801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

KOPENHAGA weekend. Wycieczki do Kopenhagi. Zwiedzanie Kopenhaga

Oferty wycieczki weekendy do Kopenhagi do Danii:


Do Kopenhagi proponujemy wyloty z miast:

Warszawa Katowice Kraków Berlin Gdańsk


KOPENHAGA

Kopenhaga wycieczki do KopenhagiKopenhaga jest stolicą i największym miastem Królestwa Danii. Po Helsinkach, Sztokholmie i Oslo, czwarte co do wielkości miasto Skandynawii. Miasto położone jest nad cieśniną Sund, na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i północnym wybrzeżu wyspy Amager.

Kopenhaga jest jedną z bardziej intrygujących metropolii europejskich. To piękne miasto z niesamowitym klimatem, mnóstwem zabytków i muzeów. Historyczna przeszłość doskonale komponuje się tutaj z nowoczesnymi budynkami, tworząc jedną, fascynującą mieszankę …  

TRAVELIADA.PL POLECA ZWIEDZANIE KOPENHAGI

Mała Syrenka
Niewielka figura, wykonana z brązu stanowi symbol Kopenhagi. Wzorowana na postaci z baśni Andersena, siedzi na głazie wyłaniającym się z wody, tuż przy portowym wybrzeżu.

Pałac Królewski Amalienborg
Pałac Królewski jest oficjalną siedzibą duńskich monarchów i duńskiej rodziny. Nazywany jest również Zimowym Pałacem Królewskim, ponieważ wykorzystywany jest przez rodzinę królewską zwykle w miesiącach zimowych. Amalienborg stanowi jedną z największych atrakcji przy zwiedzaniu stolicy Danii. Najwięcej turystów znajduje się na dziedzińcu podczas ceremonii zmiany warty. W pałacu utworzono muzeum, które w swoich zbiorach posiada wiele prywatnych przedmiotów, używanych przez duńską rodzinę królewską, a także dawne wyposażenie komnat.

Christiansborg
Christiansborg – dawny zamek królewski i dawna siedziba monarchów. Obecnie w gmachu swoją siedzibę ma parlament duński, biura urzędów oraz muzeum. W budynkach pałacu znajdują się ponadto reprezentacyjne komnaty królewskie, Sąd Najwyższy oraz Ministerstwo Finansów.

Rundetarn
Wybudowana na polecenie króla Christiana IV wieża, pełniła rolę obserwatorium astronomicznego. Obecnie z jej szczytu można podziwiać panoramę starej części Kopenhagi. Budowla ta ma 36 metrów wysokości.

Katedra Panny Maryi
Najważniejszy kościół w Danii, katedra luterańska. Niegdyś stanowiła miejsce koronacji monarchów duńskich. Obecnie również wykorzystywana przez rodzinę królewską do ważnych uroczystości i ceremonii. Wnętrze świątyni jest oszczędne w wystroju, utrzymane w jasnych barwach i dobrze oświetlone. Na uwagę zasługuje znajdująca się przed ołtarzem marmurowa chrzcielnica, przedstawiająca klęczącego anioła, trzymającego w dłoniach muszlę morską.

Ratusz Miejski
Ratusz Miejski w Kopenhadze został wybudowany w 1903 roku, w stylu włoskiego renesansu. Fasada budynku ozdobiona została herbem miasta. Wieża ratusza zaliczana jest do najwyższych w Danii i mierzy 106 metrów. Pokonując 300 stopni możemy dotrzeć na jej szczyt, skąd rozpościera się przepiękny widok na Kopenhagę. Na Placu Ratuszowym znajduje się pomnik Hansa Christiana Andersena.

Kościół św. Fryderyka
Powstanie kościoła św. Fryderyka wiąże się z 300 rocznicą panowania dynastii Oldeburgów. Budowę rozpoczęto w 1749 roku, a jako surowca używano marmuru norweskiego. W 1770 roku z powodu trudności ze zdobyciem tego właśnie surowca zaprzestano budowy. Kościół stał niedokończony przez sto lat. Dopiero w 1876 roku dzięki wsparciu duńskiego przemysłowca wznowiono prace. Kościół został otwarty w 1894 roku. Kopuła, największa w Skandynawii, wzorowana była na kopule z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Zamek Rosenborg
Zamek Rosenborg jest jednym z bardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy Danii. Niegdyś był on rezydencją podmiejską władców Danii. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone monarchom z dynastii Oldenburgów. W komnatach królewskich można obejrzeć ciekawe meble, portrety królów i pamiątki po duńskich monarchach. W podziemiach przechowywane są królewskie insygnia koronacyjne.  

Teatr Królewski
Teatr Królewski jest siedzibą słynnego na całym świecie królewskiego baletu – Royal Danish Ballet, w którym pracują najlepsi tancerze.

Kopenhaska Biblioteka Królewska
Budynek Biblioteki Królewskiej mieści się w ogrodach królewskich, na terenie dawnego kanału portowego. Zachowano tutaj rękopisy między innymi Andersena i Karen Blixen. W 1999 roku do biblioteki dobudowano nowy gmach, nazywany Czarnym Diamentem, z powodu surowca użytego do budowy (czarnego granitu). Budynek ten stanowi obecnie idealny przykład połączenia zabytkowej budowli z nowoczesnym gmachem.

Kościół św. Albana
Kościół św. Albana jest jedynym anglikańskim kościołem w Danii. Budynek jest typowym angielskim kościołem. Na uwagę zasługuje znajdująca się naprzeciw wejścia chrzcielnica. Dalej umieszczono pamiątkową tablicę królowej angielskiej Aleksandry, gdyż dzięki jej staraniom udało się uzyskać fundusze na budowę kościoła.

Muzeum Thorvaldsena
Muzeum Thorvaldsena to muzeum sztuki, zlokalizowane obok Pałacu Christiansborg. Pierwsze muzeum w Danii zostało otwarte w 1848 roku.


CO OPRÓCZ ZWIEDZANIA KOPENHAGI?

Stroget
Stroget jest najdłuższym deptakiem w Europie. To raj dla kochających zakupy i spędzających czas w kawiarenkach. Pełno tu eleganckich sklepów z luksusowymi towarami. Wzdłuż tej ulicy znajduje się rząd zabytkowych kamieniczek. Pełno tutaj pływających po kanałach kopenhaskich promów wycieczkowych i łódek. Ciekawostką jest fakt, że właśnie tutaj, w porcie, Andersen napisał swoją pierwszą baśń. To obowiązkowy punkt programu, podczas wizyty w Danii!

Dzielnica Nyhavn
Malownicza okolica, XVIII – wieczne kamieniczki i przycumowane stare żaglowce to najbardziej charakterystyczna dzielnica Kopenhagi, często ukazywana na zdjęciach i pocztówkach. Znajdują się tutaj liczne knajpki, piwiarnie i bary. W domu pod nr 67 mieszkał Hans Christian Andersen. Stąd można wybrać się na wycieczkę statkiem po porcie.

Tivoli
Kompleks rozrywkowy powstały w XIX wieku zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. W parku odgrywane są sceny z bajek Andersena. Pośród alejek można spotkać różne postacie wymyślone przez pisarza. Tivoli to również kolejki górskie i karuzele. Na terenie kompleksu organizowane są także koncerty oraz pokazy sztucznych ogni.

Życie nocne
Kopenhaga słynie z bogatego życia nocnego. Stolica Danii pełna jest klubów, dyskotek i sal koncertowych. Można tu znaleźć mnóstwo klubów jazzowych, bluesowych i rockowych.

Legoland w Billund
Markę LEGO znają wszyscy, jest ona niezwykle popularna od bardzo dawna. Legoland w Billund powstał w 1968 roku. Jest to miejsce niezwykłe, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Legoland podzielony jest na kilka działów tematycznych, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na terenie parku znajduje się również firmowy sklep LEGO.
   


 

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA