71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Samos

Region:Samos
Kraj:Grecja  [zobacz więcej]
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Ateny
Liczba mieszkańców:11 216 708 osób
Powierzchnia:131 940 km2
Waluta:euro
Język:grecki
Wiza:nie

Regiony Samos

Alonnisos  |  Ateny  |  Attyka  |  Chalkidiki  |  Chios  |  Epirus  |  Evia  |  Grecja Macedońska   |  Ios  |  Itaka  |  Kalimnos  |  Karpathos  |  Kefalonia  |  Korfu  |  Kos  |  Kreta  |  Lefkada  |  Leros  |  Lesbos  |  Limnos  |  Mykonos  |  Peloponez  |  Riwiera Olimpijska  |  Rodos  |  Samos  |  Santorini  |  Skiathos  |  Skopelos  |  Tesalia   |  Thassos  |  Tinos  |  Zakynthos

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY GRECJA WYSPA SAMOS

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Przez wielu Greków i turystów, Samos, wyspa na której urodził się Pitagoras i bogini Hera, jest uważana za najpiękniejszą wyspę na Morzu Egejskim. Doskonały wybór dla chcących odkryć prawdziwą Grecję. Krystalicznie czyste morze, gościnni mieszkańcy, piękne plaże, malownicze górskie krajobrazy przeplatane winnicami i gajami oliwnymi, wspaniała śródziemnomorska roślinność, znakomita kuchnia oraz słynny muszkatel, sprawia że wakacje na Samos pozostaną na długo w pamięci.

Stolicą wyspy jest miejscowość Vathi. Największą turystyczna atrakcją miasteczka jest tzw "kuros", czyli pięciometrowy posąg młodego mężczyzny znajdujący się miejscowym muzeum archeologicznym. W miasteczku znajduje się przestronny bulwar po którym można odbywać przyjemne spacery, wokół ratusza są urocze uliczki z białymi domami i czerwonymi dachami. Niedaleko nabrzeża w kilku tawernach i głośnych klubach życie nocne toczy się często do wczesnych godzin rannych. Najlepsze plaże w okolicy to: dobrze zagospodarowana żwirowa Gagou, Kerveli oraz Mikali z drobnymi jasnymi kamyczkami.
CO WARTO ZWIEDZIĆ NA WYSPIE SAMOS?Kokkari

Prężnie działający ośrodek turystyczny i przepiękny kurort, malowniczo położony na cyplu. Warto wybrać się w wolnym czasie, pieszym szlakiem na górę Ambelos. Najlepsze plaże znajdujące się w okolicy to: żwirkowa Lemonakia (w zatoce), Tzamadou ze żwirem i kamieniami na krańcach, wietrzna Tzabou i kamienista Avlakia.


Agios Konstandinos

Mała miejscowość wypoczynkowa z dobrą bazą noclegową, z której można wyruszyć na wędrówki w głąb lądu.


Karlovassi

Drugie co do wielkości miasteczko wyspy jest doskonałym kurortem i bazą wypadową do zwiedzania zachodniej części wyspy. Najładniejszą dzielnicą miasta jest Paleo Karlovassi ze starą zabudową i wąskimi zaułkami. W okolicy znajduje się otoczona zielonymi klifami piaszczysto - żwirowa plaża - Potami, wodospady oraz liczne bizantyjskie kościółki.


Marathokampos

Ważny ośrodek administracyjny z dostępem do portu. W okolicy Votsalakia z długą, piaszczysto - żwirową plażą, dobrze rozwinięta baza noclegowa. Dalej na południe znajduje się plaża Psili Ammos z drobnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza (idealna dla rodzin z dziećmi) oraz kilka świetnych plaż piaszczysto -żwirowych: Limnionas, Agios Ioannis, Plaka, Varsamo.


Ireon

Długa piaszczysto - żwirowa plaża z nowoczesnymi hotelami oraz niezwykłymi tawernami.


Pithagorio

Nazwę miejscowości nadano na cześć Pitagorasa. Wielu turystów chwali sobie wspaniałą bazę turystyczną oraz niezwykle malownicze położenie, nad półokrągłą zatoką. Znajduje się tu najstarszy w basenie Morza Śródziemnego port. Najciekawsze zabytki to: XIX - wieczna Wieża Logothetisa z dawną warownią, łaźnie rzymskie, antyczny teatr a także unikalny tunel-akwedukt Efpalinio. Okoliczne plaże są piaszczyste, piaszczysto - żwirowe lub żwirowe.JAKIE SĄ DOSTĘPNE WYCIECZKI FAKULTATYWNE W TYM REGIONIE?Turcja/Efez

Przeprawa promowa do Turcji i zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanego antycznego miasta Turcji.

Island Tour

Wycieczka przedstawiająca najważniejsze atrakcje wyspy.

Patmos

Wyprawa na wyspę Patmos znaną m. in. ze wzmianki w Apokalipsie Św. Jana.

Kapitański Piknik

Wycieczka na piaszczyste plaże wyspy ukryte w zatoczkach.

Rejs o zachodzie słońca

Romantyczny rejs łodzią rybacką.


PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA WYSPĘ SAMOS

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o wyspie SamosZanim wyjedziesz do Grecji przeczytaj:

+ W Grecji często odwiedza się klasztory, gdzie wymagany jest odpowiedni ubiór zakrywający kolana i ramiona
+ Do miejsc publicznych oraz restauracji nie można wejść w stroju plażowym
+ W kościołach i klasztorach nie można robić zdjęć
+ Zdjęcia w muzeach można robić oczywiście bez użycia flesza

Kiedy najlepiej wybrać się na Samos?

Sezon wakacyjny rozpoczyna się na początku maja i trwa do października, wtedy to temperatura przekracza 25st C i praktycznie nie występują opady. Polecamy zobaczenie wyspy wiosną, kiedy kwitnie miejscowa roślinność.

Jakie plaże są na Samos?

Najlepsze plaże na Samos to te znajdujące się w okolicy Vathi, Mikali, Lemonakia i Tzamadou, Tzabou, Avlakia, Mikro Seitani, Megalo Seitani położone w okolicy Karlovassi, Limnionas, Agios Ioannis, Plaka i Varsamo.

Jaki jest czas lokalny w Grecji?

Czas polski plus 1 godz.
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

Jaka jest waluta w Grecji?

Waluta: Euro (EUR). Grecja jest państwem członkowskim Unii Europejskiej i używa jej jednolitego waluty - Euro. Grecja, tak jak to jest w przypadku pozostałych państw-członkowskich UE korzysta z ośmiu monet: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów (Lepta po grecku) oraz 1 i 2 euro. Banknoty emitowane są w następujących nominałach: 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro. Kursy walut są wyraźnie widoczne w każdym banku, który akceptują wymianę walut, podczas gdy posiadacze kart kredytowych mogą uzyskać pieniądze z bankomatów. Greckie banki są otwarte dla publiczności w godzinach od 8:00 do 14:30 od poniedziałku do czwartku i od 8:00 do 13:30 w piątki. Są zamknięte w święta państwowe. Euro mogą być również wymieniane na banknoty innych walut obcych w kantorach, które znajdują się na lotnisku i niektórych głównych portów, w większych miastach, a także w wielu miejscowościach turystycznych. Paszport jest wymagany przy wymianie waluty.

Jakie są gniazdka w Grecji?

Napięcie: 220 V.

Ile kosztuje wynajęcie auta w Grecji?

Wynajem samochodów: od ok. 50 EUR/dzień, benzyna – ok. 1 EUR; zalecane międzynarodowe prawo jazdy i korzystanie z usług renomowanych wypożyczalni.

Czy plaże w Grecji są płatne?

Plaże: wstęp bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem – ok. 6-8 EUR/dzień.

Jak dojechać do Grecji?

Polscy przewoźnicy autokarowi udostępniają dla turystów połączenia do następujących miast w Grecji: Saloniki, Ateny, Katerini, Lamia i Larissa. Samoloty PLL LOT z Warszawy do Aten kursują 3-5 razy w tygodniu w zależności od sezonu. Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego Polski z Grecją, trzeba jechać z przesiadką w Budapeszcie do Salonik i tam ponownie przesiadać się do Aten lub innych miast.

Czy potrzebujemy wizę do Grecji?

Nie. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.

Czy w Grecji jest bezpiecznie?

Należy zachować ostrożność, starannie zamykać drzwi do pokoi i w samochodzie oraz nie spuszczać z oka bagaży. Najczęstsze źródła konfliktów ze stróżami prawa dotyczą opalania nago oraz biwakowania na dziko. Bardzo poważnie traktuje się wszelkie niepochlebne uwagi na temat państwa greckiego oraz kościoła prawosławnego. Stanowią one podstawę do wszczęcia postępowania karnego.

Jakie pamiątki kupić w Grecji?

Jako pamiątki z Grecji najczęściej przywozi się: oliwę z oliwek, miód, ręcznie tkane koronki, ceramikę, a także wyroby rękodzieła artystycznego i ludowego, hafty i galanterię skórzaną.

Jakie są orientacyjne ceny w Grecji?

chleb 1 €, 1 kg sera feta €, 1l wody 0,4 €, coca-cola 1,5 €, piwo 1,5 €, kawa 1 €, sałatka 3-5 €, lody 1,5-5 €, wino 5 €, pizza od 8 €.

Jak wygląda opieka zdrowotna w Grecji?

Aby mieć dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej, turystów z krajów członkowskich Unii Europejskiej (UE), którzy chcą odwiedzić Grecję muszą być posiadaczami Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) lub innego dokumentu wspólnotowego prawa, wydawanych przez ich właściwej agencji ubezpieczeń społecznych. W Grecji nie ma problemu z dostępem do opieki medycznej. Turyści mogą korzystać z usług medycznych zarówno w szpitalach państwowych, jak i w prywatnych. Koszt standardowej wizyty w szpitalu państwowym to ok. 60-90 € , natomiast w prywatnym od 90 do 105 €.

Czy można dobrze zjeść w Grecji?

Kuchnia grecka to jedna z najsmaczniejszych kuchni świata. Charakterystycznym i nieodłącznym elementem prawie wszystkich potraw jest oliwa z oliwek. W kuchni greckiej królują rozmaite warzywa i owoce, a także zioła i przyprawy. Potrawy są lekkie i smaczne. Pieczywo podawane jest do każdego posiłku. Wśród alkoholi typowo greckich należy wymienić Metaxę, czyli rodzaj brendy. Grecy piją także dużo wina, na przykład wino Samos, produkowane na wyspie o tej samej nazwie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE GRECJIAmbasada Republiki Greckiej

ul. Górnośląska 35, 00-432 Warszawa
tel.: 622 94 60, 622 94 61
fax: 622 94 64

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

Chryssanthemon 22, 154-52 Paleo Psychico, Ateny, Grecja
tel.: (0030 210) 679 7700
fax: (0030 210) 679 7711


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


Oferty wycieczek do wybranych kurortów turystycznych na Samos:
 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA