71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Czechy

Kraj:Czechy
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Praga
Liczba mieszkańców:10 542 080 osób
Powierzchnia:78 km2
Waluta:korona czeska
Język:czeski
Wiza:nie

Regiony Czechy

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY CZECHY

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Republikę Czeską tworzą dwie prowincje: Czechy i Morawy. Stolica, Praga, ma 1.25 mln mieszkańców. Klimat Czech jest ciepły, umiarkowany. Zima jest dość łagodna a lato ciepłe. Czechy są krajem atrakcyjnym turystycznie. Co roku przyjeżdża tu 25-30 milionów osób, z czego większość przejeżdża tranzytem. W 2005 roku Republikę Czeską odwiedziło ponad 6,3 mln turystów, w 2006 ponad 6,5 mln, natomiast w 2008 ok. 6,65 mln. Najwięcej gości pochodzi z krajów sąsiadujących (Niemiec, Austrii, Polski, Słowacji, Węgier), ale też z Włoch i Francji. Tym co przyciąga zagranicznych turystów jest przede wszystkim Praga, miasto pełne zabytków najwyższej światowej klasy. Jako ośrodek turystyki międzynarodowej zdystansowała pobliskie metropolie – Wiedeń i Budapeszt. Warto tu zwiedzić: ratusz na Starym Mieście, Hradczany czy katedrę św. Wita. Wśród pozostałych miast najczęściej odwiedzane przez turystów są: Brno, Ołomuniec, Pilzno, Liberec, Czeskie Budziejowice i Ostrawa. Do dziś międzynarodową renomą cieszą się czeskie uzdrowiska – Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie. Wielu turystów odpoczywa w Karkonoszach i Rudawach (m.in. Czeska Szwajcaria) i w Szumawie.Praga

Praga jedno z najciekawszych miast w Europie. W niezwykły sposób łączy ze sobą przeszłość i teraźniejszość. Praga jest stolicą, a zarazem największym miastem Republiki Czeskiej. Położona jest w centralnej części kraju nad rzeką Wełtawą. Mieszczą się tutaj siedziby najważniejszych urzędów czeskich, między innymi prezydenta, parlamentu i rządu. Praga posiada międzynarodowy port lotniczy i sieć metra. Praga jest ważnym ośrodkiem kulturowym, który liczy się na arenie międzynarodowej. Miasto niezwykłe pod wieloma względami, co roku przyciąga rzesze turystów. Posiada wiele zabytków, z różnych okresów historycznych.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W CZECHACH?Praga

Stolica kraju z wieloma zabytkami, których nie można przegapić: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta), Złota Uliczka i Most Karola


Czechy Środkowe

Karlštejn – słynny zamek króla Karola IV, Koivoklátsko – zamek otoczony rezerwatem przyrody (UNESCO), Kutná Hora – w średniowieczu wspaniałe kwitnące miasto, Sedlec (przedmieście Kutnej Hory), Konopišti – stary zamek w malowniczym otoczeniu.


Czechy Zachodnie

Pilzno Browar Prazdroj, Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Śpiewająca Fontanna, Klatovy - Zabytkowa starówka, katakumby kościoła i zabytkowa apteka.


Czechy Wschodnie

Karkonosze i skocznia mamucia w Harrachovie, Adršpašsko-Teplické skály – skalne miasto i inne ciekawe formy skalne, Nové Misto nad Metují, Litomyšl – zabudowa miasta położonego na dwóch poziomach zbocza.


Czechy Południowe

Eeský Krumlov – urocze średniowieczne miasto, Czeskie Budziejowice – największy plac w Czechach i browar Budvar, Prachatice – czarno-białe sgraffitowe dekoracje kamienic na starówce, Písek – najstarszy kamienny most w kraju, Szumawa – dzikie pogranicze, ostatnie dziewicze góry w Czechach, Tábor – stare miasto obronne husytów, Toeboosko – rezerwat chroniący 270 średniowiecznych stawów rybnych.


Czechy Północne

Czeska Szwajcaria - park narodowy, Litomierzyce – Wzgórze Katedralne i rynek, Terezín – twierdze mieszczące muzeum getta żydowskiego, Czeski Raj, Jaskinie Bożkowskie, Jieín - doroczny festyn dziecięcy.


Morawy Ołomuniec

Największa barokowa rzeźba w Europie Środkowej, Góra Radhoš – figura pogańskiego ducha gór Radegasta, Rožnov pod Radhoštim - największy w Czechach skansen, Morawski Kras, Tele – starówka niewielkiego miasteczka, Lednice-Valtice – kompleks rezydencji Liechtensteinów, Slavonice – graffitowe dekoracje kamienic.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO CZECH

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o CzechachJak czas jest w Czechach?

Czas czeski = czas polski

Jakie jest napięcie w gniazdkach w Czechach?

Napięcie: 230V. Gniazdka nie są standaryzowane. Na miejscu bez problemu można zakupić adapter

Jaka jest waluta w Czechach?

Waluta: Korona czeska (CZK), 1 CZK = 0,16 PLN

Jakim językiem porozumiewać się w Czechach?

Jedynym językiem urzędowym Czech jest język czeski, którym posługuje się 96% mieszkańców. Nie należy się jednak obawiać problemów komunikacyjnych, ponieważ w chwili obecnej w większych miastach można się właściwie bez problemu porozumieć po angielsku a także po polsku.

Jakie są ceny w Czechach?

Ceny podstawowych artykułów spożywczych w Czechach są zbliżone do cen polskich.

Jakie przysmaki popularne są w Czechach?

Czeska kuchnia oferuje przepyszne zupy, sosy, smażone sery i jedyne w swoim rodzaju piwo. Tradycyjnymi daniami Czech są knedliczki, zupa cebulowa i praska szynka z kremem chrzanowym.

Jak dojechać do Czech?

Polskie firmy przewozowe świadczą usługi przewozowe do następujących czeskich miast: Brno, Frydek Mistek, Praga. Można również dojechać pociągiem.
Samolot: Połączenie z Warszawy do Pragi obsługują tradycyjni przewoźnicy: LOT oraz CSA (Czeskie Linie Lotnicze). Przelot trwa nieco ponad godzinę.
Pociąg: 241,29 zł za bilet II klasy Warszawa–Praga + miejsce leżące w przedziale 6-os.; Warto śledzić okresowe promocje i tzw. oferty specjalne (www.pkp.pl i www.intercity.pl).
Autobus: Z większych miast Polski do Czech (przede wszystkim do Pragi) jeżdżą autobusy polskich i czeskich prywatnych linii przewozowych. Samochód: Po czeskich drogach jeździ się bez porównania przyjemniej niż po polskich. Za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w Czechach wnosi się jednorazową opłatę od samochodów, autobusów i motocykli. Otrzymaną przy tym winietkę (czes. nálepka) należy umieścić na przedniej szybie auta (wewnątrz, od strony pasażera), do 3,5 tony – 200 Kč na 7 dni, 300 Kč na 1 miesiąc. Odległość z Warszawy do Pragi wynosi 630 km.

Kiedy jechać do Czech?

Od listopada do marca sporo atrakcyjnych obiektów (np. zamki w okolicach Pragi) jest zamkniętych. Również wyprawa w góry w tym okresie bywa dość ryzykowna dla osób nieobeznanych z górami, chyba że ktoś wybiera się na narty. Kraj zdecydowanie najlepiej zwiedzać wiosną i latem – od maja do września. Pragę od końca czerwca do sierpnia, a także w okresie Bożego Narodzenia, zadeptują tłumy turystów; kto ich nie lubi, na wizytę w stolicy powinien wybrać inny czas. Podczas świąt wiele muzeów jest nieczynnych.

Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Czechach?

Są to: w Górach Izerskich: Ještěd, Severák; w Karkonoszach: Harrachov, Benecko, Szumowa: Lipno, Zadov-Churáňov

Jakiego dokumentu potrzebujemy, aby wjechać do Czech?

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Czeskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (starego i nowego wzoru). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia).


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE CZECHAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej

ambasador: Jan Pastwa
Czechy, Praga, Valdštejnska, 118 00
tel.: +420 257 099 500
tel. dyżurny: +420 257 099 500
fax: +420 257530399

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie

konsul generalny: Anna Olszewska (język konsula czeski, angielski, rosyjski)
Czechy, Ostrawa, Blahoslavova 4, 701 00
tel.: +420 596 118 074
tel. dyżurny: +420 596 118 074
fax: +420 596 118 073


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA