71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Tajlandia

Kraj:Tajlandia
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Bangkok
Liczba mieszkańców:67 091 089 osób
Powierzchnia:513 120 km2
Waluta:bat
Język:tajski
Wiza:nie

Regiony Tajlandia

Bangkok  |  Hua Hin  |  Ko Samui  |  Koh Chang  |  Koh Samet  |  Krabi  |  Pattaya  |  Phi Phi  |  Phuket  |  Wybrzeże Andamańskie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY TAJLANDIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Tajlandia nazywana czasem Syjamem położona w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Birmą i Morzem Andamańskim na zachodzie. Długość linii brzegowej wynosi ponad 2600 km. Wybrzeża są nizinne i silnie rozczłonkowane. Największymi wyspami są: Phuket na Morzu Andamańskim, Samui i Phangan w Zatoce Tajlandzkiej.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W TAJLANDII?Wyspa Phuket

Największa wyspa Tajlandii, położona na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Największym miastem i stolicą prowincji jest miasto Phuket z międzyanrodowym portem lotniczym. Powierzchnia wyspy wynosi 542 km². Wyspy jest górzysta, pokryta lasami, natomiast na zachodnim wybrzeżu wyspy znajdują się piaszczyste plaże, z których najbardziej znana jest Patong, ważny ośrodek turystyczny szczególnie zimą.


Wyspa Koh Chang

Trzecia co do wielkości wyspa Tajlandii położona jest na wschodnim wybrzeżu, graniczy z Kambodżą i Zatoką Tajlandzką. Jest to wyspa górzysta z wieloma wodospadami. 85% powierzchni wyspy, wraz z 50 jej mniejszymi wyspami jest częścią Narodowego Rezerwatu Morskiego.


Wyspy Phi Phi

Grupa wysp położonych między wyspą Phuket a stałym lądem. Wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą i jedyną stale zamieszkaną wyspą jest Ko Phi Phi Don. Druga pod względem wielkości wyspa Ko Phi Phi Lee, znana ze swoich pięknych plaż, co przyciąga rzeszę turystów. Pozostałe wyspy tworzą rozrzucone po morzu wapienne skały.


Region Bangkok

Bangkok to stolica i największe miasto Tajlandii. Położone w południowej części kraju nad rzeką Menam. Ta stolica jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. W Bangkoku jest 6 uniwersytetów, Politechnika, Wielka biblioteka narodowa, Muzeum Narodowe z bogatą kolekcją zabytków Tajów oraz ok. 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych w tym najstarsza Wat Pho. Bangkok jest ośrodkiem turystyczny o znaczeniu międzynarodowym. Miasto oferuje bardzo bogate życie nocne. Tak jak niedalekie Pattaya, miasto skupia mnóstwo salonów masażu, klubów go-go czy karaoke przez co skupia ogromne rzesze turystów płci męskiej.


Region Krabi

Krabi jest niewielkim rybackim miasteczkiem i jedną z prowincji Tajlandii leżącej nad morzem Andamańskim, na którym leży wyspa i prowincja Phuket. Sezon turystyczny rozpoczyna ogólnokrajowy Festiwal Andamański pod koniec października i początek listopada to festiwal z paradami, plenerowymi koncertami, zawodami wędkarskimi i zabawami, którym towarzyszą stragany uliczne.


wyspa Ko Samui

Położona w południowej Tajlandii, w Zatoce Tajlandzkiej, oddzielona cieśniną Samui od Półwyspu Malajskiego. Wnętrze wyspy jest wyżynno-górzyste, wybrzeża nizinne z licznymi pięknymi plażami oraz bogatymi rafami koralowymi. Najładniejsze plaże i bogata struktura hotelowa znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy, w tym największe to Chaweng i Lamai.


Region Pattaya

Pattaya połozone nad Zatoką Tajlandzką, w pobliżu Bangkoku. To duże, bo ponad 80 tysięczne miasto, jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w Azji. Hotele w Pattaya są wieopiętrowe i mają liczne bary oraz cluby typu go-go i salony masażów. Plaże są piękne i piaszczyste z niezliczoną ilością turystów, są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych należą do najlepszych w kraju, znajdują się tu również parki rozrywki oraz pola golfowe. Wakacje w tym regionie nie należą do najtańszych.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO TAJLANDII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o TajlandiiKiedy najlepiej wyjechać do Tajlandii?

Do Tajlandii najlepiej pojechać w październiku, listopadzie, grudniu, styczniu, lutym. W marcu, kwietniu i maju mamy tu porę bardzo gorącą. Natomiast pora deszczowa trwa od czerwca do września, deszcze są tu przelotne, dlatego pora deszczowa trwająca od czerwca do września jest również doskonałym momentem na wizytę w Tajlandii. Przelotne opady przynoszą ulgę od upałów, kwitnie większość roślin, a hotele i ulice nie są przepełnione.

Jaka waluta jest w Tajlandii?

Walutą w Tajlandii jest baht, 1 baht (THB) = 100 satangów. W użyciu są monety 1, 5 i 10 bahtów oraz banknoty o nominale 20 (jasnozielone), 50 (błękitne), 100 (czerwone), 500 (fioletowe) i 1000 (jasnobrązowe) THB. Wymiany walut można dokonać w każdym hotelu (kurs z reguły jest mniej korzystny), banku lub punkcie wymiany walut. Banki otwarte są w dni robocze w godzinach 08:30 - 16:30. Kantory otwarte są codziennie (nie wszystkie, w święta i niedziele mogą być problemy z wymianą). Główne karty kredytowe są w powszechnym użyciu. Obecnie (luty 2012) kurs wynosi ok. 34 THB za 1 USD.

Jaka jest kuchnia w Tajlandii?

Tajska kuchnia oferuje różnorodność smaków z subtelną mieszanką ziół, przypraw i świeżych składników. Podstawą posiłku jest oczywiście ryż, któremu towarzyszy szereg dań doprawionych do smaku papryką lub sosem rybnym. W kuchni tajskiej odnajdziemy również wpływy kuchni indyjskiej, japońskiej, perskiej i chińskiej. Różni się ona także w zależności od regionu kraju. Wiele dań przygotowuje się z ryb i owoców morza, do których Tajowie mają nieograniczony dostęp. Warto zapamiętać, że idealny posiłek, jak mawiają Tajowie, jest przeznaczony dla oka, nosa i podniebienia.

Jakie są ceny w Tajlandii?

Obiad w restauracji - ok. 7 USD/os. piwo - 1,2 USD, butelka wody - 0,5 USD oraz obiad w restauracji - od 200 THB, piwo - od 40 THB, owoce 1 kg - od 20 THB, woda mineralna 0,5 l - od 15 THB. Tajlandia jest krajem o stosunkowo niskich cenach, odpowiednich na „polską kieszeń”. Ceny większości produktów są znacząco tańsze niż w zachodniej Europie. Ceny towarów importowanych są zwykle zbliżone do europejskich. Większość globalnych marek stosuje zasady określania cen detalicznych, więc można spodziewać się, że produkty będą prawie takie same jak w Polsce. Najlepszą okazję do zakupów stanowią produkty tajskie, takie jak odzież, tkaniny, tekstylia, rękodzieło, ceramika, biżuteria, perły, złoto, srebro, meble, antyki i dzieła sztuki. We wszystkich turystycznych rejonach Tajlandii można znaleźć galerie handlowe przy hipermarketach. Jednak najlepsze ceny uzyskać można zwykle daleko od resortów i hoteli.

Tajskie miasta i osiedla otoczone są sklepami i bazarami, na których można kupić wiele atrakcyjnych towarów w okazyjnych cenach. Targowanie się stanowi element robienia zakupów w Tajlandii. Dotyczy to jednak tylko straganów i małych sklepików. We wszystkich sklepach samoobsługowych ceny są ustalone, wywieszone i nie podlegają targowaniu. Jeśli oferowana cena jest dobra, to zwykle można dostać stosunkowo niewielki upust – tak bywa z dala od ośrodków turystycznych. Tajowie nie są mistrzami handlu, zdarza się, że się unoszą ambicją i obrażają. Miejmy to na względzie; chcąc kupić podkoszulek niekoniecznie doprowadzajmy sprzedawcę do groszowej marży. Jeśli cena wydaje się w porządku, to po prostu warto kupić i zyskać szczery uśmiech wdzięczności.

Jakie są różnice czasowe w Tajlandii?

Po przylocie do Tajlandii należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego.

Jaki jest czas lotu do Tajlandii?

Do Bangkoku lot trwa ok. 12 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Wiedeń) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Bangkok - ok. 10 go

Do jakich regionów, na jakie wysypy do Tajlandii?

Tajlandia - Bangkok, Tajlandia - Cha Am Hua Hin, Tajlandia - Koh Chang, Tajlandia - Krabi, Tajlandia - Pattaya, Tajlandia - Phuket, Tajlandia - Samui, Tajlandia - Phi Phi.

Czy szczepić się przed wyjazdem do Tajlandii?

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Jak poruszać się po Tajlandii?

W Tajlandii obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattaya: ok. 200 THB. Taksówki w Bangkoku posiadają taksometry, w innych rejonach należy ustalić cenę przed rozpoczęciem kursu. Pociągi w Tajlandii są wygodne, punktualne, a ceny biletów są przystępne. Autobusy oferują szybkie przejazdy, wysoką jakość usług i klimatyzację. Transport lokalny zapewniają taksówki, riksze i riksze motorowe. Samochody i motocykle można wynająć w większych miastach i centrach turystycznych po okazaniu międzynarodowego prawa jazdy. Tajowie jeżdżą lewą stroną drogi - przynajmniej w większości przypadków.

Jakie są wtyczki w Tajlandii?

220V, 50Hz, wtyczki europejskie (dwa okrągłe poziome równoległe otwory) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory), adaptery można kupić w sklepie elektrycznym lub wypożyczyć w hotelu

Czy Polacy potrzebują wizy do Tajlandii?

Od dnia 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni - dotyczy to jednak wyłącznie wjazdów lotniczym przejściem granicznym. W przypadku przekraczania lądowej granicy z Tajlandią (Kambodża, Laos, Malezja), zwolnienie wizowe wynosi jedynie 15 dni.

Przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy. W Tajlandii obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia lub deportacją. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Jakie są przepisy celne w Tajalndii?

Do Tajlandii można wwieźć do 50 000 bahtów, 200 papierosów i 1 litr alkoholu (wina lub wyrobów spirytusowych). Przy przywozie kamer video i aparatów fotograficznych obowiązują następujące przepisy: Na osobę można wwieźć bez cła jedną kamerę i/lub jeden aparat fotograficzny, jak i również trzy rolki filmu na kamerę / aparat. Nie wolno natomiast wwozić narkotyków i artykułów o charakterze pornograficznym. Przy wywozie z Tajlandii dzieł sztuki należy posiadać zezwolenie, które można uzyskać w Muzeum Narodowym w Bangkoku.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE TAJLANDIIAmbasada Królestwa Tajlandii

ul.Willowa 7, 00-790 Warszawa
tel.: 0048 22 849 26 55, 849 64 14
tel.: 0048 849 14 06, 849 47 30
fax: 0048 22 849 26 30

Wydział Konsularny:

tel: 0048 22 849 26 55
fax: 0048 22 849 26 30

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor
Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310
tel.: (00-662) 645 03 67, 645 03 68, 645 03 69
fax: (00-662) 645 03 65


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA