71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Mali

Kraj:Mali
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Bamako
Liczba mieszkańców:12 666 987 osób
Powierzchnia:1 240 192 km2
Waluta:frank CFA
Język:francuski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MALI

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Mali jest kolebką największych cywilizacji, jakie rozkwitały na afrykańskiej ziemi. Wybierzmy się tam na poszukiwania tajemniczego ludu Dogonów, w którego mitologii centralne miejsce zajmuje Syriusz, i zróbmy przystanek w Ségou, stolicy królestwa ludu Bambara. Naszym celem może być również wędrówka przez pustynię w towarzystwie Tuaregów lub poznawanie żyznych równin Maciny (wewnętrznej delty Nigru) zamieszkanych przez gościnny lud Fulbe. Jak sami z pewnością się domyślacie, bogactwem tego kraju jest majestat krajobrazów i mnogość ludów i plemion, serdecznych i uśmiechniętych. I co najważniejsze — jest to jeszcze kraj wolny od zagrożeń związanych z masową turystyką.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W MALI?Bamako

Stolica kraju, mekka bębniarzy i tradycyjnego tańca afrykańskiego. Warto zwiedzić muzeum narodowe i odbyć spacer po starej kwaterze kolonialnej. Targi żywnościowe i obrzeża miasta są niezwykle klimatyczne i zupełnie różne od nowoczesnego i ruchliwego centrum miasta. Warto odwiedzić także pałac kultury, gdzie możecie wziąć udział w kursie nauki gry na bębnach djembe lub nauce tradycyjnego tańca afrykańskiego.


Mopti

Nazywane „Wenecją Mali”, ma kolorowy targ portowy o niepowtarzalnej atmosferze. Przede wszystkim można tu kupić suszone ryby i warzywa. Gliniane naczynia są tradycyjnymi naczyniami na wodę i jedzenie. Na targu można znaleźć wersję dla turystów z napisami takimi jak „I love Mopti”. Główną atrakcją Mopti jest Wielki Meczet, który budowano od 1936 do 1943 roku. Meczet ten wybudowany został na miejscu innego meczetu z 1908r. Jest utrzymany w stylu sudańskim i architektonicznie przypomina Wielki Meczet z Djenne. W 2004 roku meczet poddano renowacji. Niezwykłą atmosferę mają wąskie uliczki wokół meczetu. Warto odwiedzić fabrykę łodzi piroque.


Djenne

Chyba jedno z najbardziej znanych miast Mali, znane głownie z niezwykłej architektury Wielkiego Meczetu. W 1988 roku miasto wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNECO.


Hombori

Znajduje się u podnóża masywu Hombori Tondo (1153 m n.p.m.). Małe i niezatłoczone miasteczko, gdzie pojęcie czasu nie istnieje. Jest to jedno z najgorętszych miejsc na świecie. Temperatura powietrza nie spada poniżej 30oC nawet w nocy. W odległości 12 km znajduje się wioska Daari będąca bazą dla wszystkich wspinaczy mających zamiar spróbowania swoich sił na ścianach Ręki Fatimy.


Timbuktu

Najlepsze miejsce na spotkanie się z „Niebieskimi Ludźmi Pustyni” czyli Tuaregami. Można tutaj zwiedzić kilka meczetów, starą dzielnicę Badjindé oraz domy lokalnego rękodzieła. Szczególnie popularne są tutaj wycieczki na grzbietach wielbłądów. Największą atrakcją jest coroczny trzydniowy „festiwal pustyni” odbywający się na początku roku. Wówczas to Timbuktu wypełnia się po brzegi turystami z całego świata.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO MALI

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MaliJak dojechać do Mali?

Do Bamako, stolicy Mali, dotrzeć można samolotem z Francji, Rosji i Włoch (loty przynajmniej dwa razy w tygodniu) oraz z innych afrykańskich państw: RPA, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej. Drogą lądową najlepiej jechać od strony Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Nigeru, Mauretanii, Gwinei lub Senegalu.

Kiedy jechać do Mali?

Najlepsza pora na wycieczkę do Mali to okres od listopada do lutego.

Co zabrać ze sobą do Mali?

Bawełniane ubranie, najlepsze na gorący i wilgotny klimat Mali (plus cieplejsze w miesiącach listopad-luty), ochronne nakrycie głowy przeciw piaskowemu wiatrowi „Harmattan”, który jest powszechny w okresie grudzień-marzec, ubranie przeciwdeszczowe i parasolki na deszczowy sezon (czerwiec-październik).

Na co należy się zaszczepić przed wyjazdem do Mali?

Przy wjeździe do Mali trzeba okazać międzynarodową książeczkę zdrowia z poświadczeniem szczepienia przeciwko żółtej febrze. Dodatkowo zalecane jest szczepienie przeciwko zapaleniu opon mózgowych, żółtaczce typu A i B, cholerze oraz szczepienie Di-Per-Te.

Jak podróżowac po Mali?

Aby pokonać odcinki trasy prowadzące przez pustynię, często niezbędny jest samochód terenowy. W nocy drogi nie są oświetlone, tak samo jak i samochody stojące na drodze lub jej poboczu. Problemem są również zwierzęta, np. wielbłądy, które często wchodzą na drogę. Droga asfaltowa jest w zasadzie tylko jedna, na trasie Bamako – Gao.

Co warto kupić w Mali?

Piękna złota, srebra, miedziana biżuteria, przedmioty i rzeźby wykonane w drewnie, wyroby garncarskie, skórzane wyroby rzemieślnicze, barwne tkaniny, bogolan (tkaniny z Afryki Zachodniej).

Co można robić w Mali?

Mali to wymarzony kraj dla wspinaczy. Należy się jednak przygotować na bardzo trudne warunki. Trudna, wymagająca technicznego przygotowania wspinaczka w bardzo wysokich temperaturach gdzie ciężko o szklankę wody. Sprzęt najlepiej mieć swój, sprawdzony, ale nie ma problemu z wynajęciem go w Homborii (przynajmniej jeśli chodzi o liny). Popularne także są tutaj przejazdy samochodami terenowymi wgłąb pustyni a następnie uczestnictwo w kilkudniowych karawanach wielbłądzich. Niezapomniana przygoda wymagająca kondycji fizycznej, cierpliwości i wytrzymałości ducha na trudne warunki. Jest to również dobre miejsce do uprawiania tekkingu.

Co jeść w Mali?

Wśród specjalności kuchni malijskiej, których nie można pominąć podczas wizyty w tym afrykańskim kraju są takie dania jak, będące podstawą diety placki wyrabiane z prosa, zastępujące tubylcom chleb czy równie często spotykana fasola w bliżej nieokreślonym sosie, przypominająca fasolkę po bretońsku. Innym popularnym daniem są omlety przygotowywane na prymitywnych paleniskach i podawane jako samodzielne danie suszone warzywa.

Czy potrzebujemy wizę do Mali?

Tak. Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy na przejazd i pobyt. O wizę na pobyt do 30 dni podróżni powinni ubiegać się w placówkach dyplomatycznych Mali, np. w Moskwie, Paryżu, Marsylii. Paszport musi być ważny 6 miesięcy. Wizę można przedłużyć na miejscu w odpowiednim urzędzie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MALIAmbasada Republiki Mali

Novokouznetskaya 11, 113184 Moskwa
tel.: (0-0 7 095) 951 06 55, 951 27 84
fax: (0-0 7 095) 230 28 89

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Algierze (Algieria).


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA