71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Bangladesz

Kraj:Bangladesz
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Dhaka
Liczba mieszkańców:162 221 000 osób
Powierzchnia:144 000 km2
Waluta:taka
Język:bengalski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY BANGLADESZ

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Bamladeś, Bangladesh, Ludowa Republika Bangladeszu, Gana prajatantrí Bamladeś, państwo azjatyckie, położone w północno-wschodniej części Półwyspu Indyjskiego, nad Zatoką Bengalską. Sąsiaduje z Indiami i Myanmar (Birma). Zajmuje obszar 143 998 km2. Stolicą i jednocześnie największym miastem kraju jest Dakka, którą zamieszkuje 2,4 mln mieszkańców (5,7 mln wraz z aglomeracją, 1991). Inne większe miasta to Czittagong (980 tys., wraz z aglomeracją 1,4 mln, 1991), Khalna (646 tys., 1991), Rajshahi (254 tys., 1991), Comila (184 tys., 1991) i Barisal (173 tys., 1991). Podzielony jest administracyjnie na 20 okręgów. Bangladesz jest jednym z najbiedniejszych krajów kontynentu azjatyckiego i świata. Jest beneficjentem stałej pomocy zagranicznej.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W BANGLADESZU?Najbardziej warte odwiedzenia są : zabytkowe miasto meczetów Bagherhat ,bogatego w liczne zabytki muzułmańskie, pochodzące z końca XV wieku. Miasto w całości zostało wpisane na listę UNESCO. , ruiny buddyjskiej wihary w Paharpur i lasy namorzynowe w delcie Gangesu, Brahmaputry i Meghny (Region Sundarban) . Warto odbyć romantyczny rejs epokowym parowcem odnogami i kanałami delty Brahmaputry do Dhaki, stolicy Bangladeszu. W Dhaka warto zdecydować się na zwiedzanie Meczetu Sitara, Fortu Lalbagh, kościoła ormiańskiego, Różowego Pałacu (Ahsan Manzil), bazaru Shankharia. Cox Bazar to najbardziej popularny kurort w Bangladeszu, położony nad Zatoką Bengalską, niedaleko granicy z Birmą.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO BANGLADESZU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o BangladeszuCzy Bangladesz jest krajem bezpiecznym?

Zagrożenie przestępczością jest wysokie. Należy zachować szczególne środki ostrożności, a w nocy unikać przebywania w niektórych dzielnicach dużych aglomeracji. Często zdarzają się napady na ludzi, mieszkania, rezydencje, samochody i autobusy (przede wszystkim w miejskich liniach nocnych oraz dalekobieżnych i w pociągach). Zagrożenie potęgują także walki między głównymi ugrupowaniami politycznymi, które często przybierają formy działań terrorystycznych. Akty przemocy i wandalizmu towarzyszą również formalnie ogłaszanym, paraliżującym cały kraj strajkom generalnym (tzw. hartale). Przemyt oraz posiadanie narkotyków podlegają wysokim karom (do kary śmierci włącznie). Należy zdecydowanie odrzucać „atrakcyjne” oferty nabycia narkotyków, składane najczęściej cudzoziemcom przez pokątnych handlarzy w centrach dużych miast.

Jakie są wtyczki w Bangladeszu?

220V, 50Hz, wtyczki europejskie (dwa okrągłe poziome równoległe otwory).

Czy Polacy potrzebują wizy do Bangladeszu?

Tak. Obywatele polscy udający się do Bangladeszu, zarówno ci, którzy zamierzają tam się zatrzymać, jak i przejeżdżający tranzytem, objęci są obowiązkiem wizowym. Ze względu na brak przedstawicielstwa dyplomatycznego Bangladeszu w Polsce wnioski wizowe należy składać w ambasadzie tego kraju w Berlinie (jej kompetencje terytorialne obejmują Polskę). Teoretycznie możliwe jest również aplikowanie w innych misjach dyplomatycznych Bangladeszu, ale należy liczyć się z odmową rozpatrzenia wniosku i skierowaniem do Berlina. Wizy pobytowe wydawane są z ważnością do 6 miesięcy (w tym do 90 dni pobytu, licząc od dnia wjazdu). Nie ma możliwości uzyskania wizy w punktach granicznych.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE BANGLADESZUNie ma polskiej placówki dyplomatycznej w Bangladeszu. Bangladesz podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w New Delhi (Indie).
W Chittagongu rezyduje konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej:

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Chittagongu

Konsul Honorowy: Mumtaz Uddin Ahmed
"Commercial Court"
95 Agrabad Commercial Area, Chittagong - 4100
tel.: + 880 (31) 72 15 23
fax: + 880 (31) 71 00 66


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA