801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

Weekend w Paryżu.

Zwiedzić Paryż na weekend samolotem lub pojechać na wycieczkę do Paryża autokarem każdy z nas marzy. Traveliada.pl spełni Twoje marzenia polecamy wycieczkę do Paryża.


weekend w Paryżu samolotem | weekend w Paryżu autokarem 

 

Weekend w Paryżu

Paryż położony jest w północnej części Republiki Francji. Jest jej największym miastem, a zarazem stolicą państwa. Od stuleci Paryż znajduje się w centrum wydarzeń historycznych, gospodarczych i kulturalnych. Na całym świecie kojarzy się przede wszystkim z wieloma zabytkami, nazywany jest „miastem zakochanych” lub też „stolicą mody”. Jedno jest pewne, Paryż niezmiennie fascynuje wszystkich turystów, którzy go odwiedzają. Ma w sobie coś tajemniczego i intrygującego, po prostu przyciąga jak magnes ...

Na wycieczkę do Paryża autokarem, albo samolotem.

Autokarem proponujemy wyjazdy do Paryża z: Bielsko-Białej,  Częstochowy,  Gliwic,  Katowic,  Krakowa,  Łodzi,  Opola,  Poznania,  Piotrkowa Trybunalskiego,  Radomia,  Warszawy  i Wrocławia. Samolotem z Krakowa, Katowic, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

W Paryżu polecamy zwiedzić Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny, Luwr, Katedrę Notre Dame, Montmartre i Bazylika Sacre Coeur, Musee d'Orsay, Centrum Pompidou, Pola Marsowe, Cmentarz Pere Lachaise La Defense, Chateau de Vincennes i Ogród Luksemburski

Wieża Eiffla


Wieża Eiffla to niezaprzeczalny symbol Paryża. To właśnie ona przyciąga co roku największe rzesze turystów z całego świata. Ta niezwykła budowla posiada wyjątkową ażurową konstrukcję, wspartą na czterech potężnych podporach. W bezchmurny dzień z jej szczytu można podziwiać panoramę całego Paryża.

Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny


Aleja Pól Elizejskich jest najbardziej reprezentacyjną ulicą Paryża. Rozciąga się na odcinku trzech kilometrów, od Placu de la Concorde, aż do Łuku Triumfalnego, który jest jej symbolem. Miejsce to jest często odwiedzane przez turystów, za sprawą znajdujących się tam ekskluzywnych restauracji, butików czy hoteli.

Łuk Triumfalny to pomnik stojący na placu Charles'a de Gaulle'a, ważny element architektury Paryża. Stanowi idealne „zakończenie” Alei Pól Elizejskich.

Katedra Notre Dame

Paryż wycieczki


Notre Dame jest jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. Posiada przepiękną fasadę, na jej środkowym portalu wyrzeźbiono scenę Sądu Ostatecznego. We wnętrzu największe wrażenie robi rozeta, umieszczona nad głównym portalem, która wprowadza do wnętrza świątyni niesamowitą grę światła.

Luwr


Najsławniejsze muzeum Francji to niewątpliwie Luwr. Muzeum to w swoich zbiorach posiada setki tysięcy eksponatów, z różnych okresów historycznych, od starożytności do XIX wieku. Muzeum podzielone jest na kilkanaście działów, w zależności od prezentowanych eksponatów. Zgromadzono tutaj najwybitniejsze dzieła malarstwa i rzeźby, a do najsławniejszych należą: Mona Lisa, Wesele w Kanie Galilejskiej, rzeźba Wenus z Milo i Nike z Samotraki.

Montmartre i Bazylika Sacre Coeur


Montmartre to najwyższe paryskie wzgórze, z którego roztacza się malowniczy widok na panoramę miasta. To niezwykłe miejsce, pełne tajemniczych uliczek i zakamarków. Z Montmartre związane są takie sławne nazwiska jak: Vincent van Gogh czy Fryderyk Chopin. W tej okolicy znajdowało się wiele znanych lokali rozrywkowych, a najsławniejszy z nich to niewątpliwie Moulin Rouge. Obecnie w dzielnicy Montmartre znajduje się najsłynniejszy pchli targ w Paryżu. Bazylika Sacre Coeur znajduje się na szczycie wzgórza Montmartre. Jej budowa trwała aż 39 lat. W wieży znajduje się największy we Francji dzwon.

Musee d'Orsay

Musee d'Orsay gromadzi w swoim gmachu (budynek dawnego dworca kolejowego) zbiory sztuki od 1848 do 1914 roku. Wielka hala dworcowa przeznaczona została na ekspozycję rzeźby, a inne sale prezentują malarstwo, fotografię i sztukę użytkową.

Centrum Pompidou

Centrum Pompidou to muzeum sztuki nowoczesnej i jednocześnie główna biblioteka Paryża. Budynek Centrum Pompidou z pewnością wyróżnia się architekturą na tle innych paryskich budynków. W pobliżu można zawsze można spotkać malarzy, muzyków czy mimów.

Pola Marsowe


Pola Marsowe początkowo były wykorzystywane jako teren ćwiczeń wojskowych i musztry, a później odbywały się tutaj różnego rodzaju imprezy plenerowe, czy też wyścigi konne. Tu obchodzono również pierwszą rocznicę zdobycia Bastylii.

Cmentarz Pere Lachaise

Cmentarz Pere Lachaise stanowi najpiękniejszy i największy paryski teren zielony, a jednocześnie jest największą nekropolią w stolicy. Cmentarz ten jest miejscem pochówku najsławniejszych ludzi związanych z kulturą, sztuką, znajdziemy tu groby m.in. Moliera, Colette, Fryderyka Chopina, Richarda Wrighta czy Isabeli Duncan.

La Defense

La Defense – nowoczesna dzielnica biurowo – handlowo – mieszkalna, której uwieńczeniem jest La Grande Arche de la Defense (Wielki Łuk), znajdujący się na jej krańcu. Nowoczesność tej dzielnicy przejawia się w całkowitym wyłączeniu ruchu samochodów na powierzchni. Ludzie poruszają się metrem, którego stacje znajdują się w podziemiach. Do wszystkich wieżowców można dostać się drogami wewnętrznymi również znajdującymi się w podziemiach. 

Chateau de Vincennes


Chateau de Vincennes to rezydencja wzniesiona w lasku Vincennes, jedna z najlepiej zachowanych we Francji. Była trzecią oficjalną rezydencją królewską, a w późniejszych czasach przetrzymywano w niej więźniów.

Ogród Luksemburski

Ogród Luksemburski był własnością Ludwika XVIII. Otworzono go dla publiczności w XIX wieku. Niezwykłe wrażenie robią liczne rzeźby zgromadzone w ogrodzie, głównie królowych Francji, ale zobaczyć można tu także popiersie Chopina. W ogrodzie znajduje się również zabytkowa karuzela z 1880 roku oraz teatrzyk kukiełkowy.

Oprócz zwiedzania Paryża możemy odpocząć w parku, nad Sekwaną, pojechać na rejs lub skorzystać z parków rozrywki, takich jak  Park Asterix i Obelix lub Disneyland.

Bulwary nad Sekwaną

Paryż słynie z uroczych bulwarów, położonych tuż nad Sekwaną, gdzie można poznać niepowtarzalny smak cafe au lait w jednej z paryskich kafejek. Paryż to miasto, gdzie nawet zwykły spacer może okazać się niezapomnianym. Poprzez niezwykłą atmosferę, dźwięki muzyki granej przez ulicznych grajków, malownicze uliczki i mosty, wizyta tutaj na długo zostaje w pamięci.

Warto wybrać się na przykład na Bulwar Saint Michel, który jest główną ulicą Dzielnicy Łacińskiej. Znajduje się tam wiele kawiarenek, które zachowują pamięć o znanych osobistościach, takich jak Balzac, czy Victor Hugo.

Wyspa Łabędzi


Idealne miejsce na chwilę odpoczynku podczas zwiedzania. Wyspa Łabędzi usytuowana jest na Sekwanie i jest cichym i ustronnym miejscem, sprzyjającym spacerowiczom. Na końcu alei, prowadzącej przez wyspę, znajduje się replika Statui Wolności z Nowego Jorku.

Disneyland


Disneyland położony jest na przedmieściach Paryża, 30 km na wschód. Kompleks rozrywkowy otworzony został 12 kwietnia 1992 roku. W bajkowej scenerii na dzieci (i nie tylko) czekają atrakcje z różnorodnych krain. Można tu spotkać postaci z bajek Disney'a. Park umożliwia „podróżowanie” w czasie i przestrzeni, wraz z bohaterami filmów animowanych.

Park Asterix


Park Asterix położony jest ok. 30 km od Paryża, w kierunku północnym. To kraina bohaterów komiksów francuskich: Asterix'a i Obelix'a. Park oferuje różnorodne atrakcje, takie jak: spływ na tratwach przez wodospady, pokazy umiejętności delfinów, labirynty i wiele innych.

 

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA