71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Norwegia

Kraj:Norwegia
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Oslo
Liczba mieszkańców:4 769 000 osób
Powierzchnia:324 220 km2
Waluta:korona norweska
Język:norweski
Wiza:nie

Regiony Norwegia

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY NORWEGIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Norwegia to kraj dzikiej i nieokiełznanej przyrody. To państwo dwóch pór roku i zorzy polarnej, miejsce, gdzie góry i morze łączą się w przepięknej symbiozie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Górzyste regiony obfitujące w szerokie płaskowyże i wspaniałe szczyty, a uformowane w okresie lodowcowym fiordy są unikalnym zjawiskiem w skali globu. Natura w Norwegii tworzy arcydzieła, którym żaden turysta nie może się oprzeć. Bez względu na to, czy są to rozległe lasy wschodniej Norwegii i Trondelag, czy wbrew pozorom ciepłe, ogrzewane przez Gulf Stream południowe plaże – każdy z tych widoków jest niezapomniany.

Norwegia jest też krajem niekończących się rzek i potężnych wodospadów, znanych nie tylko wszystkim podróżnikom. Liczba tych cudów natury idzie w setki - tu znajduje się dziewięć z dwudziestu najwyższych wodospadów. Wśród nich króluje Mardalsfossen, który spada kaskadami o łącznej długości ponad sześciuset metrów do jeziora Eikedalsvatnet. Choć widok ten można podziwiać wyłącznie latem.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W NORWEGII?Fiordy zachodniej Norwegii - Geirangerfjord i Nærøroyfjord

Oddalone od siebie o 120 km fiordy Geirangerfjord i Nærøroyfjord są położone w południowo-zachodniej Norwegii, na północny wschód od Bergen. Oba należą do najdłuższych i najgłębszych na świecie i tworzą jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Ziemi. Strome, ściśnięte krystaliczne ściany, wznoszą się na wysokość 1400 m powyżej poziomu morza i zanurzają pół kilometra pod wodą. Z niemal pionowych ścian spływają liczne wodospady, a swobodnie płynące strumienie przecinają przepiękne, prawie nie skażone działalnością człowieka lasy w kierunku lodowcowych jezior i przepięknych gór.


Archipelag Vega

Dziesiątki wysp skupionych w Archipelagu Vega na południe od Kręgu Polarnego, tworzą niesamowity krajobraz – przede wszystkim kulturalny. Wyspy są żywym świadectwem prostego, ascetycznego stylu życia, narzuconego przez surowe warunki klimatyczne - wioski rybackie, przystanie, magazyny, domki lęgowe dla kaczek i latarnie morskie tworzą wyjątkowy pejzaż trwającej już niemal 1500 lat historii tego miejsca. Ludzie od setek lat utrzymują się tutaj z rybołówstwa i zbierania puchu dzikich kaczek edredonów. Archipelag Vega stanowi świadectwo tego, w jaki sposób tutejsi rybacy i rolnicy zdołali przez ponad 15 wieków zachować w pełni zrównoważony, trwały styl życia i gospodarowania terenem.


Rysunki naskalne z Alty

Rysunki naskalne pochodzące sprzed około 6, 2 tysiąca lat i świadczą o osadnictwie, które trwało tam od 4200 do 500 r. p.n.e. Tysiące odnalezionych malowideł i rytów pomagają lepiej poznać i zrozumieć otoczenie oraz działalność ludzką na krańcach dalekiej Północy w czasach prehistorycznych.


Røros

Røros to zabytkowe miasto, wznoszące się w górzystym terenie, a jego historia wiąże się z eksploatacją złóż miedzi - od 1644 do 1972 roku było centrum wydobycia tego metalu. Røros zostało całkowicie odbudowane po zniszczeniu przez wojska szwedzkie w 1679 r. Obecnie znajduje się tam około 80 drewnianych domów. Wiele z nich zachowało fasady z poczerniałego drewna, które nadają miastu wyjątkowy, średniowieczny wygląd.


Kościół drewniany w Urnes

Jest to najstarszy zachowany kościół klepkowy (słupowy) Norwegii; stanowi arcydzieło sztuki drewnianej krajów skandynawskich. Znajduje się w miejscowości Ornes w regionie Sogn of Fjordane. Został wzniesiony około 1130 roku. W jego architekturze można odnaleźć ślady sztuki celtyckiej, tradycji Wikingów i romańskiej struktury przestrzennej. Świątynia jest ozdobiona runicznymi, biblijnymi i roślinnymi motywami.


Trondheim

Trondheim


Lillehammer

Dzięki malowniczemu położeniu w zacisznej okolicy nad jeziorem, a także rozbudowanej sieci narciarskich tras biegowych, Lillehammer zostało wybrane na gospodarza zimowych igrzysk w 1994 r. Przed olimpiadą rząd Norwegii wydał niebagatelną kwotę dwóch miliardów koron na przygotowanie miejskich obiektów sportowych, które nie mają równych w całym kraju. To dlatego miasto zimą staje się doskonałym, tętniącym międzynarodowym życiem ośrodkiem narciarskim. Latem jest to jedno z najbardziej ulubionych miejsc na uprawianie turystyki rowerowej i pieszej, wędkarstwa i kajakarstwa.


Parki Narodowe Jotunheimen i Rondane

Dla piechurów Jotunheimen (czyli „dom gigantów”) to miejsce pielgrzymek. Park Narodowy w pełni zasługuje na swoją nazwę - spiczaste wierzchołki i pofalowane lodowce, wznoszą się wysoko ponad doliny rzek i płaskowyże urozmaicone taflami jezior. Powierzchnia parku wynosi zaledwie 3900 km2, ale aż 200 szczytów parku wzbija się ponad granicę 1900 m. Rondane to pierwszy park narodowy założony na terenie Norwegii (1962 r.). Alpejski charakter parku (jedna trzecia z 580 km2 obszaru leży w strefie roślinności alpejskiej) przyciąga wielu miłośników górskich wędrówek – bez względu na wiek i doświadczenie.


Lofoty

Lofoty połączenie królestwa ptaków morskich, rybołówstwa z pięknymi plażami i fiordami. Na Lofoty składa się wygięty szkielet gór czyli Lofotenveggen - 160-kilometrowego pasmo górzystych skał, których niedostępne ściany i ostre szczyty trzymają w sidłach łańcuszek małych wiosek rybackich oraz archipelag kamienistych wysepek. Turystyczny krajobraz Lofotów ukształtowało rybołówstwo, odgrywające integralną rolę w życiu mieszkańców wysp. Choć wyspy leżą na dalekiej północy, klimat jest tu wyjątkowo łagodny. W lecie można opalać się na skałach i chodzić na wycieczki wzdłuż wybrzeża. Lofoty słyną z rorbuer, chat rybaków wynajmowanych turystą zarówno na dłuższy okres jak i na jedną noc. Zazwyczaj są to wygodne domki, w większości nowe, wyposażone w łóżka piętrowe i opalane drewnem piece.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO NORWEGII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o NorwegiiCo warto kupić w Norwegii?

Wełniane swetry, figurki trolli, modele drakkarów (łodzi wikingów), ubrania i dodatki wykonane ze skóry łosia, ceramika, wyroby szklane, porcelana, biżuteria srebrna, kamienie półszlachetne.

Jak dojechać do Norwegii?

Polscy przewoźnicy autokarowi udostępniają dla turystów połączenia do następujący państw w Norwegii: Moss, Oslo, Sarpsborg, Svinesund. Z Polski do Norwegii nie kursują bezpośrednie promy. Ze Świnoujścia, Gdyni lub Gdańska popłynąć można do Szwecji lub Danii i stamtąd kontynuować podróż następnym promem lub drogą lądową.

Kiedy pojechać do Norwegii?

Najlepsza pora na wycieczkę do Norwegii to okres od czerwca do sierpnia w wypadku turystyki letniej. Z kolei okres od stycznia do kwietnia to idealny czas podróży dla amatorów sportów zimowych i osób pragnących odkryć norweską Laponię.

Czy potrzebujemy wizę do Norwegii?

Nie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE NORWEGIIAmbasada Królestwa Norwegii

ul. Chopina 2 A, 00-559 Warszawa
tel.: 696 40 30
fax: 628 09 38

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo

Olav Kyrres plass 1, 0244 Oslo
tel.: (0-04724) 110 850, 110 851, 110 852
fax: (0-04722) 444 839


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA