71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Irak

Kraj:Irak
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Bagdad
Liczba mieszkańców:30 399 572 osób
Powierzchnia:438 317 km2
Waluta:dinar iracki
Język:arabski, kurdyjski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY IRAK

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Irak to państwo położone na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską. Terytorium kraju przecinają dwie wielkie rzeki Eufrat i Tygrys. Znajduję się w strefie klimatów zwrotnikowych. W Iraku występuja bogate złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, państwo należy także do głownych światowych producentóe daktyli. Dominującą formacją roślinna są stepy.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W IRAKU?Do najciekawszych atrakcji należą:

Ruiny miasta Hatra, starożytne miasto Aszur (Qal-at Szerqat), Adab, Arrapha, Aszur, Babilon, Dur-Szarrukin, Durkurigalzu, Dżemdet Nasr, Eridu, Hatra, Kalchu, Kisz, Ktezyfon, Lagasz, Larsa, Niniwa, Nippur, Samarra, Seleucja nad Tygrysem, Sippar, Umma, Ur, Uruk, Warwasi.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO IRAKU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o IrakuJak dojechać do Iraku?

Do kraju dolecieć można m.in. z Turcji, Libanu, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z Turcji, Jordanii i Kuwejtu dotrzeć można samochodem, a z Jordanii dodatkowo autobusem.

Kiedy pojechać do Iraku?

Nie tylko polityka czy sytuacja społeczna stanowią argumenty przeciw wyjazdowi do Iraku. Jednakże jeśli sie wybieramy najlepszym czasem jest sezon od kwietnia do lipca.

Co zabrać jadąc do Iraku?

Lekkie, bawełniane ubranie oraz nieco cieplejsze na wieczór..

Czy potrzebujemy wizę do Iraku?

Obywatele RP mogą wjeżdżać do Iraku na podstawie wiz uzyskanych osobiście w irackich przedstawicielstwach dyplomatycznych lub konsulatach. Opłata za krótkoterminową wizę jednokrotną wynosi 40 USD. Posiadacze paszportów dyplomatycznych są zwolnieni z opłaty. Wprowadzono obowiązek zgłoszenia przyjazdu cudzoziemców do lokalnego biura meldunkowego w okresie 10 dni od przekroczenia granicy. Przywrócono także obowiązek poddawania się testom na AIDS. Po wznowieniu lotów cywilnych do Bagdadu są one jedynym zalecanym środkiem transportu, wciąż jednak nie są bezpieczne. Połączenia lotnicze są obsługiwane przez jordańskie linie Royal Jordanian, irackie – Iraqi Airways oraz Kurdistan Airlines (z lotniska w Erbilu). W ostatnich miesiącach poszerzono listę dostępnych połączeń z Bagdadu do: Ammanu, Damaszku, Ka­iru, Dubaju, Istambułu, Bejrutu i Teheranu. Dodatkowo lotnisko w Erbilu obsługuje loty do Frankfurtu, Amsterdamu, Londynu, Sztokholmu. Na trasie Bagdad–Amman funkcjonuje ponadto linia Air Serv, obsługująca wyłącznie pracowników NGO, agend ONZ i misji humanitarnych, dyplomatów oraz urzędników władz irackich.

Wjazd do Iraku drogą lądową jest w zasadzie możliwy od strony wszystkich krajów ościennych. Jednak w obecnej sytuacji podróżowanie samochodem lub taksówką nie jest bezpieczne i dlatego lepiej zrezygnować z takich podróży. Najczęściej wybierana dotychczas trasa z Ammanu (Jordania) do Bagdadu (przejście graniczne AlWalid–Trebil) jest szczególnie niebezpieczna w rejonie Faludży i Ramadi. Równie niepewnie funkcjonuje transport na trasie z Damaszku (Syria) do Bagdadu (przejście graniczne AlTanf). Osoby udające się wyłącznie do Kurdystanu (północna część Iraku) wykorzystują drogę z Adany (Turcja) do granicy turecko-irackiej (przejście graniczne Kabur–Zakho) i stąd taksówką iracką do Mosulu, Erbilu czy Sulejmaniji. Możliwy jest także wjazd do Iraku z Kuwejtu (przejście graniczne AlAdali–Safwan), Arabii Saudyjskiej (przejście graniczne AlArar) oraz z Iranu (przejścia graniczne Hadż Umran, Chorsravi–Chanakin, Baramadad–Badrah, Szalamszahr), nie jest to jednak zalecane ze względu na niestabilną sytuację i liczne zagrożenia. Należy zawsze liczyć się z możliwością zamknięcia każdego z przejść granicznych, dróg oraz połączeń lotniczych.

Obowiązuje zakaz wwożenia broni, materiałów wybuchowych i narkotyków. Nie wolno wywozić m.in. żywności, surowców mineralnych, zabytków, wykopalisk itp. W związku ze stałym zagrożeniem zamachami terrorystycznymi należy liczyć się z zaostrzonymi procedurami kontrolnymi oraz bardzo szczegółową kontrolą celną na granicy.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE IRAKUAmbasada Republiki Iraku

ul. Dąbrowiecka 9 A, 03-932 Warszawa
tel.: 617 57 73, 617 49 11
fax: 617 70 65

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Baghdad, Hay Al-Wahda, Mahalla 904, Zukak 60, House 20/24
tel.: 00 964 7901 909506
tel. (sat.): +873-762 05 3413
fax (sat.): +873-762 05 3415


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA