie zapraszają na rewelacyjne owoce morza. Fantastyczna pogoda w połączeniu z ciepłymi wodami Atlantyku sprzyja sportom wodnym – są tu znakomite warunki do uprawiania surfingu i kitesurfingu.


  Jak dojechać do Maroka?

  Międzynarodowe lotniska znajdują się w Casablance, Tangerze i Agadirze – można na nie dotrzeć bez problemu lotami z Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Ponadto z Europy kursują rejsy do Maroka (z Algerciras w Hiszpanii i Sete we Francji).

  Kiedy jechać do Maroka?

  Najlepsza pora na wycieczkę lub wczasy to okres od marca do listopada (lipiec i sierpień są bardzo gorące w głębi kraju).

  Co warto kupić w Maroku?

  Przedmioty wykonane z drewna tui i cedru, babouches (tradycyjne skórzane pantofle), dywany, miedziane Maroko wczasy w Marokopółmiski, przyprawy, serwisy do herbaty, wyroby garncarskie, fajanse, instrumenty muzyczne, przedmioty skórzane, biżuteria ze srebra, miedzi lub z masy perłowej, garść piasku z Sahary.

  Czy potrzebujemy wizę do Maroka?

  Wizy dla Polskich turystów nie są wymagane. Od 1 stycznia 2005 r. obywatele polscy udający się do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.

  Ile czasu leci samolot do Maroka?

  Samolot do Maroka leci - Warszawa – Agadir – ok. 4 godz.

  Czas lokalny w Maroku w stosunku do Polski?

  Czas letni: czas polski minus 2 godz. czas zimowy: Czas polski minus 1 godz.

  Jakie jest napięcie w gniazdkach?

  W gniazdkach napięcie wynosi 220 V.

  Jaką walutą posługują się Marokańczycy?

  W Maroku klienci płacą Dirham marokański (MAD), 1 MAD = ok. 0,3 PLN; w obiegu są monety i banknoty.

  Czy płacić napiwki i ile w Maroku?

  W Maroku obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom – ok. 10-15% rachunku.

  Jakie są ceny w Maroku?

  Orientacyjne ceny: karta telefoniczna – 50 MAD, pieczywo – ok. 2 MAD, woda mineralna – ok. 3-9 MAD, coca cola 1 l – ok. 8,90 MAD, piwo – ok. 15 MAD, wódka – ok. 135 MAD/butelka, wino – ok. 25 MAD, obiad – od 40 MAD.

  Jakie są plaże z Maroku?

  Plaże w Maroku są bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola: darmowe lub za opłatą: ok. 15 MAD/dzień.

  Czy klimatyzacja w hotelach jest indywidulną?

  Klimatyzacja w niektórych hotelach sterowana jest centralnie, godziny ustala dyrekcja hotelu.

  Czy są obowiązkowe szczepienia w Maroku?

  Szczepienia nie są obowiązkowe.


  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
  Ambasada Królestwa Maroka
  ul. Starościńska 1 m. 11-12
  02-516 Warszawa
  tel. 849 63 41; fax 848 18 40
  e-mail:
  info@moroccoembassy.org.pl
  Internet: www.moroccoembassy.org.pl

  Ambasada RP w Rabacie
  23, rue Oqbah
  B.P. 425 Rabat, Maroc.
  telefony:
  spoza Maroka: (00.212.37)77.11.73, (00.212.37)77.17.91
  z terenu Maroka: (0.37) 77.11.73, (0.37) 77.17.91
  tel. dyżurny: (+212) 61-14-75-86
  e-mail:
  apologne@iam.net.ma
  Internet: www.ambpologne.ma


  Last Minute Maroko wycieczki objazdowe do Maroka wypoczynek i zwiedzanie Maroka oferty last minute wakacje Maroko urlop wycieczki w TRAVELIADA.PL. Hotele w Maroku. Hotel Maroko. Oferty do Maroka. Maroko samolotem. last minute Maroko Maroko oferty last minute na wakacje z najlepszych biur podróży w jednym miejscu. Maroko jest doskonałym kierunkiem w sezonie letnim i zimowym.

 •  
  Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
  OFERTA
  DNIA