71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015 i 2017 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 i 2017 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Etiopia

Kraj:Etiopia
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Addis Abeba
Liczba mieszkańców:78 254 000 osób
Powierzchnia:1 127 127 km2
Waluta:birr
Język:amharski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ETIOPIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Szczycąca się bogatą historią, wspaniałym światem zwierząt i kulturowymi tradycjami Etiopia zasługuje na taką samą sławę, jak chociażby Egipt. Dla wielu pozostaje synonimem wojny i głodu. Takie zapomnienie ma też swoje dobre strony. Podróżnik ma okazję przeżyć autentyczną przygodę i dokonać niezwykłych odkryć. Charakterystyczne dla panoramy kraju są wzniesione z ciosanych kamieni kościoły, potężne zamki i stojące w odosobnieniu klasztory. Miłośnikom przyrody zapadną w pamięć niesamowite wodospady i łańcuchy górskie. Wyprawa do Etiopii to trudne przedsięwzięcie, które daje wiele satysfakcji.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W ETIOPII?Lalibela

Jedno z najważniejszych dla chrześcijan miejsc w Etiopii, słynące z wykutych w skale kościołów. Według niesprawdzonych opowieści w budowie kościołów w Lalibeli pomagać mieli templariusze, jednak nie jest to prawda. Kościoły są własnym dziełem Etiopczyków, o czym świadczą m.in. liczne motywy zdobnicze, wywodzące się z rodzimej tradycji, tkwiącej korzeniami w czasach Aksum.


Aksum

Ruiny centrum starożytnej Etiopii. Miasto Aksum jest także świętym miastem Kościoła etiopskiego. Ze względu na wartość historyczną, pozostałości starożytnego miasta zostały w 1980 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Dolina rzeki Omo

Stanowisko prahistoryczne, znane dzięki odnalezieniu szczątków kopalnych hominidów. W biegu rzeki Omo znajdują się wodospady Kokobi oraz inne liczne progi wodne. zlokalizowany jest tu także Park Narodowy Omo.


Harar Jugol

Czwarte święte miasto islamu ze 102 świątyniami i 82 meczetami. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.


Jezioro Awash

Niesamowicie niebieskie, a w nim hipopotamy, krokodyle itp. Ale warto tylko jeśli po drodze do parku Awash czy Hararu/Dire Dawa.


Addis Abeba

Stolica kraju, warto zobaczyć Mercato, gigantyczne targowisko podzielone na dzielnice, a także zobaczyć Mauzoleum Menelika, Katedrę św. Jerzego, Katedrę Trójcy Świętej, Górę Entoto.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO ETIOPII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o EtiopiiKiedy pojechać do Etiopii?

Najlepsza pora podróży od października do marca.

Jak dojechać do Etiopii?

Korzystając z linii Ethiopian Airlines na lotnisko położone 8 kilometrów od Addis Abeby dotrzeć można lotami z głównych afrykańskich stolic, a także kilku dużych miast europejskich, takich jak London czy Frankfurt.

Co zabrać ze sobą do Etiopii?

Lekkie ubranie na gorący dzień i cieplejsze na chłodną noc, środki przeciw owadom i potrzebne lekarstwa

Czy Etiopia jest krajem bezpiecznym?

Etiopia jest stosunkowo bezpiecznym krajem. Napady z bronią w ręku należą do rzadkości i zdarzają się głównie na prowincji. Nie zaleca się podróżowania nocą, zwłaszcza poza granicami miast. Co istotne, zachowania homoseksualne w Etiopii nie są w ogóle tolerowane – mogą być karane grzywną, więzieniem lub nawet spotkać się z reakcją agresywną.

Jak poruszać się po Etiopii?

Etiopia posiada dobrze rozwiniętą wewnętrzną sieć lotów i nie są one zbyt drogie. Poza tym dobrze jest podróżować autobusami – również tanio, choć wolno. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie biletu. Na obszarze Addis Abeby najlepiej poruszać się taksówką – warto pamiętać o zwyczaju targowania się z kierowcą.

Czy należy się szczepić przed wyjazdem do Etiopii?

Zalecane jest posiadanie międzynarodowej książeczki szczepień z adnotacją o szczepieniu przeciw żółtej febrze. Inne zalecane szczepienia: przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi, tyfusowi i zapaleniu opon mózgowych.

Gdzie nocować?

Z hotelami nie ma problemu chociaż ich standard może budzić wiele zastrzeżeń w stolicy najlepsze hotele są przy Bole Road ( ok 2 km od lotniska). Nocleg w pokoju jednoosobowym kosztuje ok 60 USD (ok 700 BIRR)w dobrym hotelu, natomiast przy Piassa ceny wynoszą ok 150 BIRR. W mniejszych miastach należy przyzwyczaić się do stałej obecności prusaków w pokojach oraz w niektórych przypadkach pcheł. Woda ciepła dostępna jest tylko w określonych godzinach albo nie ma jej wcale. W pobliżu każdego hotelu zazwyczaj jest jakaś restauracja.

Co jeść w Etiopii?

Podstawowym pożywieniem w Etiopii jest indżera - placek wypiekany ze specyficznej mąki. Jest obrzydliwy, choć zapewnie niektórym może smakować. Je się go z bardzo ostrym sosem. Kawałki indżery odrywa się, macza w sosie i wkłada do ust. Prawie wszędzie indżerę można zastąpić chlebem. Pozostałością po włoskiej okupacji są pizza i spagetti. Będąc w Etiopii należy koniecznie spróbować soków owocowych (a raczej przecierów). Szczególnie polecany jest ten z mango.

Co warto kupić w Etiopii?

Doskonałą kawę, srebrną biżuterię, dywany, ceramikę, tkaniny. Sklepy sklepiki stragany i wszelkie różne odmiany handlu są dostępne na każdym kroku. Oczywiście ceny dla "białych" są wyjątkowo turystyczne, można stargować nawet do 70% ceny. Ostrożnie należy postępować w przypadku zaoferowania nam pamiątek pochodzących z grabieży grobowców np. Axum, gdyż nie tylko nakręcamy interes ale i tak zostanie nam to skonfiskowane na lotnisku. Na wywóz historycznych pamiątek trzeba mieć pozwolenie z Muzeum Narodowego w Addis. Praktycznie w całej Etiopii dostępna jest chińszczyzna bardzo słabej jakości.

Czy potrzebujemy wizy do Etiopii?

Obywatele polscy udający się do Etiopii muszą posiadać wizę na przejazd i pobyt. Ambasady Etiopii (najbliższa w Berlinie) wydają następujące rodzaje wiz: pobytową na 30 dni (60 USD), tranzytową na 7 dni (55 USD), handlową na 30 dni (58 USD), turystyczną na 30 dni (58 USD). Wizę turystyczną można uzyskać na lotnisku w Addis Abebie (kosztuje 140 ETB). Przy wjeździe wymaga się co najmniej 6-miesięcz-nej ważności paszportu. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania biletu powrotnego i środków na pobyt, w wysokości 50 USD na każdy dzień. Obowiązuje opłata lotniskowa: przy lotach na liniach lokalnych 10 birr, przy wylocie z kraju 20 USD.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE ETIOPIIAmbasada Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii

Boothstrasse 20 A, D-12207 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 77206-0
fax: (0-0 49 30) 77206-26, 77206-24

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Federalnej Demokratycznej Republice Etiopii

ambasador: Jarosław Szczepankiewicz
Etiopia, Addis Abeba, Dej. Belay Zeleke Road, Gulele sub-City
Kebele 08, House No 583, P.O.Box 27207, 1000 Addis Ababa
tel.: +251 11 157 41 89/90
tel. dyżurny: +251 912 841 191
fax: +251 11 157 42 22


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE