71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Armenia

Kraj:Armenia
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Erywań
Liczba mieszkańców:2 982 904 osób
Powierzchnia:29 800 km2
Waluta:dram
Język:ormiański
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ARMENIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Armenia jest jedną z 15 republik powstałych po rozpadzie ZSRR w grudniu 1991 roku. Głównym problemem kraju pozostaje konflikt z Azerbejdżanem o Nagorno-Karabach. Pomimo zawieszenia broni, które obowiązuje od maja 1994 roku, obie strony nie poczyniły żadnych postępów w procesie pokojowym.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W ARMENII?


Oczywiście stolica kraju Erewań. Poza tym monastyry, a jest w czym wybierać: Noavank, Tatev, Haghartsin, Sevanavank, katedra w Eczmiadzin . Bezpośrednio z monastyrami są związne tzw. haczkary, czyli ormiańskie krzyże wyryte w tablicach kamiennych. Często zadziwiają misternym wykonaniem. Ponadto Armenia to tzw. Mały Kaukaz, mimo, że niższy, również wzbudz podziw. Zachwyca też jezioro Sewan wraz z wiecznie wiszącymi nad nim mgłami. Sewan to ulubione miejsce na niedzielne wypady z rodziną, aczkolwiek woda jest lodowato zimna. Sewan słynie również z endogennych gatunków ryb, które tylko tam można spotkać.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO ARMENII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o ArmeniiKiedy najlepiej wyjechać do Armenii ?

Najlepsza pora na zwiedzanie to okres międzi majem a październikiem. W Armenii są duże różnice temperatur związane z wysokością.

Jaka waluta jest w Armenii ?

Walutą Armenii jest dram ( AMD ) Jeden dolar jest wart 500 AMD

Jak podróżować po Armenii?

Zaleca się podróżować do Armenii samolotami. Z Polski nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego, można natomiast lecieć przez Moskwę, Kaliningrad, Pragę, Mińsk, Wiedeń, Frankfurt. Podróżujący samochodem mają tylko dwie możliwości przekroczenia granicy Armenii: od strony Iranu lub Gruzji. Po terytorium Armenii można poruszać się bez ograniczeń. Sieć połączeń kolejowych między miastami jest bardzo słabo rozwinięta, jednak niedogodności te rekompensują liczni przewoźnicy prywatni, oferujący tanie połączenia międzymiastowe mikrobusami. Drogi utrzymane są w stosunkowo dobrym stanie, jednak podróżując po drogach lokalnych, należy liczyć się z ich złym stanem technicznym oraz brakiem oznakowania. W nocy należy uważać na pojazdy nie oświetlone oraz poruszające się po drogach zwierzęta domowe (krowy, barany, świnie).

W Armenii bardzo słabo rozwinięta jest baza turystyczna, nie ma tanich hoteli i noclegowni; najtańszy pokój w hotelu kosztuje od 50 do 100 USD za dobę. Nie zaleca się podróżowania po terytorium tzw. Republiki Górskiego Karabachu z uwagi na jej nie uregulowany status międzynarodowy. Konsul w Erewanie nie ma upoważnień do sprawowania opieki nad obywatelami polskimi znajdującymi się na jej terytorium. W razie podróży niezbędna jest wiza, którą można otrzymać w przedstawicielstwie RGK w Erewanie. W miastach najbardziej powszechnym środkiem komunikacji są kursujące po wyznaczonych trasach mikrobusy (marszrutki) – cena przejazdu w granicach miasta wynosi 150 AMD. W Erewanie działa też jedna linia metra (8 stacji) – cena żetonu wynosi 50 AMD.

Jakie są gniazdka w Armenii?

Europejskie. Elektryczność: 220V / 50 Hz

Przed wyjazdem kilka ważnych informacji o Armenii ?

Przemyt, posiadanie oraz sprzedaż nawet najmniejszej ilości narkotyków lub środków psychotropowych są surowo karane. Zagrożenie przestępczością jest znacznie mniejsze niż w sąsiednich krajach (Gruzja i Azerbejdżan).

Czy potrzebujemy wiz do Armenii?

Tak.Obywatele polscy udający się do Armenii, jak również przejeżdżający tranzytem przez ten kraj, muszą mieć wizy. Można je otrzymać w Ambasadzie Armenii w Warszawie, a także na lotnisku w Erewanie lub na przejściu granicznym z Gruzją i z Iranem. Przejścia graniczne z Turcją i z Azerbejdżanem są zamknięte. Wiza turystyczna kosztuje 50 USD i wydawana jest na 21 dni z możliwością przedłużenia w oddziale wiz i rejestracji cudzoziemców (OWIR) w Erewanie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE ARMENIIAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej

44A Hanrapetutyan Str., Erewan
tel.: (00374 1) 54 24 93
fax: (00374 1) 54 24 98


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA