71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Argentyna

Kraj:Argentyna
Kontynent:Ameryka Południowa
Stolica kraju:Buenos Aires
Liczba mieszkańców:40 677 000 osób
Powierzchnia:2 766 890 km2
Waluta:peso argentyńskie
Język:hiszpański
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ARGENTYNA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Argentyna uważana jest przez sporą część mieszkańców kontynentu za europejskie państwo, które jakimś cudem znalazło się w Ameryce Południowej. Opinia ta zawiera sporo prawdy. Argentyna to kraj niezwykle zróżnicowany - miasta przypominają urodą architektury i poziomem kulturalnym europejskie stolice, a na prowincji spotkać można żyjących zgodnie z tradycją przodków Indian. Na północy panuje klimat tropikalny, na południu zaś znajduje się smagana arktycznymi wichrami Patagonia. Wielkim atutem tego kraju są też jego mieszkańcy. Serdeczni, wylewni, pomocni i gościnni sprawiają, że pobyt w Argentynie można wspominać niezwykle miło.

Argentyna zasłynęła na świecie jako ojczyzna tanga. Turystów przyciągają bogactwo i różnorodność natury i krajobrazów, tropikalne puszcze, jeziora, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce oraz piękne, piaszczyste plaże. Wschodnia część państwa to tereny nizinnej pampy, podczas gdy zachodnia część Argentyny zdominowana jest przez góry Andy o ostrej rzeźbie. Znajduje się tu najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua o wysokości 6962 m. n. p. m. Andy są rajem dla miłośników turystyki górskiej. Ponadto wiele możliwości aktywnego wypoczynku dają spływy górskimi potokami, lotniarstwo oraz windsurfing.

Do najciekawszych miejsc turystycznych Argentyny, bardzo licznie przyciągających turystów na wycieczki, należą: niezwykle widowiskowy, najpiękniejszy na świecie wodospad Iquazu, wysokogórski park Aconcagua, polodowcowe jezioro Nahuel Huari, Półwysep Valdes z bardzo ciekawą przyrodą i atrakcyjnymi plażami, ogromy park narodowy Los Alerces, park narodowy Los Glaciares z fantastycznymi tworami skalnymi i polodowcowymi oraz nadmorski park narodowy Ziemi Ognistej – Tierra del Fuego. Osoby pragnące udać się do Argentyny na niezwykły wakacyjny wypoczynek powinny skorzystać z kurortów i uroków takich miejscowości, jak chociażby Mar del Plata czy Bahia Blanca.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W ARGENTYNIE?Buenos Aires

Główne miasto, cieszy się największą popularnością, stolica tanga. Buenos Aires nazywane jest często Paryżem Ameryki Łacińskiej. Nic dziwnego – założenia urbanistyczne i architektura nawiązują do wyglądu dziewiętnastowiecznego Paryża. Będąc tu na wakacjach, warto zobaczyć Plaza de Mayo z okazałymi budowlami i katedrą, w której znajduje się grobowiec Jose de San Martin, pałac prezydencki – Casa Rosada, czyli Różowy Dom, plac San Martin z Wieżą Anglików, majestatyczny Teatr Kolumba oraz główny deptak spacerowy Calle Floryda. W Buenos Aires znajduje się wiele malowniczych restauracji oferujących mnóstwo atrakcji i rozrywki dla turystów.


Cordoba

Miasto położone w środkowej Argentynie, tuż u podnóża gór Sierra de Córdoba. Drugie co do wielkości miasto Argentyny. Córdoba jest siedzibą najstarszego południowo-amerykańskiego uniwersytetu, który działa od 1613 roku, kiedy to zakon jezuitów założył tutaj Universidad Nacional de Córdoba. Ważnym punktem turystycznej wycieczki po mieście będzie katedra przy Plaza San Martín, która pochodzi z przełomu XVII i XVIII.


Rosario

Miasto we wschodniej części Argentyny, leży w prowincji Santa Fe. Usytuowane jest na prawym brzegu Parany. Rosario to miejsce urodzenia Ernesto Che Guevary.


Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu to zdecydowanie najpiękniejsze i oszałamiające miejsce w Argentynie. Położony na granicy argentyńsko-brazylijskiej Park Narodowy Iguazu, na rzece o tej samej nazwie tworzą 275 wodospady (zwane w języku Indian Guarani - Wielka Woda) o niepowtarzalnym i majestatycznym wyglądzie. Po stronie argentyńskiej wodospady osiągają szerokość prawie 2500 m, a wśród nich wyróżniają się m.in. wodospady Dwóch Braci, A. Nuneza Cabezy da Vaca i najwspanialszy, 80-metrowy - Gardziel Diabła (Garganta del Diabolo). Samo zwiedzanie Wodospadów Iguazu można rozpocząć w dwojaki sposób: udając się pieszo na tarasy widokowe lub też skorzystać z jednej z ofert lokalnych przewoźników wodnych, którzy zafundują nam spływ rzeką i podziwianie wodospadów z nieco innej perspektywy.


Patagonia

Patagonia to przepiękna i mistyczna kraina geograficzna położona w południowej części Argentyny i całej Ameryki Południowej. Na zachodzie i południu Patagonia obejmuje część Andów (Kordyliera Patagońska) oraz Ziemię Ognistą, na północy ograniczona jest Pampą i niziną La Platy, natomiast na wschodzie sięga do Oceanu Atlantyckiego. Na jej terenie znajdują się m.in. Wyżyna Patagońska, Cieśnina Magellana oraz przylądek Horn. Jednym z najwspanialszych miejsc w Patagonii są niewątpliwie (zaliczane do dziedzictwa światowego UNESCO) lodowce (słynny Perito Moreno), które pokrywają obszar 13 000 km kw. i przyciągają turystów i podróżnych z całego świata. Te magiczne błękitne płaty lodu podziwiać można w Parku Narodowym Los Glaciers ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych lub też, co zdecydowanie polecamy, udając się na wycieczkę statkiem wycieczkowym, który zabierze nas do odległych i najbardziej zapomnianych i przepięknych zakątków świata.

Korzystając z usług lokalnych przewoźników, możemy również wybrać się na wspaniałą eskapadę na Antarktydę, gdzie podziwiać będzie można białe noce, wieloryby czy też pingwiny. Warto udać się także na Półwysep Valdes - sytuuje się tam duży rezerwat zwierząt, a co roku między czerwcem a grudniem obok jego wybrzeża przepływają liczne stada wielorybów. Patagonia bez wątpienia jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiej formy aktywności fizycznej, poczynając od wyczynowej (wspinaczka, spływy pontonowe i kajakowe), różnego rodzajów sportów (narciarstwo, jazda konna, wędkarstwo, jazda na rowerze), poprzez zwiedzanie i iście relaksacyjny wypoczynek w saunach i górskich kurortach. Odkrywać jej piękno można tylko w jeden sposób - udając się tam na wakacje, podczas których przeżyjemy niezapomniane chwile, a zrobione zdjęcia i wspomnienia z podróży pozostaną nam w pamięci na zawsze.


El Calafate

Osoby pragnące spędzić wakacje w Patagonii powinny udać się do miejscowości El Calafate, która słynie na całą Patagonię ze wspaniałych możliwości noclegowych i wypadowych. Ważnym miejscem wakacyjnego wypoczynku jest również Bariloche i jezioro Nahuel Huapi. Przepiękne widoki na górę Cerro Catedral, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz sezon trwający cały rok przyciągają tu licznych turystów z całego świata.


Tierra del Fuego

Jest to zarówno region, jak i Park Narodowy uznawany przez wielu turystów za miejsce nr 1 wakacyjnego wypoczynku. Wraz z najdalej wysuniętą miejscowością Ushuaia nazywane są niejednokrotnie krańcem świata. Nieskazitelnie czysta przyroda, lodowce, rzeki, ośnieżone szczyty górskie i ostatni przystanek na drodze do Antarktydy czynią to miejsce jedynym w swoim rodzaju.


Pampa

To płaska i stepowa kraina geograficzna w Argentynie, w której panuje łagodny klimat sprzyjający rozwojowi rolnictwa. Region ten jest warty odwiedzenia, gdyż znacząco odróżnia się od innych części Argentyny. Porośnięte trawami stepowymi pola, pasące się bydło i doglądający je pasterze na koniach oraz przepiękne pola słoneczników i innych roślin nadają niebywałego uroku temu miejscu. Duch prowincji oraz jej charakter z pewnością poznamy udając się do San Antonio de Areco lub też Lobos czy San Miguel del Monte, gdzie będziemy mogli podziwiać piękną architekturę oraz tradycyjne argentyńskie miasteczka prowincji. Najbardziej dramatycznym i nieco innym miejscem w regionie Pampy jest malowniczy pas górski Sierra de la Ventana. Wraz z najwyższym szczytem Cerro de la Ventana stanowi idealny teren do uprawiania aktywnej formy wypoczynku w regionie.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO ARGENTYNY

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o ArgentynieKiedy jechać do Argentyny?

Styczeń i luty bywają upalne i wilgotne na północy i w Buenos Aires – są to jednak najlepsze miesiące na wędrówki po Andach i południowej Patagonii (trzeba zabrać ciepłe ubrania). Do stolicy najlepiej przyjechać wiosną lub jesienią.

Jak dojechać do Argentyny?

Na lotnisko w Buenos Aires dolecieć można z wielu amerykańskich i europejskich miast. Z Chile, Boliwii, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii można przyjechać samochodem, autobusem oraz pociągiem. Z Paragwaju i Urugwaju kursują również promy.

Co zabrać ze sobą do Argentyny?

Lekkie, bawełniane ubranie i cieplejsze na wyprawy w Andy i do Patagonii, zapas potrzebnych lekarstw, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem.

Jak podróżować po Argentynie?

Poruszanie się po Argentynie jest swobodne. Z uwagi na duże odległości często korzysta się z komunikacji lotniczej. Rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych oraz w mniejszym stopniu kolejowych. Można skorzystać z usług rentacar; popularną formą jest wynajęcie samochodu z kierowcą (remis) lub miejskich taksówek. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się korzystanie z licencjonowanych korporacji radiotaxi lub z usług remis. Należy unikać przypadkowych okazji, nie wolno też ulegać namowom osób, które podają się za kierowców na lotniskach lub terminalach autobusowych.

Czy potrzebujemy wizę do Argentyny?

Polacy jadący do Argentyny na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy, ale przy wjeździe do kraju można zostać poproszonym o okazanie biletu powrotnego lub na dalszą podroż oraz udokumentowanie posiadania wystarczającej ilości środków na pobyt. Paszport musi zachowywać ważność minimum 3 miesiące od planowanej daty wyjazdu.

Gdzie w Argentynie zrobić zakupy?

W miasteczku Ushuaia na Tierra del Fuego są sklepy bezcłowe ze sprzętem fotograficznym i kosmetykami. W zależności od kursu dolara, zakupy mogą się bardzo opłacać. Dla wielbicieli jazdy konnej - sklepy jeździeckie oferują wyśmienity sprzęt w bardzo dobrych cenach. Wszystko zależy od naszych możliwości przewozowych. Maniacy mogą sprowadzić sobie "terenowego" i wyjątkowo dzielnego konia za 200 USD. Ci, którzy chcą tam zostać, tanio kupią hektary gdzieś na Pampie.

Czy należy szczepić się przed wyjazdem do Argentyny?

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne (niemniej zaleca się sprawdzenie przed wyjazdem aktualnych informacji w stacji epidemiologicznej). Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi 40 USD.

Jakich potraw spróbować, będąc w Argentynie?

Podstawą kuchni jest wołowina. Najpopularniejsze danie to: asado - pieczeń z rożna, churrasco i bife (steki wołowe) - również z grilla. Jako dodatek do asado podawane są paszteciki pieczone w cienkim i z różnym nadzieniem, zwane empanadas. Ta potrawa jest indiańskim dziedzictwem, podobnie jak humita - omlety z puree z zielonej kukurydzy, cebuli, ziemnieków, papryki i pomidorów. Dużym powodzeniem cieszą się również grillowane kiełbaski, nerki wołowe czy żeberka. Na deser najczęściej serwowany jest hiszpański budyń karmelowy - dulce de leche. Smakiem przypomina nasze „krówki”, ale jest odrobinę rzadszy. Do tradycyjnych napoi zaliczyć można yerba mate - rodzaj herbaty, którą pija się z małych, specyficznych kubeczków (wykonanych z tykwy, drewna lub porcelany) przez metalową rurkę, zakończoną siteczkiem.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE PANSTWAAAAAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Argentyńskiej

ambasador: Jacek Bazański
Argentyna, Buenos Aires, Alejandro Maria de Aguado 2870, C 1425 CEB
tel. dyżurny: + 54 11 4808 1700
fax: +5411 4808 1701

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Comodoro Rivadavia

konsul honorowy: Enrique Juan Koprowski (język konsula hiszpański)
Argentyna, Comodoro Rivadavia, Ingeniero Huergo No 1058 of. 1, 9000 Comodoro Rivadavia, Chubut
tel.: +54 297 4466075
tel. dyżurny: +54 297 15624248614
fax: +54 297 4557337

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Mar del Plata

konsul honorowy: Jan Stachnik (język konsula polski, hiszpański, angielski)
Argentyna, Mar del Plata, Rivadavia 2333, piso 9, dto. 931, cuerpo C, 7600 Mar del Plata
tel.: (00-54-223) 491-52-94

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Obera

konsul honorowy: Miguel Antonio Skowron (język konsula polski, hiszpański, angielski)
Argentyna, Obera, Ucrania 734, 3360 Oberá, Misiones
tel.: (00-54-3755) 403-733
tel. dyżurny: (00-54-3755) 402-507

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Rosario

konsul honorowy: Bartłomiej Stanislaw Moszoro (język konsula polski, hiszpański, angielski)
Argentyna, Rosario, Blvd. Oroño 275, 2000 Rosario, prov. Santa Fe
tel.: (00-54-341) 425-25-29, (00-54-341) 425-19-64
tel. dyżurne: (00-54-9-341) 502-6984, (00-54-341) 155-0269-84
fax: (00-54-341) 432-5555


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA