71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Antarktyda

Kraj:Antarktyda
Kontynent:Antarktyda
Liczba mieszkańców:1 016 000 osób
Powierzchnia:14 000 000 km2
Język:angielski

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ANTARKTYDA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Antarktyda – kontynent o powierzchni około 14 mln km2 znajdujący się na półkuli południowej Ziemi, w rejonie koła podbiegunowego. Według teorii tektoniki płyt, Antarktyda z terenów równikowych przemieściła się w ciągu milionów lat na obecny obszar i tu się zatrzymała. Praktycznie w całości pokryta jest lądolodem o grubości do 3500 metrów. Lądolód nazywany jest Antarktyką. Antarktyda była jedynym niezamieszkałym przez ludzi z czasów prehistorii kontynentem. Na jej obrzeżach żyją pingwiny, foki, a w wodach przybrzeżnych wieloryby.

Aktualnie jest obszarem badań i miejscem turystyki ekstremalnej. Największe skupisko ludzi - amerykańska baza McMurdo. Istnieje przynajmniej kilkanaście baz sponsorowanych przez różne kraje, m.in. przez Polskę. Na biegunie południowym jest również usadowiona baza amerykańska. Południowy obszar polarny jest chroniony międzynarodowymi konwencjami, choć niektóre państwa zgłaszają roszczenia terytorialne do tego terytorium. Można prowadzić tu prace naukowe i organizować ekspedycje badawcze, ale zasoby surowców skryte pod grubą warstwą lodu pozostaną nietknięte jeszcze przez długie dziesięciolecia. W ostatnich latach dynamicznie rozwija się także turystyka antarktyczna, mimo iż jest bardzo kosztowna i reglamentowana przez wykwalifikowany personel naukowy. Ale czy można wymarzyć sobie mocniejsze przeżycie niż wyjazd na podbój największego kontynentu świata, najzimniejszego i najsłabiej zaludnionego, gdzie prawdziwymi gospodarzami są foki i pingwiny?CO WARTO ZWIEDZIĆ NA ANTARKTYDZIE?Szetlandy Południowe, w tym Wyspa Króla Jerzego (tu znajduje się polska stacja naukowa im. H. Arctowskiego) i Wyspa Pingwina, Półwysep Antarktyczny z Ziemią Palmera, zatokami Nadziei i Rajską, Cieśniną Antarktyczną oraz kanałami Lemaire i Neumeyer, wyspy Kerguelena. Zresztą na Antarktyce każdy krajobraz budzi podziw, zwłaszcza góry lodowe krążące wokół lądolodu.


Wycieczki: rejs wokół Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego, z kilkukrotnym cumowaniem u brzegu i zejściem na ląd, umożliwiający obserwację zwierząt (wieloryby, pingwiny, albatrosy, petrele, uchatki, foki); zwiedzanie stacji naukowych lub pozostałości po pierwszych odkrywcach, lot samolotem nad wybrzeżem, kąpiel w gorących źródłach Zwodniczej Wyspy (Deception Island)PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA ANTARKTYDĘ

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o AntarktydzieKiedy pojechać na Antarktydę?

Najlepsza pora na wyprawę na Antarktydę to okres od grudnia do marca.

Co warto kupić na Antaktydzie?

Zdjęcia z niesamowitymi krajobrazami.


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA