71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Barbados

Kraj:Barbados
Kontynent:Ameryka Północna

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY BARBADOS

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Barbados leży na Małych Antylach. Początek wyspie dały rafy koralowe, które ciągle otaczają jej wody. Wyspa otoczona ze wszystkich stron wodami Oceanu Atlantyckiego. Charakteryczny klimat dla Barbados to tropikalny klimat podrównikowy. W lecie wyspę nawiedzają cyklony. Barbados należy do najszybciej rozwijających się państw świata ze względu na bogate złoża ropy naftowej oraz turystykę, corocznie przyjedza tu ok. 500 tys. turystów. Barbados oferuje turystom duży wybór hoteli, w różnym standardzie i cenach. Barbados to także raj dla wielbicieli nurkowania. Przepiękne rafy od lat zachwycają nurków! Miłośnicy windsurfingu powinni koniecznie odwiedzić miasteczko Bathsheba. Otwarte wody Oceanu Atlantyckiego umożliwiają uprawianie tego właśnie sportu. Będąc na wyspie koniecznie należy zobaczyć Bridgetown, główny ośrodek na Barbadosie, centrum turystyczne i kulturalne kraju.
PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA BARBADOS

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o wyspie BarbadosKiedy najlepiej polecieć na Barbados?

Na wyspie Barbados panuje klimat równikowy wilgotny. Najlepszy okres na wakacje na Barbados jest w porze suchej, od grudnia do maja, wtedy trwa tu najwyższy szczyt sezonu. W porze suchej średnia temperatura na Barbados wynosi 27 stopni, w nocy natomiast ok. 20. W pozostałym czasie na wyspach panuje pora deszczowa z wyższymi temperaturami. Zdarzają się wtedy tropikalne burze i cyklony. Natomiast hotele i plaże są mniej zatłoczone, a ceny nieco niższe. Początek wsypie dały liczne rafy koralowe, które do dnia dzisiejszego zachwycają nurków, dlatego polecamy nurkowanie właśnie na Barbados.

Jaka waluta obowiązuje na Barbados?

Na Barbados obowiązuje 10 B$ (Barbados Dollar) = 5,07 USD

Jakie są orientacyjne ceny na Barbados?

Bilet autobusowy 1,5 B$, litrowa butelka rumu 18 B$, posiłek w niedrogiej restauracji 5-20 B$, kolacja w dobrej restauracji od 30 B$.

Jaki jest czas lotu na Barbados?

Brigetown - 11,5 godz. Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Brigetown - ok. 9,5 godz.

Jaka jest różnica czasowa na Barbados?

Po przybyciu na Barbados należy przestawić zegarki o 6 godzin do tyłu, względem czasu polskiego letniego i 7 godzin względem czasu zimowego.

Jak podróżować po Barbados?

Powszechnym środkiem transportu na Barbadosie są autobusy. Istnieją trzy firmy komunikacyjne: dwie prywatne ("ZR" i "Minibus") oraz państwowa "Barbados Transport Board", która w odróżnieniu od pozostałych ma stałe, nie podlegające negocjacjom ceny. Na wyspie działają także wypożyczalnie samochodów, takie jak: Hertz, Avis czy Europcar. Po okazaniu międzynarodowego lub polskiego prawa jazdy można nabyć miejscowe prawo jazdy - należy wnieść opłatę w wysokości 50 USD. Na Barbadosie obowiązuje ruch lewostronny.

Jakie wtyczki są na Barbados?

115V, 50Hz wtyczki amerykańskiego typu.

Kilka informacji przed wylotem na Barbados:

Nazwa wyspy pochodzi z języka portugalskiego: Portugalczycy zwrócili uwagę na miejscową odmianę figowca, tworzącego dużą siatkę korzeni, przypominającą brodę. Drzewa te nazwano "drzewami brodatymi" (los barbados), skąd przeszła nazwa na całą wyspę. Z Barbadosu pochodzi słynna piosenkarka R&B - Rihanna. Piosenkarka otrzymała od rządu piękną posiadłość na terenie swojej ojczyzny Od roku 2008 dzień 21 lutego stał się narodowym świętem - Dniem Rihanny (dzień jest wolny od pracy).

Czy potrzrebna jest wiza na Barbados?

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym, trwającym do 28 dni. Pobyty o charakterze innym niż turystyczny wymagają wizy, której koszt wynosi ok. 25 USD (wiza z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy) lub 30 USD (wiza z prawem wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny, nie wymaga się natomiast okazania środków finansowych na czas pobytu.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE WYSPY BARBADOSNie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Barbados podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Caracas (Wenezuela).

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Caracas

Quinta Ambar, Av. Nicolas Copernico Sector Valle Arriba,
Urbanizacion Las Mercedes, Caracas 1060
tel.: (00-58 212) 991 14 61, 991 61 67
fax: (00-58 212) 992 21 64


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA