71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Senegal

Kraj:Senegal
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Dakar
Liczba mieszkańców:12 521 851 osób
Powierzchnia:196 190 km2
Waluta:frank CFA
Język:francuski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY SENEGAL

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Senegal – kierunek turystyczny numer jeden w Afryce Zachodniej – można uznać za zimowe słońce Europy. Od tryskającego życiem Dakaru po magiczne i spokojne Saint-Louis, od sawann wschodniego Senegalu po idylliczną wyspę Gorée i buntowniczą, fascynującą rzekę Casamance — wszędzie znajdziemy interesujące miejsca. Wybierzmy się więc na podbój kraju o tysiącu obliczy, zamieszkanego przez plemiona Wolofów, Sererów, Fulanów, Tukulerów, Diola, Mandingo i kilka innych.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W SENEGALU?Dakar

Stolica kraju. Warto zobaczyć Wielki Meczet (Grande Mosquée), plac Independence, dzielnicę Plateau, w której lokują się urzędy, banki, luksusowe sklepy; Medinę, ciekawą dzielnicę o szachownicowym układzie ulic oraz miasteczko uniwersyteckie – Fann.


Narodowy rezerwat ptaków w Djoudj

Park położony w delcie rzeki Senegal, tworzący rezerwat dla półtora miliona ptaków, takich jak pelikany białe, czaple purpurowe, czaple nadobne, warzęchy afrykańskie i kormorany.


Parc National de la Langue de Barbarie

park z uroczymi różowymi flamingami.


Kamienne kręgi Senegambii

Wspólna nazwa kilku stanowisk archeologicznych w Senegalu i Gambii, które to stanowiska obejmują łącznie około 1000 kamiennych pomników ułożonych w kręgi. Przypuszcza się, że były to groby władców.


Wyspa Gorée

Największy ośrodek handlu niewolnikami w Afryce od XV do XIX w. Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Park Narodowy Niokolo-Kioba

Jeden z największych parków narodowych w Afryce Zachodniej, w którym żyje około 350 gatunków ptaków i ponad 80 gatunków ssaków.


Yoff

Wieś rybacka na północnych krańcach Dakaru, gdzie rybacy wyładowują późnymi popołudniami z kolorowych łodzi świeży połów, który następnie ich kobiety sprzedają przyjezdnym kupcom.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO SENEGALU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o SenegaluKiedy najlepiej pojechać do Senegalu?

Najlepsza pora na wycieczkę do Senegalu od października do czerwca. W południowej części Senegalu panuje klimat podrównikowy wilgotny. Średnia suma opadów atmosferycznych w ciągu roku wynosi 1500 mm, a pora deszczowa trwa od czerwca do października.

Co warto kupić w Senegalu?

Boubou (stroje tradycyjne), przedmioty z drewna lub ze skóry, naszyjniki z muszli, kolczyki z kamieni, biżuteria złota i srebrna, tkaniny, bębenki, wyroby z wikliny. Targowanie się, czyli ustalanie ceny obowiązuje także na targu, u ulicznych handlarzy, czasami także w hotelu niższej kategorii.

Jakie są gniazdka w Senegalu?

W gniazdkach w Senegalu jest 230 V / 50 Hz.

Czy w Senegalu jest bezpiecznie?

W Senegalu jest małe zagrożenie przestępczością rabunkową, jak w każdym kraju zagranicą zalecane jest przechowywanie gotówki w miejscach do tego przygotowanych. W stolicy Senegalu zdarzają się wypadki kradzieży z samochodów stojących w korkach, dlatego bezpieczniej podróżować z zamkniętymi oknami. Należy unikać ostentacyjnych oznak bogactwa na ulicach.

Jak dojechać do Senegalu?

Do Senegalu dotrzeć można samolotem z największych miast Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Lot z Europy trwa ok. 7 godzin, a z Nowego Jorku ok. 9 godzin. Międzynarodowe lotnisko znajduje się 17 km od stolicy Senegalu, Dakaru. Z Gambii dojechać można autobusem i mini-busem.

Jaka jest kuchnia w Senegalu?

Senegal leży nad Atlantykiem, dlatego kuchnia obfituje w owoce morza i ryby. Senegalska kuchnia bogata jest również w mięso, warzywa i owoce. Kuchnia senegalska jest urozmaicona i zachwyca bogactwem smaków Europejczyków.

Jak poruszać się po Senegalu?

Najważniejsze drogi krajowe w Senegalu są w dobrym stanie. Połączenie lotnicze pomiędzy Dakarem a Cap Skirring ze względów bezpieczeństwa jest zalecanym środkiem transportu. Podczas pory deszczowej, czyli od sierpnia do października lepiej nie planować podróży na południe kraju, ponieważ część dróg jest wówczas nieprzejezdna, ze zwględu na dużą ilość wody. W stolicy najpopularniejszym środkiem transportu są taksówki, cenę za dojazd należy ustalić jeszcze przed wejściem do taksówki, a o jej wysokość należy się targować, jak przystało na kraje leżące w Afryce.

Jakie prawo jazdy obowiązuje w Senegalu?

Kierowcy muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy, "zieloną kartę", przepustkę graniczną dla samochodu i kartę rejestracyjną. Jeżli wykupimy ubezpieczenie w Polsce, musimy sprawdzić, czy będzie ono honorowane na senegalskich drogach, dlatego przed przyjazdem należy sprawdzić, czy wykupione ubezpieczenie będzie honorowane na miejscu. Wiele francuskich firm ubezpieczeniowych ma swoje przedstawicielstwa w Senegalu i mozna tam takie ubezpieczenie zakupić. W razie awarii auta nie powinno być problemów z jego naprawą, jednak jakość usług zależeć będzie od klasy wybranego warsztatu. W Senegalu nie ma benzyny bezołowiowej.

Czy można płacić kartami w Senegalu?

W większych miastach i stolicy Senegalu w Dakarze honorowane są popularne karty bankowe, jak VISA, MasterCard. Kartami możemy płacić w większych hotelach, biurach podróży, wypożyczalniach samochodów i niektórych sklepach. W mniejszych miejscowościach jest nie wiele bankomatów, dlatego zalecamy posidanie gotówki.

Czy potrzebujemy wizę do Senegalu?

Tak. Od obywateli RP wymagane są wizy. Wizy do Senegalu wystawiane są przez placówki dyplomatyczne Senegalu. Wymagany okres ważności paszportu wynosi 5 miesięcy ponad okres planowanego pobytu. W Polsce uprawnienia do wystawiania wiz turystycznych posiadają placówki dyplomatyczne Francji. Przy przekraczaniu granicy formalnie obowiązuje posiadanie biletu. Turysta powinien dysponować wystarczającymi środkami płatniczymi na utrzymanie, nie trzeba ich jednak okazywać służbom granicznym.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE SENEGALUAmbasada Republiki Senegalu

ul. Malborska 3/27, 03-286 Warszawa
tel.: (4822) 3320001
fax: 3320003

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Rabacie (Maroko).

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Marokańskim

ambasador: Witold Spirydowicz (język konsula francuski, angielski, niemiecki)
Maroko, Rabat, 23, rue Oqbah, BP 425
tel.: +212 537 77 17 91, +212 537 77 11 73
tel. dyżurny: +212 672 41 99 33
fax: +212 537 77 53 20


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA