71 340 50 50
pn-pt: 10-18, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015 i 2017 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 i 2017 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Ejlat

Region:Ejlat
Kraj:Izrael  [zobacz więcej]
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Jerozolima
Liczba mieszkańców:7 482 000 osób
Powierzchnia:22 072 km2
Waluta:nowy szekel izraelski
Język:hebrajski, arabski
Wiza:tak

Regiony Ejlat

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY IZRAEL EJLAT

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Izrael to kraj wyjątkowy. To jednocześnie jedno z najmłodszych i jedno z najstarszych państw na świecie. Przez prawie trzy tysiące lat historii Izrael raz był silnym, dyktującym warunki w regionie krajem, raz przechodził z rąk do rąk - długi czas nie było go nawet na mapie świata. Ale dzięki temu dzisiejszy Izrael, zachwycający krańcowo różnymi fenomenami przyrody, zabytkami wielu kultur i działalności człowieka z przeszło kilku tysięcy lat oraz podwalinami współczesnej cywilizacji przyciąga rzesze turystów. I pielgrzymów, bo to Ziemia Święta judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. To Ziemia Obiecana dla milionów Żydów, to tu urodził się Jezus i to stąd Mahomet wyruszył na Al. Burak`u - uskrzydlonym koniu o twarzy kobiety, w drogę do Nieba, gdzie zostały mu ujawnione wszystkie przekazania islamu. Mimo konfliktów i toczonych wojen jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Turystyka, szczególnie religijna, jest ważną gałęzią gospodarki Izraela, ale podróżnych przyciągają także piękne nadmorskie plaże, wykopaliska archeologiczne oraz bardzo urozmaicone środowisko geograficzne. Turystyka musi ponosić wysokie koszty związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa turystom, jednak liczby przyjeżdżających rosną z każdym rokiem. Izrael jest zatem wyjątkowy nie tylko ze względu na swoją bogatą historię, ale także dlatego, że należy do tych nielicznych państw, gdzie na niewielkiej powierzchni, znajdujemy wiele elementów niepowtarzalnych w skali świata – historycznych zabytków, niesamowitych krajobrazów, dzikiej przyrody i unikalnej kultury.Ejlat

To najpopularniejszy izraelski kurort położony na skraju pustyni Negev, połoóżny nad przepiękną zatoką Morza Czerwonego. Misto jest uzdrowiskiem całorocznym, bo słońce świeci tu 259 dni w roku. Piękna pogoda, możliwość kąpieli i nurkowania w krystalicznie czystej wodzie, safari na pustyni, niepowtarzalny mikroklimat, turkusowe morze i okalające zatokę góry o czerwonym odcieniu tworzą wspaniałe warunki do wypoczynku. Największą atrakcją turystyczną są rafy koralowe oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. 25 km na północ od Eilatu leży dolina Timna, gdzie znajdują się kopalnie króla Salomona, ruiny świątyni egipskiej oraz nowoczesne kopalnie miedzi i manganu.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W IZRAELU?Galilea

Galilea jest krainą historyczną znaną z przekazów biblijnych. Jest górzysta, jej część północna wznosi się ponad 1000 m n.p.m. i osiąga najwyższą wysokość w Izraelu (góra Meron 1208 m.). Występują tu formy krasowe i wulkaniczne m.in. stożkowate góry (góra Tabor).Galilea uznawana jest za kolebkę chrześcijaństwa. Według Nowego Testamentu jest miejscem pochodzenia Chrystusa i większości jego uczniów. Znajduje się tu Nazaret będący sanktuarium związanym z Marią i Józefem, Zwiastowaniem i młodzieńczymi latami Chrystusa (m.in. Bazylika Zwiastowania). Obecnie w Nazarecie znajdują się liczne zabytki takie jak grota i kościół Zwiastowania, klasztor Franciszkanów z muzeum, meczet z czasów tureckiej obecności na tej ziemi, kościół Św. Józefa, klasztor Sióstr Nazaretu.

W Galilei warto także zwiedzić Kanę Galilejską, znaną z wesela przedstawionego w Ewangelii (mieści się tutaj m.in. zabytkowy kościół franciszkanów), Górę Tabor na której znajdują się ruiny obiektów budowanych przez chrześcijan m.in. Sanktuarium Przemienienia czy Jezioro Tyberiadzkie upamiętnione w Ewangelii częstym przebywaniem Chrystusa. Ślady miast znanych z Ewangelii ( Magdali, Kafarnaum) Z tradycją judaizmu związana jest także Tyberiada założona w 21 r. n.e. przez tetrarchę Galilei Heroda Antypasa. Po zniszczeniu Jerozolimy w 70 r. n. e. stanowiła główny ośrodek Żydów, siedzibę sanhedrynu. Safed, który podobnie jak Tyberiada po zburzeniu Jerozolimy był ośrodkiem judaizmu, w XVI w. miejscem imigracji Żydów po ich usunięciu z Hiszpanii. Safed jest znany jako święte miejsce, centrum studiów kabalistycznych. Szczególnie znane są dwie synagogi. W synagodze Abu-hab znajduje się zwój Tory (Pięcioksiąg Mojżesza) przywieziony z Hiszpanii.


Judea

Judea jest krainą historyczną znaną z przekazów biblijnych, której krajobraz cechują głębokie, strome wąwozy, faliste płaskowyże pokryte rumowiskami skalnymi, liczne formy krasowe i skąpe zasoby wodne, uboga roślinność i obszary pustynne - Pustynia Judejska. Jest terenem na którym występuje największa koncentracja obiektów kultu trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Głównym ośrodkiem jest Jerozolima, miasto kananejskie, siedziba królów żydowskich i centrum judaizmu, a także od I w. n.e. związane z chrześcijaństwem a od VII wieku z islamem. W pobliżu Jerozolimy leży Betlejem znane od IV wieku sanktuarium z Bazyliką Narodzenia Pańskiego. W kierunku na północny-zachód od Jerozolimy znajduje się Emaus miejscowość wspomniana w Nowym Testamencie, sanktuarium Łamania Chleba.

W Judei leży Jerycho uważane za jedno z najstarszych miast świata. Są tu wykopaliska kultury natufskiej z VII tysiąclecie p.n.e., kananejskiej, żydowskiej, hellenistycznej, rzymskiej, ruiny z okresu bizantyjskiego, wypraw krzyżowych. Według przedstawień biblijnych Jerycho było pierwszym miastem zdobytym przez Izraelczyków. W Hebronie zaliczanym również do najstarszych miast świata według Biblii pochowani są protoplaści izraelscy (Abraham, Sara, Izaak, Jakub). Hebron był przed Jerozolimą stolicą państwa żydowskiego. Jest jednym z czterech świętych miast islamu.


Akka

Akka to miasto i port leżący w Izraelu nad Morzem Śródziemnym. Zostało założony w starożytności przez Fenicjan. Akka była bardzo ważnym miastem w czasach wypraw krzyżowych, to tu powstał Zakon Krzyżacki. W mieście znajdują się liczne zabytki takie jak karawanseraje z XVI i XVIII wieku, meczet z XVIII wieuku, kościół i klasztor Franciszkanów z XVIII wieku.


Morze Martwe

Morze Martwe to bezodpływowe słone jezioro położone w tektonicznym Rowie Jordanu, na pograniczu Izraela i Jordanii. Długość jeziora wynosi 76 km a szerokość 16 km. Łączna powierzchnia to około 1 000km2. Jest to najgłębsza depresja na ziemi, brzegi są górzyste i pustynne. Występuje tu bardzo duże zasolenie – około 26%, w wyniku czego w Morzu Martwym nie ma prawie życia organicznego. Najsłynnieszą miejscowościa turystyczną na wybrzeżu Morza Martwego jest Ein Bokek. Miasto położone jest w najniższym miejscu na kuli ziemskiej - 400 m poniżej poziomu morza. Jest to jeden z najbardziej fascynujących rejonów świata z najbogatszym w sole i minerały akwenem naszego globu, a zarazem wielkim naturalnym uzdrowiskiem. Bogactwo źródeł leczniczych, słynne błota i sprzyjający kuracjom klimat stwarzają możliwość leczenia wielu schorzeń i stwarzają świetny klimat do wypoczynku.


Negew

Negew to pustynia wyżynna położona na południu Izraela, granicząca od wschodu z Rowem Jordanu a na południu z Zatoką Akaba. Leży na wysokości od 500 do 900 metrów n.p.m. i zajmuje teren około 13 000 km2. Tu też znajduje się największy krater krasowy na Ziemi - krater Ramon. Na terenie pustyni Negewie występują jedynie sporadycznie rzeki okresowe.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO IZRAELA

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o IzraeluCo warto kupić w Izraelu?

Pamiątki religijne, sandały, wyroby ze skóry, drewna oliwkowego i miedzi, odzież, dywany, przyprawy, ceramika, diamenty, złota biżuteria.

Kiedy pojechać do Izraela?

Cały rok.

Jak dojechać do Izraela?

Do Izraela dolecieć można z wielu krajów Europy i Ameryki Północnej. Drogą lądową dostać się można z Libanu, Egiptu i Jordanii.

Czy potrzebujemy wizę do Izraela?

Nie. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy legitymujący się paszportem ważnym co najmniej 3 miesiące mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Izraela bez wizy do 90 dni. Należy jednak zwracać uwagę na stemple umieszczane w paszporcie przez służby graniczne Izraela. Zdarzają się bowiem przypadki, że władze mocą decyzji własnej jednostronnie ograniczają czas pobytu polskich turystów, wpisując na stemplach zgodę na krótszy pobyt, np. do 1 miesiąca lub do 2 tygodni.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE IZRAELAAmbasada Państwa Izraela

ul. Krzywickiego 24, 02-078 Warszawa
tel.: 825 00 28, 825 09 23, 825 63 84
fax: 825 16 07

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

16, Soutine St., Tel-Aviv 64-684, Israel
tel.: 0-0972 (3) 52 40 186/8, 5240 191
fax: 0-0972 (3) 523 78 06


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE