71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Holandia

Kraj:Holandia
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Amsterdam
Liczba mieszkańców:16 509 303 osób
Powierzchnia:41 526 km2
Waluta:euro
Język:niderlandzki, fryzyjski
Wiza:nie

Regiony Holandia

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY HOLANDIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Symbolem Holandii, oprócz niczym nieskrępowanej wolności, są wiatraki, sery i kwiaty – głównie tulipany, które odgrywają znaczącą rolę w gospodarce kraju. Wielu turystów jest zgodnych, że nie ma nic piękniejszego, pomimo imponującej architektury starych miast, niż krajobraz parku Keukenhof, gdzie mieści się największa kolekcja kwiatów cebulkowych na świecie - między innymi 6 mln tulipanów. Holandia, ze względu na swoje położenie to także kraj kanałów i dróg rowerowych (15 000 km!). W samym Amsterdamie jest ponad 1200 mostów ,a każdy statystyczny mieszkaniec Holandii posiada rower. Samych rowerów jest dwa razy więcej w całym kraju, niż samochodów.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W HOLANDII?Park wiatraków w Kinderdijk

To miejsce idealnie ilustruje dlaczego w Holandii budowano tak dużo wiatraków i do czego one służyły. Używano ich bynajmniej nie do mielenia zboża, a do przepompowywania wody. Już pierwsze wiatraki, które istniały tu w XII wieku, miały za zadanie przepompowywać wodę z jednego kanału do drugiego - położonego nieco wyżej, a z tego z kolei następny rząd wiatraków pompował wodę do jeszcze wyższego kanału, aż w końcu woda osięgnęła poziom pobliskiej rzeki Lek.


Park Keukenhof i giełdy kwiatów

W całej Holandii już od wczesnej wiosny kwitną kwiaty: krokusy, narcyzy, hiacynty i oczywiście tulipany. Każdy miłośnik flory, ale i wrażliwy na piękno turysta, powinien zobaczyć słynny Keukenhof, gdzie rośnie największa kolekcja kwiatów cebulkowych na świecie, miedzy innymi 6 mln tulipanów. Warte odwiedzenia są także największe na świecie aukcje kwiatów, które uwidaczniają, jak ten malutki kraj zaopatruje świat w kwiaty. 75% kwiatów z aukcji idzie na eksport od Moskwy do Nowego Jorku. Najbliższa Amsterdamu jest aukcja w Aalsmeer.


Ogrody Holandii

Z nich słynie cały kraj. Warto zobaczyć choćby pieczołowicie odtworzone na podstawie starych dokumentów, planów i sztychów barokowe ogrody pałacu Het Loo, z fontannami i rzeźbami, czy piękne ogrody rozciągające się na obszarze 32 ha, wokół XVII-wiecznego zamku w Arcen, w Limburgii. Tu mieści się 10 ogrodów różanych z 500 gatunkami róż, które tworzą wspaniałe Rozarium. W Holandii znajduje się też 17 fantastycznych ogrodów botanicznych, z których najciekawsze, zawierające kolekcje unikalnych tropikalnych roślin są w Leiden i w Amsterdamie.


Park Narodowy Hoge Veluwe

To obszar piaszczystych wrzosowisk i gęstych lasów o powierzchni 5500 ha z unikalnymi ekosystemami. Tu można zobaczyć wędrujące wydmy śródlądowe, tworzące zupełnie niezwykły widok, oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Park Hoge Veluwe stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych w regionie celów jednodniowych wycieczek. Ciekawostką jest to, że w samym sercu parku, mieści się Muzeum Kröller-Müller - największy w Europie park rzeźby.


Breda

Breda to ponoć najładniejsze miasto Brabancji Północnej. W centrum miasta, przy otoczonym przepięknymi kamienicami rynku, stoi wspaniały kościół - Grote Kerk. Jego wnętrze wielokrotnie zmieniano – w okresie reformacji wystrój wnętrza został tu częściowo usunięty, częściowo zakryty. Kilka fresków zdołano jednak potem odsłonić. W Bredzie, na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym pochowany jest generał Stanisław Maczek, organizator 1 Dywizji Pancernej, a w koszarach Trip van Zoudland urządzono w kilku salach muzeum jego pamięci.


Delft

To jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Holandii. Zachwyca przepiękną starówką i zwartym zabytkowym centrum. Delft należy, nie bez powodu, do najczęściej odwiedzanych miejscowości w Holandii. To małe miasteczko można zwiedzić w parę godzin, ale warto je poświęcić, by zobaczyć wspaniały rynek z pięknym ratuszem, strzelistą gotycką wieżą kościoła Oude Kerk (Stary Kościół) - chyba najpiękniejszą budowlą w mieście. Koniecznie trzeba też zwiedzić Muzeum Miejskie z pracami Johannes Vermeer'a (urodzony w Delft).


Haga

Den Haag jest miastem rządowym. Tu mieści się parlament i tu też stale mieszka królowa Beatrix. Warto zobaczyć symetryczny fronton gmachu Binnenhof, najstarszego kompleksu zabudowań w mieście, będącego od wieków właśnie siedzibą parlamentu. Haga, mimo swojej historii, jest miastem z uderzającą jak na ten kraj nowoczesną architekturą wielu ministerstw i innych obiektów państwowych. Haga to także wielkie parki i położony nieopodal bardzo atrakcyjny nadmorski kurort Scheveningen.


Alkmaar

To 1000-letnie miasto jest stolicą żółtych serów i słynnego rynku serowego. W każdy piątek od godz. 10.00 do południa w sezonie letnim w tym starym portowym mieście można nacieszyć oczy unikalnym spektaklem, jaki odbywa się wokół żółtych kręgów holenderskiego sera roznoszonych przez na biało ubranych tragarzy.


Leiden

Historyczne centrum miasta ma typową holenderską średniowieczną zabudowę, stare miasto ze swoimi wąskimi kanałami i wąskimi uliczkami, kamieniczkami. Tu urodził się w 1606 roku Rembrandt. Tutaj miały swoje początki holenderskie tulipany i tu mieści się jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (założony w 1575 r.). Jego zbiory, wzbogacane przez wieki tworzą z Leiden miasto wielu ciekawych muzeów.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO HOLANDII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o HolandiiKiedy jechać do Holandii?

Zwiedzać można cały rok, ale najpiękniejsza Holandia jest wiosną i wczesnym latem.

Jak dojechać do Holandii?

Samochodem można wygodny dojechać autostradami przez Niemcy. Połączenie Warszawa-Amsterdam obsługiwane jest przez KLM i PLL LOT Samoloty latają we wszystkie dni tygodnia, a w niektóre również dwa razy dziennie. Polscy przewoźnicy autokarowi świadczą usługi transportowe do następujących miast w Holandii: Amsterdam, Arnhem, Breda, Eindhoven, Haga, Hengelo, Rotterdam, Tiburg, Utrecht, Venlo.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE HOLANDIIAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze

Alexanderstraat 25, 2514 JM Den Haag
tel.: (00-31-70) 79-90-100, 79-90-102
tel. dyżurny: 0031 (0) 650 27 11 67
fax: (0-70) 7990 137

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Amsterdamie

Konsul Honorowy: Willem F. Dutilh
De Ruyterkade 5, 1013 AA Amsterdam
tel.: 0033 20 3053850
tel. dyżurny: TEL
fax: 0031 20 3053852


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA