801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

LONDYN wycieczki. Weekend w Londynie. Zwiedzanie Londynu

Oferty wycieczki weekend w Londynie i do Anglii:


Do Londynu proponujemy wyloty z miast:

Warszawa Łódź Berlin Kraków Poznań Gdańska Szczecina Wrocławia Rzeszowa Bydgoszczy


Londyn wycieczki do LondynuLONDYN

Londyn – miasto znajdujące się w południowo wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także jednocześnie stolica Anglii. Jest drugim co do wielkości miastem w Europie, a także jednym z największych na świecie.  Londyn to centrum finansowe świata. Znajduje się tutaj kilkaset banków, największa giełda w Europie i dokonywane jest tutaj 30% światowego obrotu walutami.  Miasto pełne zabytków, galerii i muzeów. Przyciąga każdego roku miliony turystów.

TRAVELIADA.PL POLECA ZWIEDZIĆ W LONDYNIE

Tower od London
Tower of London jest budowlą obronną i pałacową, wzniesioną dla monarchów Anglii. W swej długiej historii budynek ten był więzieniem, a także fortecą i pałacem, a nawet zoo. Do dziś jest zamieszkany przez strażników, którzy mieszkają tutaj z rodzinami, naczelnika twierdzy, urzędników oraz kapelana i lekarza. Przechowywane są tutaj zbroje, broń, klejnoty, a nawet korona brytyjska i insygnia koronacyjne. Symbolem Tower of London są kruki.

Big Ben
Big Ben jest jednym z symboli Londynu. Zegar umieszczony wewnątrz neogotyckiej wieży waży 13 ton. Wieża zegarowa najbardziej spektakularnie wygląda wieczorem, gdy wszystkie cztery tarcze zegara są podświetlone. W swojej długiej historii zegar miał tylko kilka usterek związanych z prawidłowym pokazywaniem czasu.

Gmach Parlamentu
Miejscem posiedzeń obu izb parlamentu jest Pałac Westminsterski. Najstarsza, istniejąca do dziś część pałacu, powstała w XI wieku. Początkowo służył jako siedziba władcy, jednak aż od XVI wieku nie mieszkał tu żaden władca. Pałac posiada ponad 1000 pokoi, z których najważniejszymi są sale Izby Lordów i Izby Gmin. Najsławniejsza część pałacu to wieża zegarowa – Bin Ben.

Tower Bridge
Tower Bridge to jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie. Jest główną ulicą Londynu na skrzyżowaniu z rzeką Tamizą. Został zbudowany w 1894 roku w stylu wiktoriańskim  i stanowi jedną z największych londyńskich atrakcji. Tower Bridge jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków.

Pałac Buckingham
Pałac Buckingham stanowi oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów. Jest największym na świecie pałacem królewskim, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Jest on również miejscem, w którym odbywają się uroczystości państwowe oraz spotkania „głów państw”. Od kwietnia do lipca o godzinie 11.30 odbywają się uroczyste zmiany warty, które warto zobaczyć (a w pozostałym okresie co drugi dzień). W sierpniu i wrześniu, podczas gdy królowa przebywa na wakacjach, można również podziwiać apartamenty Buckingham. Dla Brytyjczyków jest to symbol Wielkiej Brytanii.

London Eye
London Eye jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną Londynu. Największe na świecie koło obserwacyjne jest idealnym miejscem, z którego można podziwiać Londyn.

Katedra św. Pawła
Katedra jest jednym z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii. Powstała na miejscu dawnej świątyni rzymskiej. Zbudowano ją w stylu barokowym, a budowa trwała 35 lat. Wewnątrz budowli znajduje się kilka galerii, m.in. Galeria Szeptów i Stone Gallery. W katedrze odbywały się słynne pogrzeby (np. Winstona Churchilla), a także ślub księcia Walii – Karola i lady Diany Spencer.

Opactwo Westminsterskie
To najważniejsza obok katedry św. Pawła świątynia anglikańska. Opactwo Westminsterskie to miejsce koronacji królów Anglii. Chowano tu także królów i inne zasłużone osoby, wybitnych pisarzy i poetów, muzyków i uczonych. W opactwie znajduje się m.in. kaplica św. Jerzego, poświęcona pamięci miliona Brytyjczyków poległych w wojnach.

British Museum
Utworzone w 1753 roku jest jednym z największych muzeów na świecie. Gromadzi w swoich zbiorach dzieła człowieka od czasów prehistorycznych do współczesnych, z całego świata.

Tate Modern
Tate Modern jest brytyjskim muzeum sztuki nowoczesnej. Budynek muzeum był niegdyś główną halą elektrowni. Tate Modern otwarto 12 mają 2000 roku. Uważane jest za jedno z ciekawszych tego typu obiektów na świecie. Wystawiane są tutaj kolekcje sztuki nowoczesnej, m.in. obrazy autorstwa Picassa, ale również bardziej współczesne dzieła.

Trafalgar Square
Plac Trafalgar Square zbudowany został na cześć Admirała Nelsona po jego zwycięskiej bitwie pod Trafalgarem w 1805 roku. Najważniejszym elementem placu jest 52 metrowa kolumna Nelsona, a na niej 5,5 metrowy posąg bohatera. Na placu Trafalgar Square odbywa się co roku najsłynniejszy Sylwester.

Madame Tussauds
Najbardziej znane Muzeum Figur Woskowych na świecie. Znajdują się w nim sylwetki sławnych ludzi muzyki, filmu, polityki, wykonane z wosku. Możemy znaleźć tu figury m.in. Marilyn Monroe, Elvisa Presleya, Michaela Jacksona, a także Lecha Wałęsy i Jana Pawła II.  

Piccadilly Circus
Piccadilly Circus jest placem, położonym w samym centrum Londynu. Powstał na połączeniu pięciu głównych ulic miasta. Pośrodku stoi fontanna z pomnikiem Erosa. Obecnie jest to miejsce spotkań Londyńczyków, a także jedna z atrakcji miasta. 


CO OPRÓCZ ZWIEDZANIA MOŻNA ZOBACZYĆ W LONDYNIE?

Hyde Park
Hyde Park – największy park w Londynie i jeden z większych na świecie. Został założony przez Henryka VIII w 1536 roku. Znajduje się tutaj 4000 drzew, duże jezioro, łąka, ogrody kwiatowe, a także mnóstwo atrakcji: boiska do gry zespołowej, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci.

Harrods
Harrods jest luksusowym domem towarowym. 7 piętrowy budynek oferuje mnóstwo ekskluzywnych sklepów i butików. Często można spotkać tu sławne osoby. 

Wizyta w angielskim pubie
Podczas takiej wizyty można skosztować tradycyjnych potraw kuchni brytyjskiej, a także spróbować miejscowego piwa.


 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA