71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Nikaragua

Kraj:Nikaragua
Kontynent:Ameryka Północna
Stolica kraju:Managua
Liczba mieszkańców:5 570 000 osób
Powierzchnia:129 494 km2
Waluta:córdoba
Język:hiszpański
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY NIKARAGUA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Nikaragua to kraj wody. Będziemy mogli nurkować w okolicach Wysp Kukurydzianych (Islas del Maíz), wypoczywać oraz zażywać słońca i kąpieli na zagospodarowanych plażach Montelimaru lub żeglować po jeziorze Nikaragua, jednym z największych jezior świata, usianym wyspami wulkanicznymi, z których każda następna jest piękniejsza od poprzedniej. Zwiedzanie miast o kolonialnej architekturze lub wycieczki w rejon masywów wulkanicznych ostatecznie rozkochają nas w tym kraju, który tak doskonale łączy rozmaite żywioły. Nikaragua, nie należała z pewnością do czołowych miejsc do odwiedzenia na mapie podróżników, jednak nie było to spowodowane brakiem jej atrakcyjności, a jedynie panującą tu wcześniej niestabilną sytuacją polityczną kraju. Jeżeli zatem szukają państwo podróży do dziewiczych regionów świata, czy też pragną przeżyć prawdziwą przygodę, Nikaragua z pewnością spełni te oczekiwania.

Osoby szukające wakacyjnego wypoczynku na plaży i w promieniach słońca, również nie będą zawiedzeni, gdyż zarówno wybrzeże Morza Karaibskiego jak i Pacyfiku oraz jezioro Nikaragua dostarczą nam wiele wakacyjnych wrażeń. Do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Nikaragui z pewnością zaliczyć można dziewiczą przyrodę - piękne plaże, majestatyczne wulkany i jeziora powulkaniczne, tropikalne lasy i sawanny, błękitne laguny, unikalne zwierzęta (w tym żółwie morskie) oraz zabytki z czasów kolonialnych. Rozpoczynając swoją podróż po Nikaragui polecamy udać się do jej stolicy Managua.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W NIKARAGUI?Miasta: Granada, León, Managua, Matagalpa; ponadto kordyliery Isabelia i Chontaleña, jeziora Managua i Nikaragua (z wyspą Ometepe), wybrzeże Pacyfiku, w tym plaże w Montelimar i w San Juan del Sur, zabagniona nizina Wybrzeże Moskitów nad Morzem Karaibskim, wyspy Maíz, wulkany Masaya, Mombacho i Cerro Negro. Najlepszy sposob na spędzanie czasu to turystyka wysokogórska, plażowanie, nurkowanie i inne sporty wodne, łowienie ryb, obserwacje wulkanologiczne, spływy rzekami, poznawanie kultury, historii i rzemiosła artystycznego.


Managua

Managua to stolica Nikaragui, położona w zachodniej części kraju nad jeziorem Managua. Nazwa stolicy pochodzi od słowa "nahuatl" i oznacza ono "miejsce, gdzie jest duża woda". Sama Managua istniała już dużo wcześniej jako duża osada indiańska. Jedną z najatrakcyjniejszych budowli w mieście jest Katedra Antigua, którą symbolizują dwie wysokie wieże. Warto zobaczyć tutaj także, Teatr Narodowy i Pałac Narodowy, fontannę na rondzie Ruben Darío Rotonda, pomnik rewolucjonisty Augusto César Sandino oraz stadion sportowy "Estadio Nacional Dennis Martínez". Ze względu na duże trzęsienie ziemi jakie miało tu miejsce w latach 70 tych duża część miasta ucierpiała i dlatego też większość turystów nie spędza tu zbyt dużo czasu, udając się częściej nad położone obok jezioro Managua czy też na wyprawę do pobliskiego wulkanu Momotombo.


Matagalpa

Matagalpa to miasto położone w północnej części Nikaragui, którego nazwa pochodzi od indiańskiego słowa i oznacza w wolnym tłumaczeniu "chodźmy tam gdzie są skały". Matagalpa słynie głównie ze swojego nieco chłodniejszego klimatu oraz mglistego otaczającego je lasu, jak i z kopalni złota i doskonałych warunków do uprawy kawy. Samo miasto ma również dużą wartość historyczną, gdzie zachowały się budowle z czasów kolonialnych. Warto zobaczyć tutaj jest, katedrę Świętego Piotra, kościół San Jose i Molaguina, lokalne Muzeum Kawy oraz niewielką uroczą kaplicę El Ateneo w Pałacu Episkopatu, gdzie znajdują sie cenne obrazy zwane Sagrada Familia. Będąc w Matagalpa koniecznie odwiedzić trzeba Selva Negra, gdzie znajduje się przykładowa farma kawy tego regionu wraz z urokliwym domem i utopijna wizją kolonialnego raju.


San Juan Del Sur

San Juan Del Sur to malownicza wioska rybacka położona nad Pacyfikiem. Znajduje się tutaj piękna latarnia morska położona obok Fortu Williama Walkera stanowiąca symbol miasta. San Juan Del Sur to także najlepsze miejsce w Nikaragui na uprawianie sportów wodnych w tym głównie windsurfingu w okolicach plaży Maderas. Znajdująca się tam plaża sprzyja także wakacyjnemu wypoczynkowi, podczas to którego będziemy mogli oprócz kąpieli oceanicznych i opalania się na słońcu podziwiać piękną i unikalną przyrodę w tym wychodzące z oceanu ogromne żółwie morskie, składające jaja na pobliskiej plaży.


Leon

Leon to kolejne miasto i prowincja w Nikaragui, w którym znajdziemy takie atrakcje turystyczne jak, stare kolonialne kościółki i budynki, możliwość wybrania się na wycieczkę pieszą do Wulkanu Telica i Cerro Negro oraz udanie się na pobliskie plaże, Poneloya, Penitas i wyspę Juan Venado. Koniecznym odwiedzenia w Leon miejscem jest także największa w Ameryce Środkowej Katedra Leon, będąca miejscem spoczynku poety Ruben Dario, a po wdrapaniu się na jej górne kondygnacje będziemy mogli podziwiać piękny widok na miasto jak i otaczające je wulkany.


Bluefields

Bluefields to miejsce przyciągające wszystkich turystów, fascynujących się legendami o piratach, fanów muzyki reggae i osób lubiących życie nocne w iście karaibskim stylu. Będąc niegdyś przyczółkiem legendarnych piratów, Bluefields przemieniło się krainę rozrywki i nocnych szaleństw, gdzie można skosztować tradycyjny rum, czy też zapalić cygaro i poczuć się jak władca mórz i oceanów. Dużym ułatwieniem dla turystów jest także fakt iż większość tu osób posługuje się językiem angielskim (niegdyś brytyjska kolonia).


Masaya

Masaya słynie głównie z dwóch rynków handlowych, gdzie zakupić można regionalne wyroby artystyczne z Nikaragui a nawet całego regionu Ameryki Środkowej. Jeżeli natomiast postanowimy odpocząć od zgiełku targowiska możemy udać się nad malownicze jezioro Masaya, z którego w oddali widać majestatyczny i aktywny wulkan. Nieco dalej w miejscowości Święta Katarzyna, znajduje się także malownicze jezioro wulkaniczne położone w kraterze wygasłego wulkanu, zaś udając się wybrzeżem jeziora Nikaragua, będziemy mieć możliwość podziwiania tego największego akwenu Nikaragui.


Wyspy Corn

Wyspy Corn położone na Morzu Karaibskim to zapomniany raj na ziemi gdzie panują prawa natury. Oddalone o 75 km od wybrzeża Nikaragui, wyspy są nie lada atrakcja dla przyjeżdżających tu turystów. Wspaniała tropikalna przyroda, oraz liczne zwierzęta dodają niesamowitego dzikiego uroku wyspie a znajdujące się tam piękne plaże i rafy koralowe sprzyjają wakacyjnemu wypoczynkowi. Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na wyspach jest tak zwany Blowing Rock - czyli miejsce gdzie można podziwiać rzadkie gatunki zwierząt w tym; żółwie morskie, kraby czy barakudy, zaś w nadbrzeżnych i podwodnych jaskiniach możemy napotkać także rekina pielęgniarza zwanego z ang. Nurse Shark.


Granada

Granada położona jest w północnej części jeziora Nikaragua. Jedną z większych atrakcji turystycznych miasta jest jej piękny park, obok którego to znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie przekąsić można świeżo złapaną rybę z jeziora zwaną tu Guapote. Po tak wyśmienitym obiedzie należy udać się na przechadzkę ulicami Granady, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać kolorowe stylowe kolonialne budynki, wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced jak i innymi kościołami, Guadalupe, Xalteva, San Francisco i María Auxiliadora. Godnym odwiedzenia miejscem jest także centralny rynek miasta zwany tu "Parque", na którym to lokalna ludność oferuje swoje wyroby na sprzedaż. Dla sprawnego zwiedzania miasta warto jest także udać się na przejażdżkę jedną z wielu bryczek czy też kolejką Choo-Choo, którą objedziemy całe miasto. Nieopodal Granady znajdują się także liczne mniejsze jeziora, wraz ze słynnym wulkanicznym Lago de Apoyo.


El Castillo

El Castillo to miejsce słynące głównie z usytuowanego na wzniesieniu fortu obronnego, położonego nad rzeką San Juan przy granicy z Kostaryką. Fort ten odegrał dużą rolę w obronie przed piratami, którzy byli rządni tych terenów i ich bogactw. Obecnie El Castillo to niewielkie przyjemne miasteczko, w którym znajduje się muzeum czasów kolonialnych no i jak sam fort obronny stanowiący dużą wartość historyczną. Miłośnicy wędkarstwa znajdą tutaj także wspaniałe miejsca do połowów dużych okazów ryb w przepływającej rzece.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO NIKARAGUI

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o NikaraguiJak dojechać do Nikaragui?

Do Nikaragui dostać się można samochodem, przekraczając granicę z Kostaryką lub Hondurasem albo autobusem (z Kostaryki, Salwadoru, Panamy lub Gwatemali) – trzeba jednak odpowiednio wcześnie zarezerwować bilet.

Kiedy jechać do Nikaragui?

Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres od końca listopada do kwietnia.

Co warto kupić w Nikaragui?

Hamaki, złota biżuteria, wyroby koszykarskie i garncarskie, wyroby ze skóry.

Czy potrzebujemy wizę do Nikaragui?

Nie. Dla obywateli RP nie istnieje obowiązek wizowy przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub na kontynuację podróży, a także dysponować kwotą 500 USD w gotówce. Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa przy wyjeździe w wysokości 32 USD od osoby. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą uiścić opłatę w wysokości 2 USD od osoby w godzinach 7.00-17,00 i 4 USD w godzinach 17.00-7.00.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE NIKARAGUIAmbasada Republiki Nikaragui

Ebendorferstrasse 10/3/12, A-1010 Wien
tel.: (0-0 43 1) 403 18 38
fax: (0-0 43 1) 403 27 52

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Ambasador RP w San José (Kostaryka) jest akredytowany również w Republice Nikaragui.

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Managui

konsul honorowy: Edgard de Jesús Vargas Guzman (hiszpański, angielski)
Supermercado Plaza Espana, primera cuadra al oeste y media cuadra al sur Microtec, Managua, Nicaragua
tel.: (0-0505) 266-27-15
fax: (00-505) 266-27-58


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA