71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Belgia

Kraj:Belgia
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Bruksela
Liczba mieszkańców:10 584 534 osób
Powierzchnia:30 528 km2
Waluta:euro
Język:flamandzki , francuski
Wiza:nie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY PANSTWOOOOO BELGIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Belgia to kraj, jak przystało na centrum polityczne współczesnej Europy, wyjątkowo kosmopolityczny. Na ulicach miast słychać mnogość języków i widać różnorodność nacji. Mimo małej populacji, Belgia ma silną grupę mniejszości narodowych. Zresztą Belgowie, jak chyba żaden inny naród, potrafią łączyć stare z nowym, tradycję z modą, wysoką kulturę z popularną. I tak jawią się właśnie belgijskie miasta: chlubią się wspaniałym dziedzictwem kulturowym – zabytkowymi budowlami i wspaniałymi muzeami, mają doskonałe hotele i restauracje, a tuż obok nich kwitnie wyjątkowo burzliwe nocne życie, a tysiące biznesmenów i urzędników decyduje o polityce i finansach współczesnej Europy.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W BELGII?Gandawa

Miasto o przebogatej historii, dawna siedziba hrabiów Flandrii i największe miasto zachodniej Europy XIII i XIV w. leżące w sercu flamandzkiego rynku sukienniczego, należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Belgii. Na każdym kroku widać potęgę dawnej Gandawy – turystów przyciągają przepiękna architektura, muzea i galerie, pełne arcydzieł malarstwa zachodniego i flamandzkiego. W mieście funkcjonuje słynny uniwersytet (Universiteit Gent), którego początki sięgają 1817 roku, a gmach Biblioteki Uniwersyteckiej jest zaliczany do najbardziej znanych budynków w mieście.

Jednym z najpiękniejszych zabytków, obowiązkowych na trasie każdego turysty, jest Katedra św. Bawona (XIII-XVI w.), w której można podziwiać cenne dzieła sztuki, m.in. uznawane za najwybitniejsze dzieło gotyckiego malarstwa flamandzkiego – Ołtarz Baranka Mistycznego, autorstwa Huberta i Jana van Eyck. Warto także zobaczyć Zamek Gravensteen, rozbudowywany na przełomie dwóch epok (zbudowano go w IX, a zmodernizowano w XVI w.). Współczesną atrakcją jest natomiast doroczny festiwal kwiatów - Floralies Gantoises.


Brugia

Brugia to jedna z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych metropolii zachodniej Europy, co sprawia, że jest dziś wyjątkowo popularnym celem wycieczek turystycznych. Ale warto przetrzymać tłok, by zapoznać się z jednymi z najbogatszych kolekcji sztuki flamandzkiej, zgromadzonej w tutejszych muzeach i pospacerować wśród wąskich uliczek, podziwiając stojące przy nich wspaniałe stare domy. Całe miasto poprzecinane jest też siecią kanałów, nad którymi rozpościerają się liczne zabytkowe mosty, sprawiające wrażenie, że jeszcze wczoraj przechadzali się po nich flandryjscy kupcy i baronowie.

Z najważniejszych zabytków warto wymienić Kościół Najświętszej Marii Panny, z najwyższą wieżą w Belgii (116 metrów) i wspaniałą kolekcją klasycznego malarstwa. Dzwonnica na rynku stanowi niezwykły punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę całego miasta; nieopodal usytuowane są XIV-wieczny Ratusz (Stadhuis) oraz Bazylika Świętej Krwi (Heilig-Bloed Basiliek) z XII wieku szczycąca się relikwią w postaci fiolki z Krwią Chrystusa.


Belgijskie Ardeny

Panują tu niesamowite warunki dla wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu przez cały rok. Doskonała infrastruktura turystyczna pozwala równie dobrze bawić się zimą - fanom narciarstwa alpejskiego, jak i latem - amatorom wspinaczki, piechurom, a nawet wielbicielom jeździectwa i zjazdów rowerowych.


Spa i Ostenda

Najpopularniejsze, o doskonałym zapleczu hotelarskim, nadmorskie uzdrowiska kraju.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO BELGII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o BelgiiKiedy najlepiej pojechać do Belgii?

Najlepszym okresem na zwiedzanie Belgii i Luksemburga jest lato. Południe i zachód są cieplejsze niż część północno-wschodnia i Ardeny. Zima jest dość chłodna i śnieżna, zwłaszcza w Luksemburgu. W Belgii nie ma jednak wyraźnie zaznaczonego sezonu turystycznego i pomijając okresy świąteczne, możemy lecieć do Belgii w dowolnym terminie.

Jakim językiem można porozumieć się w Belgii?

W powszechnym użyciu jest francuski (dialekt waloński) oraz flamandzki (dialekt języka niderlandzkiego). Spotykany jest ponadto język niemiecki.

Jaka waluta obowiązuje w Belgii?

Jednostką monetarną obowiązującą w Belgii jest Euro.

Jakie jest napięcie elektryczne w Belgii?

220 V.

Jakich potraw można skosztować w kuchni belgijskiej?

Tradycyjną potrawę stanowi gulasz wołowy (carbonnade), a także zając w piwie (lapin a la bierre). Niezwykle popularne są także znane na całym świecie frytki, gofry oraz cykoria. Tradycyjnym belgijskim smakołykiem jest także wspaniała czekolada, w różnych smakach. W Belgii spożywa się także dość duże ilości piwa oraz wina.

Czy Polacy potrzebują wizy do Belgii?

Nie, wiza nie jest wymagana.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE BELGIIAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

Avenue des Gaulois 29, 1040 Bruxelles
tel.: (0-0322 739-01-01 lub 00
fax: (0-0322) 736-18-81

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Kwaterze Głównej Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego

Bld Leopold III, 1110 Brussels
tel.: (0-0322) 707 13 88, 707 11 17
fax: 322 707 13 89

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy UE w Brukseli

282-284 Avenue de Tervuren , B-1150 BRUXELLES
tel.: (0-0322) 77-77-200, 77-77-203
fax: (0-0322) 77-77-297, 77-77-298

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

Rue des Francs 28, 1040 Bruxelles, Belgique
tel. centrala (czynna całą dobę): 0032 273 90 100 lub 101
tel. sekretariat KG (codziennie od 8.30 do 16.30): 00-322-7390121
fax: 00-322-7364459 lub 7360464


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA