71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Szwajcaria

Kraj:Szwajcaria
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Berno
Liczba mieszkańców:7 725 200 osób
Powierzchnia:41 290 km2
Waluta:frank szwajcarski
Język:niemiecki, francuski, włoski, retoromański
Wiza:nie

Regiony Szwajcaria

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY SZWAJCARIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Kraj wsi i gór, oferujący przeróżne sposoby oderwania się od rzeczywistości - letnie i zimowe przyjemności. Zachęcają łąki, strumyki, lasy, winorośle. Wszystkie miasta i miasteczka wyglądają jak z obrazka, każde warte jest nadłożenia drogi. Szwajcaria jest też ciekawa pod względem kulinarnym – wystarczy wspomnieć o wpływach sabaudzkich, włoskich i niemieckich oraz tradycyjnym muesli, fondue i czekoladzie. Dajmy się uwieść urokowi górzystej krainy w środku Europy, której mieszkańcy potrafili w mądry sposób wykorzystać położenie swego państwa.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W SZWAJCARII?Berno

Berno to stolica kantonu i zarazem całej Szwajcarii. Jest siedzibą rządu, parlamentu, urzędów federalnych i kantonalnych oraz biur wielu organizacji międzynarodowych. Miasto. założone w w 1191 roku przez ks. Bertolda v.Zahringen, jest pięknie położone w zakolu rzeki Aare. Berno już w 1218 roku otrzymało status wolnego miasta Rzeszy Niemieckiej, ale już w 1353 roku przystąpiło do Konfederacji Szwajcarskiej. Po uchwaleniu konstytucji w 1848 roku zostało stolicą Szwajcarii. W Bernie warto zwiedzić przede wszystkim zabytkowe stare miasto, późnogotycką, wzniesioną w latach 1421-1575 bazylika p.w. Św. Wincentego oraz dwie stare wieże – symbol miasta. Berno jest pełne starych, gotyckich kamienic i charakterystycznych, ozdobnych studni. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta są doskonałe muzea.


Bazylea

Bazylea rozciąga się po obu brzegach Renu, na granicy z Francją i Niemcami. W starożytności była tu rzymska Basilia. W V wieku została włączona do państwa Franków. Na początku VII wieku została siedzibą biskupstwa. W 1052 roku weszła w skład Rzeszy Niemieckiej, początkowo jako miast biskupie a od XIV wieku jako miasto wolne. W 1460 roku powstał tu pierwszy w Szwajcarii uniwersytet – który zresztą istnieje nadal i rozsławia miasto do dzisiejszego dnia. Do Konfederacji Szwajcarskiej Bazylea przystąpiła w W 1501 roku. Do najcenniejszych zabytków Bazylei należą romańsko-gotycka katedra, budowana na przestrzeni z XI-XIV wieku, ratusz z początku XVI wieku oraz pięknie zachowane zabudowania miejskie reprezentujące różne style architektoniczne.


Lozanna

Lozanna rozpościera się amfiteatralnie na zboczach góry Jorat, nad jeziorem Genewskim. Rzymska Lausania została zniszczona przez Alemanów. W V w. znalazła się w państwie Burgundów, a następnie Franków. W VI wieku została siedzibą biskupstwa i była też ważnym ośrodkiem handlowym, a od XI wieku także siedzibą hrabstwa Vaud. Vaud jako kanton ze stolicą w Lozannie wszedł w skład Konfederacji Szwajcarskiej w 1803 roku. Bedąc w Lozannie koniecznie trzeba zwiedzić strzelistą, gotycką katedrę z XII-XIII w., należąca do najwspanialszych budowli tego okresu w kraju. Równie wspaniałym zabytkiem jest gotycki zamek biskupi z XIV, XV wieku, a także gmach uniwersytetu z XVI-XVIII w. i ratusz starego miasta, otoczony zabytkowymi domami zamożnych mieszczan.


Klasztory w Müstair i Sankt Gallen

Mustair to wieś i gmina w Szwajcarii, w kantonie Gryzonia. To tu znajduje się opactwo Benedyktynów założone między 780 a 790 należące do listy światowego dziedzictwa UNESCO. Sankt Gallen leży w północno-wschodniej Szwajcarii nad rzeką Steinach. Istniał tu dd 720 r. istniał klasztor, a w wiekach IX-XI jeden z najważniejszych europejskich ośrodków kultury monastycznej i sztuki. Warto zwiedzić ten późnobarokowy zespół budynków opactwa pochodzący z XVIII wieku, bibliotekę klasztorną z cennymi zbiorami manuskryptów średniowiecznych oraz kościoły Św. Magnusa, Św. Wawrzyńca.


Jezioro Genewskie

Jezioro Genewskie jest największym jeziorem alpejskim (pow. 582 km2, dł. 72 km, szer. 14 km, głęb. 310 m). Północne jego wybrzeże stanowi część kantonu Vaud, który obejmuje fragmenty Alp, Wyżyny Szwajcarskiej i gór Jura. Na południowych zboczach otaczających jezioro gór od wieków uprawiana jest winna latorośl. Wzdłuż niemal całego wybrzeża rozlokowane są uzdrowiska klimatyczne, ośrodki sportów wodnych i zimowych, średniowieczne zabytkowe miasteczka, liczne zamki. Nad jeziorem leży kilka miast, między innymi Genewa, Lozanna i Nyon oraz liczne ośrodki turystyczne i uzdrowiskowe Montreux, Vevey, Thonon-les-Bains, Morges.


Alpy Szwajcarskie

Alpy Szwajcarskie mogą spokojnie walczyć o prymat najpiękniejszych gór w Europie jeśli nie na świecie. Szczyty i lodowce Alp znajdują się już od lat na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Należy do nich lodowiec Aletsch - największy i najdłuższy lodowiec Alp. Zajmuje powierzchnię 87 km2. Lodowiec jest objęty rezerwatem znajdującym się na wraz ze szczytami Bietschhorn i Jungfrau. Na szczyt Jungfrau prowadzi najwyżej położona w Europie kolejka zębata.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO SZWAJCARII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o SzwajcariiCo warto kupić w Szwajcarii?

Szwajcarskie noże, zegarki, czekolada, biżuteria, sery.

Kiedy pojechać do Szwajcarii?

Od czerwca do września – jeśli interesują nas letnie formy transportowe do następujących miast w Szwajcarii: Basel, Berno, Fribourg, Genewa, Lozanna, Lugano, Luzern, St. Gallen, Zug, Zurich.

Jak dojechać do Szwajcarii?

Swissair oferuje loty Warszawa - Zurych oraz Kraków – Zurych. Z Polski do Szwajcarii dojechać można samochodem dłuższą, ale wygodniejszą trasą przez Niemcy, lub krótszą - przez Czechy i Austrię. Polscy przewoźnicy autokarowi świadczą usługi wypoczynku; od grudnia do marca dla turystyki zimowej.

Czy potrzebujemy wizę do Szwajcarii?

Nie. Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Szwajcarii i przebywać w niej bez wiz do 90 dni. Do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE SZWAJCARIIAmbasada Konfederacji Szwajcarskiej

Al. Ujazdowskie 27, 00-540 Warszawa
tel.: 628 04 81-82
fax: 621 05 48

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bernie

Elfenstraße 20a, 3000 Bern 15
tel.: (00-4131) 3580202
fax: (00-4131) 3580216


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA