71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015, 2017 i 2019 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015, 2017 i 2019 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Antyle Holenderskie

Kraj:Antyle Holenderskie
Kontynent:Ameryka Środkowa
Stolica kraju:Willemstad
Liczba mieszkańców:223 652 osób
Powierzchnia:960 km2
Waluta:gulden antylski
Język:niderlandzki, papiamento, angielski
Wiza:nie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ANTYLE HOLENDERSKIE

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Antyle Holenderskie jest to obszar autonomiczny Królestwa Holandii. Wyspy położone są w archipelagu Małych Antyli, ich odkrywca był Alonso de Hojera. W skład Antyli Holenderskich wchodzi 5 mniejszych wysp są to: Curaçao, Bonaire, Sab, Sint Eustatius, Sint Maarten. Wyspy te zbudowane są głównie ze skał wapiennych choć Sint Eustatius i Saba są pochodzenia wulkanicznego. Wszystkie otacza rafa koralowa. Klimat podzwrotnikowy na połnocy wilgotny, na południu suchy.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W ANTYLACH HOLENDERSKICH?Curacao

Określana często jako królowa archipelagu. Do jej głównych atrakcji należy Christoffel Park z niezwykłą flora i fauną. Fort Amsterdam to pierwszy ośrodek militarny na Wyspach Karaibskich. Do głównych atrakcji zaliczane są także stada różowo-pomarańczowych flamingów.


Willemstad

Stolica Curacao. Obecnie ma głównie znacznie turystyczne (znajduje się w nim m.in. kilka kasyn). Ze względu na walory historyczne stare miasto i port zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Wyspy

Za wyjątkiem Sint Marteen, żadna z wysp Antyli Niderlandzkich nie jest powszechnie znana wśród turystów i podróżników, dzięki czemu zaskakują one swoją oryginalnością i odmiennością. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, spodziewać się możemy widoków, miejsc i zjawisk niespodziewanych. Na pierwszy rzut oka Bonaire, Curacao, Saba, czy Sint Eustatius w swojej surowości wydawać się mogą mało gościnne i nie zachęcają do dłuższego pobytu, jednak wrażenie to szybko mija.


Bonaire

Ze swoją świetnie zachowaną i chronioną rafą koralową to raj dla nurków. Spodoba się tam również miłośników windsurfingu, których przyciąga sława płytkiej i smaganej przez wiatr zatoki Lac Bay.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO ANTYLII HOLENDERSKICH

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o Antylach HolenderskichJak dojechać na Antyle Holenderskie?

Główne lotniska międzynarodowe znajdują się w Bonaire, Curacao i St. Marteen. Najbardziej popularnymi liniami lotniczymi latającymi na wyspy są LOT, Lufthansa i Air France. Połączenia oferowane są z lotniska w Warszawie.

Kiedy jechać na Antyle Holenderskie?

Na Antyle można wybrać się o dowolnej porze roku, w każdym momencie.

Ile pieniędzy wziąć ze sobą na Antyle Holenderskie?

Ceny usług turystycznych są dość wysokie. Nocleg i wyżywienie to co najmniej 40 USD od osoby w sezonie i ok. 30 USD poza sezonem. Ponieważ zdecydowana większość towarów w sklepach jest importowana, również ceny warzyw, owoców, pieczywa i innych artykułów spożywczych (nie wspominając o mięsie czy serze) są wysokie.

Co zabrać ze sobą na Antyle Holenderskie?

Lekką, zwiewną odzież, obowiązkowo strój kąpielowy i środki ochronne przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Konieczne także będą okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy.

Z czego słyną Antyle Holenderskie?

Likier Curacao - choć ten przepyszny likier pomarańczowy produkowany jest głównie na Haiti, to nie można zapominać, że swoje korzenie ma na Antylach Holenderskich, a konkretnie na wyspie o tej samej nazwie, na której uprawia się specjalny gatunek gorzkawych pomarańczy. Likier ten produkuje się poprzez zalewanie mieszanki skórek od pomarańczy (świeżych i suszonych, z pomarańczy słodkich i gorzkawych) czystym alkoholem, koniakiem, armaniakiem lub winiakiem. Po sklarowaniu do trunku dodaje się przyprawy korzenno - ziołowe. Curacao produkuje się w różnych odmianach: najmocniejsze (ponad 35% do 40%), bezbarwne - Curacao Sec (wytrawne) i Curacao Triple Sec (potrójnie wytrawne), pomarańczowe (około 30%) - Red Orange i zielone lub niebieskie Curacao Blue.

Co i gdzie zjeść na Antylach Holenderskich?

W restauracjach i barach zjeść można potrawy z każdego niemal zakątka świata. Największą popularnością cieszą się podawane w przydrożnych barach („snak”) proste, lokalne potrawy z ryb, mięsa kurczaków lub kóz z dodatkiem ryżu bądź frytek i warzyw (8-12 USD). Szukając bardziej wyrafinowanych posiłków, wybierać można z menu restauracji chińskich, włoskich, francuskich, indonezyjskich czy argentyńskich (dania główne od 18 USD w górę). O dziwo, bardzo słabo prezentowana jest tam kulinarna oferta kuchni holenderskiej.

Czy potrzebujemy wizę na Antyle Holenderskie?

Podróżując na Antyle Holenderskie nie potrzebujemy wizy, okres pobytu bezwizowego wynosi 90 dni. Wymaganym dokumentem podczas podróży jest paszport.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE ANTYLII HOLENDERSKICHJest to terytorium autonomiczne Holandii.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Niderlandów

ambasador: Jan Borkowski
Holandia, Haga, Alexanderstraat 25, 2514 JM
tel.: +31 615 852 600, +3170 7990 110
tel. dużurny: +3170 7990 100
tel. dużurny (po godzinach pracy placówki): +31 615 852 600
fax: +3170 7990 137


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE