801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

LWÓW wycieczka. Weekend we Lwowie. Wycieczki do Lwowa

Oferty wycieczki weekend Lwów i na Ukrainę:


Do Lwowa proponujemy wyjazdy autokarem z miast:

Bielsko-Białej  Częstochowy  Gliwic  Katowic  Krakowa  Łodzi  Opola  Poznania  Piotrkowa Trybunalskiego  Radomia  Warszawy  Wrocławia


 Lwów jest największym miastem zachodniej Ukrainy i stolicą obwodu lwowskiego. Do 1939 roku był stolicą znajdującego się w Polsce województwa lwowskiego, dlatego też Lwów nadal stanowi  ważne miejsce dla kultury polskiej na Ukrainie.

Lwów to dziś blisko 800 tysięczne miasto, najważniejszy ośrodek kultury, nauki i gospodarki zachodniej Ukrainy. Miasto odwiedzane jest co roku przez setki tysięcy turystów z całego świata. Lwów posiada bardzo bogatą ofertę kulturalną, mnóstwo teatrów, muzeów i operę. Lwów posiada również wiele zabytków, głównie z okresu renesansu i baroku.


Stare Miasto
Stare Miasto we Lwowie zostało w 1998 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykład doskonałego połączenia architektonicznych i artystycznych tradycji środkowo - wschodniej Europy z wpływami włoskimi i niemieckimi.

Rynek
Rynek stanowi centralny plac Lwowa. Wokół niego wznoszą się 44 kamienice, prezentujące różne style, począwszy od renesansu aż po modernizm. W czterech narożnikach znajdują się studnie – fontanny z XIX wieku, które przedstawiają postacie mitologiczne.

Katedra Łacińska
Jeden z najstarszych kościołów we Lwowie, położony na lwowskim rynku. Budowę katedry rozpoczęto w XIV wieku. W kościele znajdują się liczne kaplice. Na uwagę zasługuje również wielki ołtarz wzniesiony w stylu barokowym, w 1766 roku. Ołtarz zdobią marmurowe kolumny oraz cztery posągi przedstawiające świętych: Augustyna, Grzegorza, Ambrożego i Hieronima. W latach 1999-2000 z okazji wizyty Jana Pawła II,   wnętrze świątyni poddane zostało renowacji. Odnowiono wówczas prezbiterium, wielki ołtarz, zakrystię oraz kaplicę św. Józefa.

Czarna Kamienica
Czarna Kamienica – jeden z najcenniejszych zabytków polskiej architektury renesansu. Od 1940 roku mieści się w niej ukraińskie Muzeum Historyczne.

Kamienica  Królewska
Kamienica Królewska jest zabytkową kamienicą renesansową, znajduje się na rynku. Król Jan III Sobieski za czasów swojego panowania przebudował ją na rezydencję pałacową. Kamienica Królewska powstała z połączenia dwóch osobnych kamienic. Jej wejście zdobi bogaty portal. Kamienicę nazywano „Małym Wawelem”, za sprawą znajdującego się wewnątrz arkadowego dziedzińca. Obecnie znajduje się tutaj muzeum historyczne.

Kościół DominikanówLwów wycieczki do Lwowa
Kościół Dominikanów to najwspanialszy zabytek okresu baroku we Lwowie. Kościół położony jest w północno – wschodniej części starówki. Przez wiele wieków w świątyni znajdowała się cudowna ikona Matki Bożej Zwycięskiej, która po zakończeniu II wojny światowej została przewieziona do Gdańska i znajduje się tam do dzisiaj. Na uwagę zasługuje figurka Matki Bożej Zwycięskiej, która znajduje się w świątyni. W latach 1905-1914 w kościele przeprowadzona została renowacja, pozłocono między innymi osiemnaście drewnianych figur, znajdujących się pod kopułą. W sąsiadującym z kościołem klasztorze mieści się obecnie muzeum religii i ateizmu.

Kopiec Unii Lubelskiej
Kopiec, znajdujący się na wzgórzu nazywanym Wysokim Zamkiem. Został usypany z okazji trzechsetnej rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Ziemię pod budowę kopca brano ze szczytu wzgórza, niszcząc przy tym znaczną część pozostałości z dawnego zamku Kazimierza Wielkiego. Ze szczytu Kopca Unii Lubelskiej roztacza się przepiękny widok na cały Lwów i okolicę.

Arsenał Królewski
Arsenał Królewski wybudowany został z przeznaczeniem na magazyn amunicji, w związku ze zbliżającą się wojną z Turcją. Arsenał zbudowano w pobliżu murów obronnych. Po I rozbiorze Polski i zajęciu Lwowa przez Austrię, w arsenale mieszkali zakonnicy z likwidowanych zgromadzeń zakonnych. W budynku Arsenału Królewskiego znajduje się obecnie obwodowe muzeum historyczne.

Baszta Prochowa
Basztę Prochową stanowi trzykondygnacyjna budowla z piaskowca, wzniesiona w latach 1554 – 1556, po wewnętrznej stronie murów obronnych. W czasach wojny służyła do magazynowania prochu, natomiast w czasie pokoju przechowywano w niej zboże. Podczas zaboru austriackiego znajdował się tu magazyn mundurów wojskowych. Natomiast od 1959 roku mieści się tutaj Dom Architekta.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Zakład Narodowy im. Ossolińskich założony został otwarty w 1827 roku, łączył w sobie Bibliotekę, Wydawnictwo i Muzeum. Był jednym z najważniejszych ośrodków kultury polskiej, instytutem zasłużonym dla polskiej nauki oraz kultury. Posiadał niezwykle bogate zbiory biblioteczne, co do wartości drugie po Bibliotece Jagiellońskiej.

Uniwersytet Lwowski
Uniwersytet Lwowski – dawniej Akademia Lwowska, uczelnia utworzona z inicjatywy króla Jana Kazimierza w wyniku przekształcenia z kolegium jezuickiego. Uniwersytet we Lwowie jest jednym z najstarszych w Europie Wschodniej. Współcześnie stanowi jeden z największych ukraińskich uniwersytetów państwowych.

Cmentarz Łyczakowski
Cmentarz Łyczakowski jest najstarszą, zabytkową nekropolią lwowską, położoną na malowniczych wzgórzach. Cmentarz stanowi miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki czy polityki. Na Cmentarzu Łyczakowskim znaleźć można wiele zabytkowych nagrobków.


Uzdrowisko Truskawiec
Uzdrowisko Truskawiec jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie. Położone jest u  podnóża Karpat, około 100 km od Lwowa. Niesamowicie czyste powietrze zachęca do odpoczynku i relaksu. Truskawiec popularność zdobył dzięki występowaniu na jego terenie różnego rodzaju wód mineralnych. Uzdrowisko ma do zaproponowania wiele ośrodków wypoczynkowych, na terenie większości z nich znajdują się pijalnie wód mineralnych oraz zaplecze zabiegowe.

Delfinarium Aquatoria
Delfinarium położone jest w okolicach Jałty. Główną atrakcją obiektu jest projekt „Teatr morskich zwierząt” czyli przedstawienie umiejętności fok i delfinów. Podczas wizyty można także pływać z delfinami. Obiekt składa się z basenów, dużej sceny i trybun, które mogą pomieścić jednocześnie nawet 1000 widzów!     

Krym
Krym jest zakątkiem Europy nie do końca odkrytym przez turystów. Krym to malownicze plaże, skaliste zatoki, a także góry z licznymi jaskiniami, wąwozami i wodospadami. Krym oprócz kąpieli morskich i słonecznych umożliwia uprawianie wspinaczki skalistej czy też kolarstwa górskiego. Na Półwyspie Krymskim turysta znajdzie także bogactwo zabytków, a wśród nich starożytne ruiny greckie,  intrygujące skalne miasta, a także meczety tatarskie.

 

CO OPRÓCZ ZWIEDZANIA LWOWA?
TRAVELIADA.PL POLECA ZWIEDZANIE LWOWA
LWÓW
 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA