801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

WENECJA wycieczki, weekend w Wenecji, Wenecja wycieczka

Oferty wycieczki, weekend do Wenecji i do Włoch:


Do Wenecji proponujemy wyjazdy autokarem z miast:

Bielsko-Białej  Częstochowy  Gliwic  Katowic  Krakowa  Łodzi  Opola  Poznania  Piotrkowa Trybunalskiego  Radomia  Warszawy  Wrocławia

Do Wenecji proponujemy wyloty z miast: 

Katowice Warszawa


 Wenecja – miasto położone północy Włoch, nad Adriatykiem. Wenecja jest stolicą regionu Wenecji Euganejskiej. Miasto położone na bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim, nazywane miastem kanałów. Cały ruch odbywa się tutaj pieszo lub drogą morską. Bardzo popularne są są tramwaje wodne, tzw. vaporetto.
 Ośrodek turystyczny niezwykle popularny wśród turystów, tłumnie odwiedzane każdego roku. Wenecja ze względu na nietypowe położenie i architekturę, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popularność zyskała także dzięki organizowanemu tutaj co roku Karnawałowi Weneckiemu.


Bazylika św. Marka
Bazylika św. Marka zbudowana została przy placu św. Marka, dla pochowania tutaj według legendy, jego relikwii. Świątynia była wielokrotnie upiększana przez kolejnych dożów. I to właśnie połączenie oryginalnej konstrukcji i późniejszych dekoracji, wywiera na zwiedzających największe
wrażenie. W kościele trzymane były insygnia władzy. Na uwagę zasługują romańskie zdobienia środkowych drzwi świątyni. Wystrój Bazyliki jest nieporównywalny do żadnego kościoła na całym świecie.

Plac św. Marka
Plac św. Marka znajduje się w najstarszej części miasta. Od samego początku było to miejsce najważniejszych uroczystości i wydarzeń. Plac często jest zalewany wodą, która bardzo szybko znika podczas odpływu. Charakterystyczne dla placu są także wszechobecne gołębie.

Pałac Dożów
Pałac Dożów – siedziba władców i rządu weneckiego. Były tu także pomieszczenia licznych sądów, biura urzędników administracji, a nawet więzienia. Pałac od początków swego istnienia był wielokrotnie przebudowywany. Obecnie w budynku znajduje się Museo dell' Opera, a dla zwiedzających udostępnione są również pomieszczenia pałacowe.

Most WestchnieńWenecja wycieczki
Most łączący pomieszczenia pierwszego piętra Pałacu Dożów z budynkiem nowego więzienia. Konstrukcja jest przewieszona nad Kanałem Pałacowym. Wnętrze mostu, w którym znajdują się dwa oddzielne od siebie korytarze, jest udostępnione zwiedzającym. Most można także podziwiać z zewnątrz, płynąc gondolą.

Prokuracja
Prokurację tworzą dwa budynki usytuowane wzdłuż placu św. Marka. Pierwszy z nich, budynek Prokuracji Starej zawierał apartamenty Prokuratorów, pełniących ważne role w władzach miasta. Obecnie na parterze znajdują się liczne sklepiki i kawiarnie. Natomiast budynek Prokuracji Nowej stanowił początkowo pomieszczenia przeznaczone dla rozrastających się urzędów prokuratorskich. Po zjednoczeniu Włoch pełnił rolę rezydencji królów, a obecnie są w nim apartamenty prezydenckie.

Kanał Grande
Kanał przepływający przez środek miasta i dzielący je na dwie części. Kanał ma kształt odwróconej litery „S” i łączy wenecką lagunę z kanałem św. Marka.

Bazylika Santa Maria della Salute
Bazylika usytuowana nad Kanałem Grande, wzniesiona jako podziękowanie za zakończenie epidemii dżumy, która pozbawiła życia blisko jedną trzecią mieszkańców. Każdego roku, 21 listopada urządzana jest w mieście uroczysta procesja dziękczynna, prowadzona z placu św. Marka właśnie do Bazyliki Santa Maria della Salute.

Dzwonnica św. Marka
Dzwonnica św. Marka jest najwyższą budowlą w Wenecji, jej wysokość sięga 99 metrów. Początkowo pełniła funkcję latarni morskiej i wieży obserwacyjnej. W 1902 roku wieża zawaliła się, a dziesięć lat później ukończono jej rekonstrukcję. Wieża udostępniona jest zwiedzającym, z jej platformy widokowej jest doskonale widoczny plac św. Marka , a także Pałac Dożów i wiele innych budynków.

Kościół San Giorgio Maggiore
Kościół San Giorgio Maggiore znajduje się na wyspie San Giorgio i jest kościołem opactwa benedyktyńskiego. W 1800 roku odbyły się w tej świątyni konklawe i koronacja papieża Piusa VII. We wnętrzu kościoła znajdują się nagrobki dożów Wenecji, a także obrazy mistrzów renesansu.

Most Rialto
Most Rialto jest najstarszym mostem nad Kanałem Grande. Na moście znajdują się liczne kramy kupieckie, rozdzielone łukami arkad. W XII wieku otworzono w pobliżu pierwszy bank w Europie. Także w dzielnicy Rialto znajdował się bazar, na którym handlowano towarami przewożonymi drogą morską ze wschodu.  


Spacer uliczkami Wenecji
Warto wybrać się na dłuższy spacer wąskimi, a zarazem malowniczymi uliczkami tego niesamowitego miasta. To właśnie plątanina uliczek, mostów i kanałów tworzy tą niezwykłą atmosferę, która tutaj panuje.

Lido
Lido jest malutką wyspą, znajdująca się blisko Wenecji. Nazywana bywa „Plażą Wenecjan”. Na Lido znajduje się wiele ekskluzywnych hoteli oraz kasyno. Niestety tylko niewielka część plaży jest bezpłatna, pozostała jest prywatna i miejsce na niej należy wykupić wiele miesięcy wcześniej.

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA