71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Maroko

Kraj:Maroko
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Rabat
Liczba mieszkańców:34 859 364 osób
Powierzchnia:446 550 km2
Waluta:dirham marokański
Język:arabski
Wiza:nie

Regiony Maroko

Agadir  |  Essaouira  |  Marrakesz  |  Saidia

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MAROKO

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Maroko pod względem geologicznym i krajobrazowym to ziemia zróżnicowana i pełna kontrastów. Położone jest jedynie kilkanaście kilometrów od Europy i okolone Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim, z górującymi nad nim wyżynami Atlasu. Maroko to również serdeczny naród, który za największy punkt honoru poczytuje sobie, by dobrze przyjąć gościa. Maroko to w końcu kraj, gdzie poczujemy smak egzotyki, spacerując na przykład po arabskich bazarach (sukach) i olśniewających ulicach miast, które ożywiają się coraz bardziej w miarę, jak zbliżamy się do mediny (starego miasta), i w miarę, jak upał staje się bardziej znośny.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W MAROKU?Miasta: Fez, Marrakesz, Meknes, Rabat, Tafraoute, Warzazat; ponadto szczyt Tukbal w Atlasie Wysokim, wodospady Uzud, plaże w As-Sawirze i Agadirze, wapienne góry Ar-Rif, wąwóz Dadés, doliny Draa i Ourika, Atlas Średni. Najlepszy sposob na spędzanie czasu to podróże na dromaderach, trekking i przejażdżki samochodem z napędem na cztery koła po marokańskiej pustyni, jeżdżenie na nartach i przechadzki w rakietach śniegowych po masywie Atlasu, podążanie szlakiem kazb, wycieczki konne, plażowanie i kąpiele, beztroskie nicnierobienie, odkrywanie historii, kuchni i rzemiosła.


Atlas Wysoki

Najwyższe pasmo górskie w Zachodniej Afryce, w zimie regularnie pada tu śnieg, a najwyższe szczyty wnoszą się na wysokość ponad 4000m n. p. m., ponad 400 wierzchołków ma natomiast wysokość ponad 3000m. n. p. m. Wytyczone są tutaj liczne malownicze i piękne trasy, jednak przejście większości z nich wymaga zabrania sporych zapasów, wynajęcia licencjonowanego przewodnika i niezłej kondycji. Tereny górskie są słabo zaludnione, więc wędrując po nich wszystkie potrzebne rzeczy trzeba mieć na plecach, bo prowiantu czy wody nie da się dokupić właściwie nigdzie po drodze. W górach istnieją schroniska będące dobrą bazą wypadową w wyższe partie Atlasu. Można tutaj również zobaczyć tradycyjnie osady berberyjskich górali zajmujących się hodowlą i uprawą z mieszkalnymi lepiankami i tarasowymi ogródkami.


Marrakesz

Jest to niezwykle barwne miasto oddające całe bogactwo Maroka, będąc tutaj nie można odmówić sobie przyjemności nieograniczonej wędrówki wieczornymi uliczkami, odwiedzania licznych tutejszych targów - suków, targowania się z arabskimi sprzedawcami w małych sklepikach i straganach ze wszystkim, co uznać można za bogactwo tej ziemi. Dla fotografów jest to raj ze względu na niepowtarzalną możliwość fotografowania i ludzi, i zabytków, z których najważniejsze to plac Djamma el-Fna otoczony przez średniowieczne kilkusetletnie meczety, który co wieczór od ponad 500 lat zamienia się w jeden z największych targów świata arabskiego.Poza tym w mieście koniecznie należy zobaczyć Grobowce Saadytów - zespół nekropolii przeznaczony dla dynastii marynidzkiej powstały ok. XVI wieku, Meczet Kutubijja z XII wieku z minaretem wysokości 69 metrów, meczet i medresa Alego ibn Jusufa z II poł. XII wieku, położone w obrębie medyny. Dzięki tym walorom wpisano Marrakesz na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku.


Ajt Bin Haddu

Ufortyfikowana osada typu ksar, istniejąca co najmniej od XVI wieku, położona na wzgórzu, otoczona gajem, wyjątkowo wdzięczny obiekt fotograficzny. Obecnie większość rodzin mieszka poza fortyfikacjami, jednak kilka obiektów (kazby) jest nadal zasiedlonych przez tutejszych mieszkańców i ich rodziny. W przeszłości osada miała ogromne znaczenia dla karawan przemierzających w danych wiekach te tereny, później jej znaczenie stopniowo malało. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO


Fez

Pierwotne miasto powstało w VIII wieku założone przez Idrisa I, a na początku XI wieku Fez stał się stolicą ówczesnego Maroka osiągając w następnym wieku status jednego z najświętszych miast islamu i najważniejszego ośrodka nauki i myśli w Afryce. Przez całe wieki miasto na zmianę rozkwitało i podupadało płacąc za niepewną politykę władców w stosunku do niego, kilkakrotnie traciło i odzyskiwało status stolicy kraju. Od uzyskania niepodległości miasto znów straciło na znaczeniu ponieważ sułtan wybrał na nową stolicę Rabat. Fez stanowi pomnik wielowiekowej tradycji Maroka i różnych kolei jego historii, jako taki chroniony jest przez UNESCO dla przyszłych pokoleń. Należy zwiedzić tutaj stara i nową medynę, meczet andaluzyjski, synagogę Ibn Danana, grobowce marynidów, medresę Bu Inania oraz medresę Al-attarin, dawne mury obronne z licznymi zachowanymi bramami, meczet Al-Karawijjin oraz ogród botaniczny.


Meknes

Miasto na przedgórzu Atlasu, istniejące od VIII wieku, w pewnym momencie (przełom XVII i XVIII wieku) pełniło nawet funkcję stolicy kraju, w późniejszych niestety podupadło.Można tutaj podziwiać między innymi dawną architekturę m. in. medynę. Poza tym z okolicy znajduje się stanowisko archeologiczne Volubilis prezentujące rozległo ruiny rzymskiego miasta. Oba obiekty wpisane są na liste światowego dziedzictwa UNESCO


Karawana

Będąc w Maroku nie można odmówić sobie niepowtarzalnego doświadczenia uczestnictwa w karawanie. Podróż przez pustynię na wielbładach, noclegi w oazach i nieprzebyte morze piasku wokół to niezapomniane przeżycie. Do takiej ekspedycji niezbędny jest jednak doświadczony przewodnik, który sprawi, że podróż będzie przyjemna, a cała przygoda tak bezpieczna, jak to tylko możliwe.


PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO MAROKA

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MarokuJak dojechać do Maroka?

Międzynarodowe lotniska znajdują się w Casablance, Tangerze i Agadirze – można na nie dotrzeć bez problemu lotami z Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Ponadto z Europy kursują rejsy do Maroka (z Algerciras w Hiszpanii i Sete we Francji).

Kiedy jechać do Maroka?

Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres od marca do listopada (lipiec i sierpień są bardzo gorące w głębi kraju).

Co warto kupić w Maroku?

Przedmioty wykonane z drewna tui i cedru, babouches (tradycyjne skórzane pantofle), dywany, miedziane półmiski, przyprawy, serwisy do herbaty, wyroby garncarskie, fajanse, instrumenty muzyczne, przedmioty skórzane, biżuteria ze srebra, miedzi lub z masy perłowej, garść piasku z Sahary.

Czy potrzebujemy wizę do Maroka?

Wizy dla Polskich turystów nie są wymagane. Od 1 stycznia 2005 r. obywatele polscy udający się do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.

Ile czasu leci samolot do Maroka?

Samolot do Maroka leci - Warszawa – Agadir – ok. 4 godz.

Czas lokalny w Maroku w stosunku do Polski?

Czas letni: czas polski minus 2 godz. czas zimowy: Czas polski minus 1 godz.

Jakie jest napięcie w gniazdkach?

W gniazdkach napięcie wynosi 220 V.

Jaką walutą posługują się Marokańczycy?

W Maroku klienci płacą Dirham marokański (MAD), 1 MAD = ok. 0,3 PLN; w obiegu są monety i banknoty.

Czy płacić napiwki i ile w Maroku?

W Maroku obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom – ok. 10-15% rachunku.

Jakie są ceny w Maroku?

Orientacyjne ceny: karta telefoniczna – 50 MAD, pieczywo – ok. 2 MAD, woda mineralna – ok. 3-9 MAD, coca cola 1 l – ok. 8,90 MAD, piwo – ok. 15 MAD, wódka – ok. 135 MAD/butelka, wino – ok. 25 MAD, obiad – od 40 MAD.

Jakie są plaże w Maroku?

Plaże w Maroku są bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola: darmowe lub za opłatą: ok. 15 MAD/dzień.

Czy klimatyzacja w hotelach jest indywidulna?

Klimatyzacja w niektórych hotelach sterowana jest centralnie, godziny ustala dyrekcja hotelu.

Czy są obowiązkowe szczepienia w Maroku?

Szczepinia nie są obowiązkowe.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MAROKAAmbasada Królestwa Maroka

ul. Starościńska 1 m. 11-12, 02-516 Warszawa
tel.: 849 63 41
fax: 848 18 40

Ambasaa Rzeczypospolitej Polskiej w Rabacie

23, rue Oqbah, B.P. 425 Rabat, Maroc.
tel. (spoza Maroka): (00.212.37)77.11.73, (00.212.37)77.17.91
tel. (z terenu Maroka): (0.37) 77.11.73, (0.37) 77.17.91
tel. (dyżurny): (+212) 61-14-75-86


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA