801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

Emeryci ratują biura podróży

dziennik.pl, 13.07.2010

Jest nowa grupa klientów, która nakręca sprzedaż biur podróży.To emeryci. Coraz więcej seniorów chce bowiem zwiedzić Europę. Zwłaszcza, że są dla nich specjalne promocje, dzięki którym będą mogli wyjechać znacznie taniej niż młodsi klienci biur podróży.

W ubiegłym roku na wycieczki zagraniczne wyjechało około 100 tysięcy seniorów. W tym roku może być ich nawet o kilkanaście procent więcej. Na ten rosnący segment coraz mocniej stawiają biura podróży. Seniorzy mają dodatkową zaletę – chętnie wyjeżdżają poza ścisłym sezonem, dzięki czemu hotele mają więcej niż dotychczas rezerwacji w mniej popularnych terminach. Korzystają na tym biura podróży, zwiększające swoją ofertę w innych niż letnie miesiącach.

"Spodziewamy się, że zimą wyjedzie z nami pięć razy więcej seniorów niż przed rokiem. Przygotowaliśmy w sumie 5,5 tys. miejsc dla tej grupy klientów" - mówi Piotr Czorniej z Exim Tours, które w zeszłym roku zimą obsłużyło łącznie 60 tys. osób. "W listopadzie trudno już o wolne miejsca" – mówi Adrianna Rudaniecka z internetowego biura podróży Traveliada.pl.

Jak wyjaśniają biura podróży, prawdziwy boom na turystykę dla seniorów rozpoczął się zimą ubiegłego roku. Wówczas został zorganizowany program Travel Senior, wspierany przez rząd Hiszpanii. W ramach akcji władze tego kraju dopłacały do każdego wyjazdu około 150 euro. Zainteresowanie było tak duże, że większość miejsc została wyprzedana praktycznie tuż po uruchomieniu programu. W tym roku program jest kontynuowany. Obecnie nawet te biura, które w zeszłym roku nie zdecydowały się na uczestnictwo, biorą udział w drugiej edycji. W zasadzie dołączyli do niego wszyscy więksi touroperatorzy.

"W tym sezonie przystąpiliśmy do programu Travel Senior. W ramach oferty seniorzy będą mogli spędzić zimowy urlop w Hiszpanii na Costa del Sol i Costa de la Luz w czterogwiazdkowym hotelu już od kwoty 393 euro za 7 dni" - mówi Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna. W tej firmie osoby po 55. roku życia stanowią już 10 proc. klientów.

Exim Tours poszło o krok dalej. Nie tylko przystąpiło do programu Travel Senior, ale także opracowało własną dodatkową ofertę, dla której zdobyło dofinansowanie z biur ds. turystyki w Hiszpanii oraz Tunezji. " Proponujemy seniorom wakacje za pół ceny, czyli o 50 proc. taniej, niż wynosi koszt wycieczki w katalogu" - wyjaśnia Piotr Czorniej z Exim Tours.

Co więcej, seniorzy mogą wybrać wyjazd nie tylko na jeden czy dwa tygodnie, ale także na dłużej, nawet na sześć tygodni. Przykładowo: dwa tygodnie pobytu w jednym z czterogwiazdkowych hoteli w tunezyjskim Sousse z dwoma posiłkami kosztują 1469 zł, natomiast trzytygodniowy pobyt w hotelu trzygwiazdkowym to koszt 1879 zł. Na własny program postawiła również Itaka, która dopiero w tym roku opracowała ofertę specjalnie przeznaczoną dla seniorów.

"Proponujemy wczasy w Andaluzji i Maladze w Hiszpanii. Udzielamy seniorom dodatkowo 500 zł zniżki obok tej, która przysługuje w ramach przedsprzedaży wszystkim klientom. Obecnie ten rabat sięga maksymalnie 30 proc." - mówi Adam Banczerowski, dyrektor ds. rozwoju i nowych projektów w Itace. Dodaje, że samoloty na 189 osób będą kursowały do Hiszpanii raz w tygodniu. 40 proc. miejsc jest przeznaczonych dla seniorów.

Neckermann także kusi seniorów zniżkami wynoszącymi 20 proc. Dodatkową atrakcją są często wycieczki fakultatywne wliczone w cenę wyjazdu. "Proponujemy dwie wycieczki seniorom. Pierwsza daje możliwość poznania krajobrazu danego regionu, a druga kultury" - wymienia Piotr Czorniej z Exim Tours.Oprócz tego firma zapewnia seniorom opiekę rezydentów, którzy dyżurują częściej niż przy wycieczkach dla młodszych klientów.


Wczasy w zimie dla emerytów i seniorów na Traveliada.pl


Link do artykułu: dziennik.pl

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA