71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Łotwa

Kraj:Łotwa
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Ryga
Liczba mieszkańców:2 231 503 osób
Powierzchnia:64 km2
Waluta:łat
Język:łotewski
Wiza:nie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ŁOTWA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Łotwa liczy sobie około 5000 jezior głównie polodowcowych, które wraz z morenowymi wzniesieniami tworzą jej krajobraz. Mało urozmaicony krajobraz, oraz liczne źródła wód mineralnych dają szansę Łotwie do stania się miejscem wypoczynku osób poszukujących spokoju i kuracjuszy, chcących poprawić swoje zdrowie. Łotwa to także długa linia brzegowa i nadbałtyckie plaże, które podczas wakacji oblegane są przez turystów z kraju i zagranicy. Łotwa jest krajem bardzo podobnym do Polski, z licznymi zabytkami, ciekawym życiem kulturalnym oraz wspaniałą przyrodą. Stara się ona nieustannie odnaleźć swoje miejsce w Europie oraz zachęcić wszystkich turystów do jej odwiedzenia i poznania jej unikalności.
CO WARTO ZWIEDZIĆ NA ŁOTWIE?Park Narodowy Gauja

Najsłynniejszym kurortem Łotwy jest otoczona mniejszymi ośrodkami podryska Jurmała. Stąd też można dopłynąć promem do innych portów nad Bałtykiem a także do Gdańska. Poza Rygą i Jurmałą wielu turystów odwiedza także Siguldę, leżącą na skraju Parku Narodowego Gauja. W parku tym Podziwiać możemy m.in. trzy zamki, liczne jaskinie, jeziora, starodrzew, a wolny czas możemy tu spędzić na ogromnym nowoczesnym torze saneczkowym. Turyści przybywający do Łotwy chętnie odwiedzają również drugie co do wielkości miasto kraju, położone nad Dźwiną, Daugavplis - Dyneburg.


Ryga

Ryga - czyli stolica Łotwy położona jest nad Dźwiną, w pobliżu ujścia do Zatoki Ryskiej. Stanowi ona główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy Łotwy. Starą część miasta przeplatają średniowieczne domy oraz wielopiętrowe z gotyckie kamienice. Znajduje się tu romańsko-gotycka katedra (XIIIw.), pozostałości klasztoru Cystersów z XIII wieku, gotyckie kościoły: Św. Piotra (z wysoką 123 metrową wieżą), Św. Jakuba (XIII w.), Św. Jana (XIV w.) oraz barokowy kościół Św. Piotra i Pawła (XVIII wiek). W Rydze znajduje się także XIV zamek wraz z pozostałościami średniowiecznych murów obronnych oraz cytadeli.


Jurmała

Główną atrakcją turystyczną Łotwy jest wcześniej wspomniana Jurmała. Nie posiada ona zwartej zabudowy i składa się z szeregu licznych uzdrowiskowych osiedli takich jak: Kemeri, Jaunkemeri, Sloka, Kauguri, Vaivari, Asari, Melluzi, Pumpuri, Jaundubulti, Dubultii, Majori, Dzintari, Bulduri i Lielupe. Głównym atutem turystycznym i wypoczynkowym miasta są czyste plaże doskonale rozwinięta baza noclegowa, oraz gastronomiczno-sanatoryjna. Miasto przyciąga również dużą ilością zabytkowych budynków które zostały zbudowanych z drewna, i posiadają swój niepowtarzalny charakter.


Dynenburg

Drugie co do wielkości miasto Łotwy to Dynenburg. Stanowi ono częsty punkt odwiedzin przez polskiego turystę, gdyż jest największym skupiskiem polonijnym na Łotwie. Znajduje się tutaj polska parafia, szkoła jak i dom kultury. Miasto posiada kilka wspaniałych zabytków, takich jak; Kościół Św. Piotra, katedrę Św. Borysa i Gleba z 1905 roku, ruiny carskiej twierdzy carów Aleksandra I i Mikołaja I, ewangelicki kościół neogotycki oraz kościół Niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny.


Kuldiga

Kolejnym miejscem godnym zobaczenia jest średniowieczne miasto Kuldiga. Miasto to posiada śliczne zabytki i krajobrazy oraz roztacza niezwykle miłą atmosferę dla przybywających tam turystów. Kuldiga słynie nie tylko ze swoich pięknych wodospadów Ventas Rumba, ale także z wielu kawiarenek, restauracji oraz urokliwego placu ratuszowego przy którym to znajduje się znany łotewski Kościół Św. Trójcy z 1672 roku.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA ŁOTWĘ

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o ŁotwieJak dojechać na Łotwę?

Z Warszawy do Rygi dolecieć można samolotem i dojechać autobusem.

Kiedy jechać na Łotwę?

Łotwa jest krajem bardzo podobny do Polski, z licznymi zabytkami, ciekawym życiem kulturalnym oraz wspaniałą przyrodą. Stara się ona nieustannie odnaleźć swoje miejsce w Europie oraz zachęcić wszystkich turystów do jej odwiedzenia i poznania jej unikalności. Można zwiedzać caly rok.

Co warto kupić na na Łotwie?

Wyroby z bursztynu, biżuteria, ikony, pisanki i kraszanki wielkanocne.

Czy potrzebujemy wizę na Łotwę?

Nie


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE ŁOTWYAmbasada Republiki Łotewskiej

ul. Królowej Aldony 19, 03-928 Warszawa
tel.: 617 43 89 , 617 45 89
fax: 617 42 89

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze

Mednieku iela 6B, LV-1010 Riga, Latvija
tel.: (0.0371) 7031500
tel. (całodobowy): 7031509
fax: (0.0371) 7031549


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA