801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

WYCIECZKI DO WIEDNIA

Aktualne oferty wycieczki weekendy do Wiednia:

Do Wiednia proponujemy wyjazdy autokarem z miast:

Bielsko-Białej  Częstochowy  Gliwic  Katowic  Krakowa  Łodzi  Opola  Poznania  Piotrkowa Trybunalskiego  Radomia  Warszawy  Wrocławia


WIEDEŃ

Wiedeń wycieczki do WiedniaWiedeń – stolica Austrii, położona w północo – wschodniej części kraju, nad Dunajem. Miasto to posiada wiele niezwykłych zabytków z różnych epok historycznych. Zabytkowe centrum Wiednia od 2001 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiedeń to miasto, gdzie z historią można zetknąć się na każdym kroku. To również miasto muzyki, tutaj właśnie tworzyli najwięksi kompozytorzy świata, tacy jak Mozart czy Beethoven. Wiedeń to centrum artystycznego świata.

TRAVELIADA.PL poleca wybrać się na wycieczkę do Wiednia i zobaczyć:

Zabytkowe Centrum Wiednia
Na uwagę zasługują różnorodne elementy sztuki architektonicznej, głównie barokowe pałace i ogrody. Znajduje się tutaj Katedra św. Szczepana, będąca symbolem Wiednia i jednocześnie całej Austrii. Znajduje się w niej wiele znakomitych dzieł sztuki. Warte zobaczenia jest grobowiec cesarza Fryderyka III, ambona Antona Pilgrama, czy też masowy grób ofiar zagłady.

Ratusz wiedeński
Ratusz wiedeński zbudowany jest w stylu gotyckim. Posiada stumetrową wieżę, na szczycie której umieszczony jest posąg nazywany „Żelaznym Człowiekiem”. Ratusz znajduje się w miejscu, gdzie za czasów cesarstwa przeprowadzana była musztra i parady armii. Stanowi wraz z Uniwersytetem i Parlamentem centrum administracyjne.

Parlament
Budynek Parlamentu wybudowany w XIX wieku, wzorowany był na architekturze starożytnych Aten. Charakterystyczna jest część centralna z ośmioma kolumnami. Podczas II wojny światowej budynek parlamentu był dotkliwie bombardowany i uległ znacznym zniszczeniom. Odbudowano go w dużej mierze zgodnie z oryginałem, jedynie Sali Posiedzeń Rady Narodowej nadano nowy, nowocześniejszy wygląd. Obecnie jest miejscem spotkań obu izb Austriackiego Zgromadzenia Narodowego.

Pałac Schonbrunn
Pałac Schonbrunn jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Schonbrunn to przepiękny kompleks pałacowo – parkowy. W 1996 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybudowany z myślą o stworzeniu pałacyku łowieckiego, następnie przebudowany na cesarską letnią rezydencję.  Budynek przechodził liczne przebudowy, jednak ostateczny kształt nadano pałacowi za panowania cesarzowej Marii Teresy. Pałac posiada 1441 komnat, a 42 są udostępnione zwiedzającym.

Belweder
Belweder – barokowa rezydencja księcia Eugeniusza Saubadzkiego, wykupiona później przez cesarzową Marię Teresę. Przechowywano w niej kolekcję obrazów, należącą do rodziny cesarskiej. Po I wojnie światowej miały tutaj miejsce różne ważne wydarzenia historyczne.

Pałac Hofburg
Pałac pełnił funkcję pałacu zimowego, należącego do rodziny cesarskiej. Wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany przez kolejnych władców. Obecnie mieszczą się tutaj liczne zbiory i muzea, m.in. Muzeum Sissi, czyli cesarzowej Elżbiety – żony Franciszka Józefa. Najcenniejszymi eksponatami są tutaj przedmioty, które należały do Elżbiety, także z czasów jej dzieciństwa.

Kościół św. Ruprechta
To najstarszy kościół w Wiedniu. Pierwsze wzmianki o nim pojawiają się już w XII wieku. Niezwykle cennym zabytkiem są tutaj witraże oraz ołtarz. U stóp wieży znajduje się posąg patrona świątyni – św. Ruprechta, który był opiekunem ludzi handlujących solą.

Kościół Wotywny
Kościół znajduje się przy głównym bulwarze miasta. Został wybudowany na polecenie arcyksięcia Maksymiliana. Świątynia ta upamiętnia ocalenie z zamachu jego brata cesarza Fran  Józefa I z zamachu. Kościół jest jedną z „wizytówek” Wiednia.

Kolumna morowa
Kolumna została zbudowana w stylu barokowym, przez Leopolda I na pamiątkę ocalenia go od epidemii dżumy. W miejscu tym chowano ludzi, którzy zmarli w wyniku tej właśnie epidemii.

Wiener Prater
To jeden z największych parków publicznych na świecie. Niegdyś były to tereny łowieckie, należące do rodziny Habsburgów, później udostępnione przez Józefa II mieszkańcom Wiednia. Jest to miejsce spotkań i zabaw. Znajduje się tutaj najbardziej znany oraz największy Diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Wiednia.


CO MOŻNA ZOBACZYĆ W WIEDNIU OPRÓCZ ZABYTKÓW?

Wiedeńskie kawiarenki
Wiedeń słynie głównie z kawy. Kawiarnie stanowią nieodłączną część życia Wiedeńczyków. Można spotkać się tutaj z rozmaitymi sposobami parzenia i podawania kawy. Po całodniowym zwiedzaniu warto zatrzymać się na chwilę i w jednej z setek kawiarenek, rozkoszować się atmosferą Wiednia.

Wiedeńska Opera Państwowa
To jedna z najważniejszych scen operowych na świecie. Niemal całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, wielkim nakładem pracy zrekonstruowana i odbudowana. Pracują tutaj najznakomitsi reżyserzy, scenografowie i muzycy, zapewniając oglądającym niezapomniane wrażenia artystyczne.

Muzea Wiednia
Wiedeń nazywany jest miastem muzeów. Habsburgowie byli kolekcjonerami i ściągali do Wiednia najważniejsze dzieła sztuki z krajów, które znajdowały się pod ich panowaniem. Najciekawsze zbiory można podziwiać do dziś.


 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA