71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Libia

Kraj:Libia
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Trypolis
Liczba mieszkańców:6 310 434 osób
Powierzchnia:1 759 540 km2
Waluta:dinar libijski
Język:arabski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY LIBIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Jeśli marzymy o przejechaniu pustyni w poprzek, to w Libii taka możliwość istnieje i będzie to podróż przez najsłynniejszą z pustyń - Saharę. Właściwie większość terytorium tego kraju pokrywają piaszczyste diuny tylko gdzieniegdzie naznaczone oazami. Inne atuty tego kraju, czerpiącego dochód z wydobycia ropy naftowej, to oczywiście śródziemnomorskie plaże, ale też starożytne ruiny Sabratah i Leptis Magna oraz tereny wykopalisk, którym pod względem rozległości niewiele na świecie może dorównać. Sami sprawdźmy, potencjał Libii jest nieskończony, całkiem jak pustynia.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W LIBII?Leptis Magna

Najlepsze stanowisko archeologiczne z czasów rzymskich w regionie Morza Śródziemnego. Najstarsze zachowane zabytki z terenu Leptis pochodzą z okresu panowania cesarza Augusta (27 p.n.e. – 14 n.e.). Są to m.in. plac targowy (8 p.n.e.), stosunkowo dobrze zachowany teatr (1 n.e.), świątynia Romy i Augusta (14-19 n.e.) oraz nieco późniejsza Liber Pater.


Trypolis

Liczne są zabytki z okresu rzymskiego. Do najbardziej znanych należy łuk triumfalny Marka Aureliusza. Ważnymi zabytkami są położone w najstarszej części miasta liczne meczety. Na uwagę zasługuje cytadela, zwana As-saraj al-hamra, zapewne od koloru tynku, w której obecnie mieści się muzeum historii i historii naturalnej), przy Placu Zielonym oraz pozostałości domów, świątyni i murów obronnych.


Ghadhames

Szacuje się, że obecna starówka Ghadames pochodzi sprzed 800 lat. Jest to największe i najlepiej zachowane na Saharze stare arabskie miasto. Nie bez przyczyny ta pamiątka arabskiej cywilizacji zwana jest „klejnotem Sahary”. W 1985 roku zabytkowe miasto Ghadames zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Cyrena

Zabytkowe greckie miasto, od 1821 prowadzono w Cyrenie wykopaliska, odkryto wiele fragmentów starożytnych budowli, m.in. agory, akropolis, term, teatru, świątyń (Zeusa i Apollina) także okrągłe grobowce i kilka rzeźb (Wenus z Cyreny).


Płaskowyż Al-Dżabal al-Achdar

Liczne szlaki dla miłośników trekkingu.


Bengazi

Relaksujący spacer po ulicach i bazarach.


Sabrata

Do dzisiaj zachowały się pozostałości forum, świątyń fenickich, łaźni rzymskich. Z okresu punicko-fenickiego pochodzą pozostałości mauzoleum. Do najlepiej zachowanych budynków należą rzymski teatr z przełomu II i III wieku oraz budowle sakralne z czasów chrześcijańskich (m. in. bazylika Justyniana z VI wieku n.e.). Miejscowe muzeum przechowuje znalezione na terenie wykopalisk mozaiki i freski.


Tadrart Akakus

Akakus jest znane ze sztuki naskalnej, tamtejsze petroglify i rysunki naskalne zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1985 roku.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO LIBII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o LibiiJak dojechać do Libii?

Do Libii kursuje kilka samolotów z krajów arabskich i Europy. Autobusem dostać się można z Aleksandrii i Kairu (Egipt) oraz Safakis, Gebes, Medeniny i Tunisu (Tunezja).

Kiedy lecieć do Libii?

Najlepsza pora na wyprawę do Libii to okres kwiecień-lipiec i wrzesień-październik.Na Saharę jeździ się od końca września do końca marca.

Co warto kupić w Libii?

Piękna srebrna i złota biżuteria, metaloplastyka, ceramika, tradycyjne stroje.

Co zabrać ze sobą do Libii?

Okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz chroniący przed słońcem. Zapas potrzebnych lekarstw.

Jakich potraw spróbować w Libii?

Tradycyjna kuchnia libijska bazuje na potrawach mięsnych i owocach morza. Wśród mięs królują baranina i drób, szczególnie kurczaki. Do dań mięsnych podaje się najczęściej frytki lub specjalność Tunezji - kaszę kuskus. Na stołach Libijczyków goszczą też często ryby i krewetki.

Jakich zwyczajów należy przestrzegać w Libii?

W Libii należy przestrzegać muzułmańskich norm zwyczajowych dotyczących ubioru (nie toleruje się krótkich strojów kobiecych oraz męskich szortów w miejscach publicznych) oraz wystrzegać się wyzywającego, prowokującego zachowania. Nie ma problemu z zakupami i fotografowaniem. Kategorycznie przestrzegany jest zakaz posiadania i spożywania alkoholu.

Czy potrzebujemy wizę do Libii?

Istnieje obowiązek wizowy – dotyczy to zarówno wiz pobytowych, jak i tranzytowych. Nie ma możliwości uzyskania indywidualnych wiz na przejściach granicznych; wizy takie mogą uzyskać jedynie zorganizowane grupy turystyczne, które zawarły umowy z miejscowym biurem podróży. Obywatele RP mogą ubiegać się – poza wizami z prawem do pracy oraz wizami pobytowymi dla osób towarzyszących – o wizy w celu odwiedzin (na podstawie tzw. poparcia wizowego, nadesłanego do Ambasady Libii w Warszawie z Centralnego Urzędu Imigracyjnego). Wizy turystyczne, ostatnio coraz częściej wydawane, można uzyskać na podstawie aplikacji wizowej oraz potwierdzonego udziału w zorganizowanej imprezie turystycznej lub zaproszenia od obywatela libijskiego. Przy ubieganiu się o wizę turystyczną libijski urząd konsularny może zażądać okazania ważnego biletu powrotnego do Polski. Libijskie władze graniczne z reguły nie żądają okazania biletów przy przekraczaniu granicy. Wymagany okres ważności paszportu wynosi jeden rok.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE LIBIIAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Libii

ambasador: Wojciech Bożek
Libia, Trypolis, Sharia Ben Ashour 61
tel.: +218 21 3615972
tel. dyżurny: +218 91 9325623
fax: +218 21 3615199


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA