71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Martynika

Kraj:Martynika
Kontynent:Ameryka Środkowa
Stolica kraju:Fort de France
Liczba mieszkańców:400 osób
Powierzchnia:1 128 km2
Waluta:euro
Język:francuski, kreolski
Wiza:nie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MARTYNIKA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Martynika leży w samym środku archipelagu Małych Antyli na Karaibach. Od wschodu jej wybrzeże obmywa Atlantyk od zachodu zaś Morze Karaibskie. Wyspa administracyjnie przynależy do Francji i ma status terytorium zamorskiego. Główne miasto nazywa się Fort-de-France. Martynika to wyspa o pięknych plażach w 180 różnych odcieniach. Na wyspie są eleganckie hotele plus masa wakacyjnych rozrywek jak sporty wodne, w tym oczywiście surfing i nurkowanie, piesze lub konne wycieczki, tenis, golf i spa. Tropiciele historii znajdą na Martynice pozostałości fortów (np. Fort Desaix) i umocnień obronnych wzniesionych tu w epoce kolonialnej. Martynika jest dość górzysta, nadal czynny wulkan Mount Pelée. Wyspę w dalszym ciągu porastają lasy tropikalne. Przykładowo na południowej części wyspy rozciąga się sawanna, która mniej kojarzy nam się z karaibskim krajobrazem. Północ jest znacznie bogatsza w wodę, znajdują się tam też rzeki i wodospady. Pejzaż uzupełniają podmokłe lasy namorzynowe.
CO WARTO ZWIEDZIĆ NA MARTYNICE?Canyoning

Wulkaniczne pochodzenie Martyniki oraz jej górzyste ukształtowanie sprawiły, iż na wyspie silnie rozwinął się canyoning. Jest to forma aktywnego wypoczynku polegająca na wspinaczce górskiej połączonej z przeprawą w górę rzeki. Grupę asekurują wyspecjalizowani przewodnicy. Podczas wejścia każdy uczestnik nosi na sobie specjalną uprząż zabezpieczającą.


Speedboar Crusoe

Rejs Offshore Passion - Rejs jedną z najszybszych dostępnych łodzi motorowych to doskonała okazja dla amatorów mocnych wrażeń.


Zwiedzanie rumiarni

Jednym z ważniejszych symboli wyspy jest Rum - Jego produkcja zaczyna się już na polach trzciny cukrowej. Ważne jest aby podczas pobytu spróbować ten trunek, gdyz jest on nieporównywalnie lepsze od rumów przemysłowych znanych powszechnie w Europie!


Rejst katamaranem

Całodniowa wycieczka na katamaranie to niezwykły sposób zwiedzania Martyniki. Podczas rejsu załoga zapewni lokalne posiłki złożone z egzotycznych owoców i warzyw, darów morza oraz dużych ilości rumu.


Ogród botaniczny

Bardzo bogatą faunę i florę wszystkich wysp Karaibskich można spotkac w jednym miejscu, gdzie przedstawiona jest także historia i warunki zycia poszczególnych zwierząt i roślin.


Gommires lub Yoles

Są to grupy łodzi rybackich wykorzystywane do celów sportowych, które stanowia element kultury miejscowej. Co roku w sierpniu odbywają się tygodniowe regaty Yoles wokół wyspy, w imprezie biorą udział tysiące osób zgromadzonych na lądzie bądź na setkach łodzi, katamaranów, skuterów, motorówek śledzących załogi Yoles.


Trapikalne plantacje

Przejazd jeepem w celu zobaczenia ogromnych plantacji ananasów, trzciny cukrowej czy bananów.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA MARTYNIKĘ

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MartyniceCo warto kupić na Martynice?

Wyroby z kokosa lub bambusa, kolorowe pareo, biżuterię z muszli.

Gdzie na Martynice warto robić zakupy?

Ford de France i inne zakątki Martyniki są pełne kreolskich bazarów bogatych w lokalne wyroby z kokosa lub bambusa, odurzających zapachów egzotycznych przypraw, najróżniejszych owoców tropikalnych i ryb.

Jaka jest różnica czasowa na Martynice w porównaniu do Polski?

Latem należy odjąć 6 godzin od czasu polskiego, to znaczy, że w Fort de France jest 6 rano, gdy w Warszawie jest południe.Zimą różnica ta zmniejsza się do 5 godzin tzn. kiedy w Polsce jest 17 godzina, na Martynice jest południe.

Jaka waluta obowiązuje na Martynice?

Na Martynice ze względu na to, że wyspa należy do Francji, tak jak w tym kraju obowiązuje EURO.

Czy należy się zaszczepić przed wyjazdem na Martynikę ?

Na wyspie istnieje wiele bardzo dobrze wyposażonych szpitali i klinik. Warto jednak zabrać ze sobą apteczkę i zapas potrzebnych lekarstw.

Czy akceptowane są karty płatnicze na Martynice?

Karty kredytowe są akceptowane w większych miejscowościach.

Co zabrać ze sobą na Martynikę?

Lekkie, bawełniane ubranie, Przeciwdeszczowe ubranie, Środek przeciw owadom, Okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem.

Czy polskie prawo jazdy jest ważne na Martynice?

Obowiązuje ruch prawostronny. Krajowe prawo jazdy jest akceptowane, jeśli jednak pobyt trwa powyżej 20 dni, potrzebne jest również międzynarodowe prawo jazdy.

Jak dolecieć na Martynikę?

Bezpośrednie loty na Martynikę kursują m.in. z Francji, Niemiec, Wenezueli, USA oraz okolicznych wysp. Co tydzień z Francji płynie również prom pasażerski.

Jak podróżować po Martynice?

Istnieje dobrze rozwinięta sieć autobusów, które kursują między większymi miastami. Można korzystać również z usług taksówek (ale są one drogie). Pomiędzy niektórymi częściami wyspy kursują promy.

Czy potrzebujemy wizę do Martyniki?

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przekraczania granic w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Francuskiej trwającego do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MARTYNIKIAmbasada Republiki Francuskiej

ul. Puławska 17, V, VIII i IX piętro, 02-515 Warszawa
tel.: (022) 529-30-00
fax: 529-30-01

Wydział Kulturalny, Naukowy i Współpracy

tel.: (022) 529-30-00, 529-30-71 i 73 (sekretariat)
fax (ogólny): 529-30-08
fax (współpraca w dziedzinie edukacji): 529-30-09

Wydział Konsularny

tel.: 529-30-00, 529-30-57
fax: 529-30-04


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA