71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Tanzania

Kraj:Tanzania
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Dodoma
Liczba mieszkańców:42 047 263 osób
Powierzchnia:945 087 km2
Waluta:szyling tanzański
Język:suahili, angielski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY TANZANIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Tanzania położona we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. W skład wchodzą przybrzeżne wyspy: Zanzibar, Pemba, Mafia i inne. Tanzania graniczy z takimi państwami jak: Zambia, Uganda, Ruanda, Mozambik, Malawi, Kenia i Burundi. Niziny występują wzdłuż wybrzeża Oceany Indyjskiego. Miejscami występują rafy koralowe. Wyspy mają charakter nizinny. W Tanzanii znajdują się trzy z najsłynniejszych cudów Czarnego Kontynentu: Kilimandżaro - dach Afryki, Ngorongoro - określany jako naturalna Arka Noego i wielkie równiny Serengeti słynące z największej na świecie populacji dzikich ssaków. Tanzanię zamieszkują przeważnie plemiona Bantu praz w mniejszym stopniu Masaje.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W TANZANII?Kilimandżaro

Kilimandżaro to góra niezwykła. Wyrasta wprost z zielonych równin, nagle, bez zapowiedzi. To dlatego, że jest wulkanem i jedną z najwyższych samotnie stojących gór świata. W drodze na szczyt przechodzi się od pastwisk, przez tropikalny las deszczowy, potem alpejskie łąki, i na koniec przez surowy, księżycowy krajobraz na pokryte śniegiem szczyty Kibo i Mawenzi.


Wyżyna Makonde

Zamieszkana przez plemię o tej samej nazwie, położona na południu przy granicy z Mozambikiem. Stąd wywodzą się słynne hebanowe polerowane rzeźby, przedstawiające wysmukłe pojedyncze postaci lub drzewa życia - splecione figury ludzkie w pionowym układzie.


Ngorongoro

Krater wulkanu Ngorongoro dla wielu kojarzy się z naturalną Arką Noego. Strome zbocza kolistego krateru tworzą jedna z największych kalder na świecie o szerokości ok. 20 kilometrów. We wnętrzu, jak na płycie stadionu, rozciągają się łąki pełne zwierząt. Turyści podziwiają lwy, słonie, zebry, antylopy, flamingi. Wrażenie rajskiego ogrodu dopełniają strumienie, jezioro i kontrast zielonych zboczy kaldery z błękitnym niebem. Trzeba pilnować się, by wyjechać z krateru przed zmierzchem – drogi wyjazdowe z dna krateru są zamykane o 4-tej po południu. Ngorongoro to najlepsze miejsce, by w nasycić się afrykańską przyrodą bez żmudnych przejazdów i godzin oczekiwania na zwierzynę.


Serengeti National Park

Nigdzie poza Serengeti dzikie ssaki nie żyją w tak gigantycznych ilościach, nigdzie nie spotyka się tak wielkich stad zwierząt kopytnych i tylu krążących wokół nich drapieżników. Serengeti to wielki obszar (prawie 15 tys. km kw.) pokrytej trawą równiny - potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Trzeba wtedy stawać na dachu samochodu, by łatwiej dostrzec jakieś orientacyjne punkty. Równinę urozmaica kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody Słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę.


Manyara National Park

Niewielki park usytuowany wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara, między jeziorem a zboczami Rowu Afrykańskiego. Spotkać tu można liczne gatunki ptaków, hipopotamy; do których - w przypadku zbyt wysokiego stanu wody - lepiej nie dojeżdżać. Jeżeli ktoś nie napatrzył się dość na żyrafy, to tutaj z pewnością ujrzy je w pełnej krasie. Nie brakuje guźców, pawianów i słoni (które sieją spustoszenie wśród roślin), gnu, bawołów, impali i innych antylop. Z ciekawszych ptaków można spotkać dzioborożce. Park zamieszkują też lwy. Arusha National Park - park obejmujący wschodnie stoki Meru, jeziora Momela oraz kratery Ngurdoto i Serengeti Ndogo (Małe Serengeti).


WYSPA ZANZIBAR

Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim, należy do Tanzanii i nazywana jest Wyspą Przypraw. Razem z dwiema większymi wyspami: Pembą i Mafią oraz pięćdziesięcioma mniejszymi tworzy Archipelag Zanzibaru. Zanzibar znany jest jako światowej rangi eksporter przypraw: dzięki wspaniałemu klimatowi są tu plantacje goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu, co nadało mu przydomek Wyspy Przypraw. Dzisiejszy Zanzibar to także wakacyjna wyspa – wspaniałe warunki naturalne i wysoki poziom usług turystycznych, przyciągają tu miłośników dziewiczych plaż i pięknych krajobrazów. Wyspa słynie z pięknych, piaszczystyczh plaż i turkusowych wód ze wspaniałymi rafami koralowymi. Zanzibar to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania. Stolicą jest Zanzibar z reprezentacyjnymi budowlami zgrupowanymi przy nadbrzeżnej ulicy biegnącej od portu na kraniec cypla, na którym ulokowały się hotele.

W mieście warto zobaczyć m.in. pałac sułtana, portugalski port i Muzeum Narodowe. Matemwe główny ośrodek turystyczny położony w północno-wschodniej części wybrzeża, w pobliskich wioskach tubylcy żyją od lat niezmiennie, zajmując się rybołówstwem. Miejsce to przyciąga również ludzi uwielbiających sporty wodne: nurkowanie, snorkeling, pływanie, windsurfing. Niedaleko brzegu - w zasięgu wzroku - leży niewielka wysepka Mnemba z otaczającym ją atolem. W nim i wokół niego zlokalizowane są najlepsze w tym rejonie miejsca nurkowe, a na samej wyspie, która jest własnością prywatną, urządzono luksusowy mini resort ściągający najbogatszych ludzi świata.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO TANZANII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o TanzaniiKiedy najlepiej wyjechać do Tanzanii?

Na Zanzibarze przez cały rok jest ciepło, szczyt sezonu turystycznego przypada w okresie od czerwca do września, najcieplej i mniej tłoczno jest na Zanzibarze między grudniem i marcem. Niski sezon trwa od marca do czerwca, trwa wtedy pora deszczowa. Wizytówką Zanzibaru jest turkusowy Ocean Indyjski i biały pasek.

Jaka waluta obowiązuje w Tanzanii?

Na Zanzibarze obowiązuje Szyling tanzański - TZS 1000 TZS = 0,80 USD (luty 2012).

Jakie są ceny w Tanzanii?

Butelka wody 03 l - 0,2 USD, butelka wody 1,5 l - 0,6 l, obiad w restauracji - 40 - 80 USD.

Jaka jest różnica czasowa w Tanzanii?

Po przylocie na Zanzibar należy przesunąć wskazówki o 2 godziny do przodu względem czasu polskiego.

Jak poruszać się po Tanzanii? Jakim transportem po Tanzanii?

Do Tanzanii można się dostać z Kenii połączeniem z Nairobi lub Mombasy do Dar es Salaam, lub Zanzibar. Loty są stosunkowo drogie, więc pozostaje transport lądem. Do istotnych miast Tanzanii, jak Dar es Salaam, Moshi, Voi, można dostać się autobusem z Nairobi i Mombasy. Lotnisko na Wyspie Zanzibar znajduje się ok 7 km od miasta Zanzibar. Niestety nie ma połączeń lokalnych umożliwiających przeloty na inne wyspy Archipelagu. Z Zanzibaru można polecieć liniami afrykańskimi do Tanzanii lądowej, Omanu, Etiopii, Kenii. Jedyny sposób na dostanie się na Pembę to prom, który kursuje trzy razy w tygodniu na trasie Dar - es Salaam - Zanzibar - Pemba. Zwiedzanie Zanzibaru najprościej rozpocząć od wynajęcia samochodu lub skutera. Pomiędzy miastami kursują również minibusy. Zważywszy na niewielkie rozmiary wyspy dobrym pomysłem może być również opłacenie taksówki (po uprzednim wynegocjowaniu ceny). W niektórych hotelach można również wynająć rowery. Te same zasady dotyczą Pemby.

Jakie gniazdka są w hotelach w Tanzanii?

230 V, 50 Hz, gniazdka brytyjskie (dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku).

Czy potrzebne są szczepienia przy wjeździe do Tanzanii?

Przy wjeździe na teren Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wymagane posiadanie żółtej książeczki), zalecane są szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną – leki dostępne są tylko na receptę i przyjmuje się je przed wyjazdem. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom.

Czy potrzebujemy wizy do Tanzanii?

Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym autonomiczny Zanzibar, czyli wyspy Zanzibar i Pemba. Przy wjeździe wymagana jest wiza. Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Tanzanii, a także na głównych przejściach granicznych. Pobytowa wiza turystyczna wystawiana jest na czas pobytu podany we wniosku wizowym, ale nie dłuższy niż 3 miesiące. Opłata za wizę zwykłą 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od chwili przekroczenia granicy. Warunkiem wjazdu jest okazanie biletu powrotnego lub wykazanie się posiadaniem kwoty wystarczającej do jego wykupienia oraz do pokrycia kosztów pobytu.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE TANZANIIBrak polskiej placówki dyplomatycznej.
Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Nairobi (Kenia).

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kenii

ambasador: Anna Grupińska
Kenia, Nairobi, 58 Red Hill Road off Limuru Road, 00100 Nairobi
tel.: +254 722 910 276, +254 713 816 166, +254 20 712 00 19
tel. dyżurny: +254 20 712 00 20
fax: +254 20 712 01 06
e-mail (w sprawach ogólnych): nairobi.secretary@msz.gov.pl
e-mail (w sprawach konsularnych): nairobi.amb.wk@msz.gov.pl


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA