71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Namibia

Kraj:Namibia
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Windhuk
Liczba mieszkańców:2 089 000 osób
Powierzchnia:825 418 km2
Waluta:dolar namibijski
Język:angielski, afrikaans, niemiecki
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY NAMIBIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Szczególny urok Namibii tkwi w jej ogromie i wh3iałości dzikich, słabo zaludnionych terenów. Wyjątkowe bogactwo fauny, jak również różnorodność geologiczna doskonale pasują do klasycznych wyobrażeń o Afryce. Wysoki płaskowyż centralny, solnisko Etosha Pan, równiny Pasa Caprivi nawadniane przez bagna Okawango i rzekę Kwando, piaszczyste zbocza i wybrzeża pustyni Namib oraz magiczna pustynia Kalahari oferują wyjątkowe w całej południowej Afryce bogactwo i różnorodność krajobrazów. Wycieczki i safari w tym regionie pozostają na bardzo długo w pamięci.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W NAMIBII?Kanion Fish River

To jeden z najefektowniejszych widoków w Afryce. Kanion Fish River jest drugim co do wielkości kanionem świata, ustępuje tylko Wielkiemu Kanionowi w Arizonie. Z Bobas można dojechać do licznych punktów obserwacyjnych na wschodnim skraju kanionu. Można przejść kanion pieszo, ale to wyczerpująca i długa wędrówka. Należy wykupić udział w zorganizowanej wyprawie, która trwa zwykle 4 do 5 dni.


Sossusvlei

Ogromne czerwone wydmy na pustyni wokół Sossusvlei pobudzają wyobraźnię romantyków, podwyższają tętno fotografom i rzucają wyzwanie poszukiwaczom niecodziennych doznań. Wydmy są rzeczywiście wielkie, niektóre przekraczają 300 metrów! Ale lepiej nie chodzić po nich boso. Temperatura piasku za dnia może sięgać 80 stopni.


Swakopmund

Miasto często określane jako bardziej niemieckie niż Niemcy. To pozostałość po kolonizatorach. Dziś Swakopmund to kurort, który przyciąga plażowiczów i surferów. Ostatnio intensywnie rozwija się także jako centrum najdziwniejszych sportów. Jazda na desce po piaskowych wydmach? Proszę bardzo - w Swakopmund jest popularna jak windsurfing na Helu. Albo szalona jazda quadami po piachu, skok z Cesny ze spadochronem, wyścigi na wielbłądach – jest dużo sposobów by emocje ścisnęły cię za gardło.


Wybrzeże Szkieletowe

Wąski pas nadmorski na północy Namibii jest bardzo szczególnym miejscem. Miejsce to było często nawiedzane przez portugalskich żeglarzy, którzy nazwali ten rejon „brzegiem piekła” ze względu na panujące w nim silne fale morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających tam statków. Dziś wybrzeże jest upstrzone licznymi wrakami. Jedną z "ofiar" był brytyjski statek handlowy Dunedin Star, który zatonął tam w listopadzie 1942 roku ze 106 osobami na pokładzie. Akcja ratownicza trwała prawie cztery tygodnie. Na wybrzeżu utworzono pak narodowy. Dostęp w obręb parku jest limitowany, by jak najlepiej chronić unikalny krajobraz.


Park Narodowy Etosha

Jeden z najbardziej niezwykłych parków Afryki. Stada zwierząt pasą się na sawannie na tle olśniewająco białej płaszczyzny słonego jeziora. Krajobraz jest surowy, woda jest dostępna w niewielkich sadzawkach, ale właśnie dlatego w Etosha wyjątkowo łatwo obserwować dzikie afrykańskie zwierzęta, przemieszczanie stad, polowania drapieżników. Jednym z najciekawszych miejsc w parku jest oświetlony w nocy wodopój w rejonie Okakuejo, który w nocy odwiedzają m.in. słonie.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO NAMIBII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o NamibiiJak dojechać do Namibii?

W Namibii znajdują się dwa międzynarodowe lotniska: Hosea Kutako, 42 kilometrów od stolicy, Windhuk oraz w Walvis Bay – można na nie dotrzeć z większych stolic europejskich oraz afrykańskich. Drogą lądową dostać się można przez dobrze utrzymane autostrady z Botswany, RPA, Zambii i Zimbabwe. Autobusy kursują między Windhuk, Walvis Bay, Cape Town, Johannesburgiem i Victoria Falls.

Kiedy jechać do Namibii?

Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres od kwietnia do września.

Co zabrać ze sobą do Namibii?

Środek na moskity, okulary przeciwsłoneczne i krem ochronny z filtrem, kapelusz do ochrony przed słońcem, zapas potrzebnych lekarstw, cieplejsze ubranie na zimne noce.

Jak podróżować po Namibii?

W regionach eksploatacji złóż diamentów, głównie na wybrzeżu atlantyckim, obowiązują ogra­niczenia w podróżowaniu. Największe miasta Namibii (Keetmanshoop, Walvis Bay, Tsumeb, Lüderitz) połączone są lotniczo, kursują też mini-busy oraz pociągi.

Jaki jest dzienny koszt pobytu w Namibii?

Dzienny koszt turystycznego pobytu w Namibii to co najmniej 20–25 USD.

Co warto kupić w Namibii?

Kamienie szlachetne i półszlachetne, przedmioty ze skóry i z drewna, wyroby koszykarskie, rzemieślnicze wyroby Buszmenów.

Jakich potraw spróbować w Namibii?

Polecamy skosztować tradycyjny posiłek Namibi barbaque z kurczaka (lokalnie zwany 'braai'). W Namibi w kuchni królują również ryby oraz owoce morza, które są poławiane przez tubylców.

Czy potrzebujemy wizę do Namibii?

Tak. Obywatele polscy udający się do Namibii muszą mieć wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 44 2076366244; w Moskwie, tel. 70 952300113). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE NAMIBIINajbliższa Ambasada Namibii:

Ambasada Republiki Namibii

Wichmannstrasse 5, D-10787 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 25 40 95
fax: (0-0 49 30) 25 40 95 55

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Ambasador RP w Pretorii (RPA) akredytowany jest również w Republice Namibii.


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA