71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Malezja

Kraj:Malezja
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Kuala Lumpur
Liczba mieszkańców:27 730 000 osób
Powierzchnia:329 750 km2
Waluta:ringgit
Język:malajski
Wiza:nie

Regiony Malezja

Borneo  |  Langkawi  |  Pangkor  |  Penang

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MALEZJA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Malezja leży w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, które są oddzielone Morzem Południowochińskim. Stolicą jest Kuala Lumpur. Malezja na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią, na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W MALEZJI?wyspa Borneo

Wyspa Borneo jest największą wyspą Archipelagu Malajskiego, jej powierzchnia jest dwukrotnie większa, niż powierzchnia Polski i wynosi ponad 740 tys km². Jej tylko północna część ze stanami Sarawak i Sabah należą do Malezji, natomiast niewielki obszar zajmujący tylko ok. 5 tys. km² pomiędzy Sarawak i Sabah zajmuje państwo Brunei, a reszta wyspy należy do Indonezji. Wyspa jest porośnięta lasami równikowymi, w których żyje bardzo bogata fauna wraz z orangutanami.


wyspa Langkawi

Pulau Langkawi to jedna ze 105 wysp Archipelagu Langkawi. Leży przy zachodnim wybrzeżu Malezji w pobliżu granicy z Tajlandią. Wyspa jest popularnym miejscem wakacyjnym dla turystów z całego świata. Posiada ona doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, objęta jest strefą wolnocłową.


wyspa Pangkor

Wyspa Pangkor leży niedaleko zachodniego wybrzeża Malezji, od stałego lądu dzieli ją zaledwie kilkuminutowy rejs promem z Lumutu. Biały piasek, szmaragdowo-błękitna woda, oszałamiająca zieleń tropikalnej roślinności to zapewne powody, dla których wyspa ta nosi nazwę Pulau Pangkor czyli piękna wyspa.


wyspa Penang

Wyspa Penang leży w Cieśninie Malakka i stanowi popularne miejsce letniego wypoczynku. W mieście Georgetown znajduje się chińska dzielnica, bogato zdobione świątynie buddyjskie i piękne budynki w stylu kolonialnym. Cała wyspa to egzotyczny kurort, który oferuje bogate życie nocne, wspaniale hotele i wiele atrakcji turystycznych.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO MALEZJI

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MalezjiKiedy najlepiej wyjechać do Malezji?

Klimat równikowy monsunowy panuje w Malezji, przez cały rok utrzymują się tu wysokie temperatury, wilgotność powietrza jest tu również duża. Wahania temperatur są stosunkowo niewielkie i przez cały rok utrzymują się na poziomie od 21° do 32° Celsjusza. Wilgotność powietrza jest wysoka. Od października do lutego znaczne opady deszczu występują przede wszystkim na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego oraz w stanach Sabah i Sarawak, natomiast na zachodnim wybrzeżu należy liczyć się z pewnymi opadami od kwietnia do maja oraz od października do listopada. Rocznie opady deszczu wynoszą od 2000 do 2500 ml.

Jaka jest waluta w Malezji? Czy mozna łatwo wymienić walutę w Malezji?

W Malezji posługują się walutą: Ringgit (MYR) 1 MYR = 0,31 USD (luty 2012). Walutę można wymieniać w kantorach, bankach, hotelach. Szeroko dostępne są bankomaty.

Co zabrać ze sobą do Malezji?

Okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem, bawłeniane ubranie.

Jakie są ceny w Malezji?

W Malezji ceny są nastepujące: butelka wody 0,3 l- ok. 0,25 USD butelka piwa 0,3 l - ok. 3 USD, litr benzyny - ok. 0,5 USD, obiad w restauracji - 3 USD, taksówka - ok. 10 USD za godz.

Jakie są różnice czasowe w Malezji?

Po przylocie do Malezji należy przesunąć wskazówki zegarków o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego.

Jaki jest czas lotu na Malezję?

Do Kuala Lumpur lub Penang leci się ok. 15 godz. Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Kuala Lumpur lub Penang - ok. 13 godz

Jak przemieszczać się po Malezji? Jakim transportem?

Malezja posiada doskonale rozwiniętą sieć transportu publicznego: wygodne pociągi, klimatyzowane autobusy, taksówki (jeśli wybieramy się w dłuższą trasę warto skorzystać z tzw. "Interstate Taxis" - z dworca w Kuala Lumpur odjeżdżają one nawet do najdalszych rejonów kraju, a cena za przejazd jest stała). Drogi utrzymane są w doskonałym stanie, obowiązuje ruch lewostronny. Po kraju można również podróżować samolotami, lotniska znajdują się w większości miast.

Jakie są gniazdka w Malezji?

240 V, 50 Hz gniazdka brytyjskie (dwa otwory poziome u góry, jeden pionowy pośrodku na dole)

Czy Polacy potrzebują wizy Malezyjskiej?

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich przy wyjazdach turystycznych krótszych niż 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Od turystów z Europy władze imigracyjne nie żądają okazania środków finansowych, wymóg taki jednak formalnie istnieje (na dzień pobytu - ok. 4 USD).

Czy powinniśmy się zaszczepić przed wyjazdem do Malezji?

Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia, nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. W razie wystąpienia lokalnych ognisk chorób o potencjalnych zagrożeniach informują środki masowego przekazu. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Lecznictwo państwowe jest stosunkowo tanie, poziom usług niski.

Jakie prawo jazdy jest honorowane w Malezji?

Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, polskie prawo jazdy jest honorowane, pod warunkiem, że ma załączone tłumaczenie na język angielski.

Czy jest bezpiecznie w Malezji?

Malezja jest bezpiecznym krajem, jest tu nieiwelka przestępczość. Zdarzają się kradzieże tradycyjne, czyli damskie torebki dokonywane przez złodziei na motocyklach oraz kopiowanie kart kredytowych. Plażowanie samotnych kobiet jest niewskaanzane głównie w stanach Kelantan i Terrenganu, gdzie działają miejscowe organizacje terrorystyczne.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MALEZJIAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur

495, 4 ˝ Miles Jalan Ampang, 68000 Ampang, Kuala Lumpur, Malaysia
tel.: (00-603) 425 767 33, 425 767 19
fax: (00-603) 425 701 23


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA