71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Wietnam

Kraj:Wietnam
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Hanoi
Liczba mieszkańców:86 117 000 osób
Powierzchnia:331 688 km2
Waluta:dong
Język:wietnamski
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY WIETNAM

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Wietnam to kraj kontrastów. Z jednej strony mamy rolnicze i bogato zalesione doliny rzek, a z drugiej góry i wyżyny, które zajmują aż 70 % powierzchni. Najwyższe są Góry Annamskie o wysokości sięgającej powyżej 2500 m n.p.m.. Przy granicy z Laosem i Chinami rozciągają się góry Hoang Lien Son, z najwyższym szczytem kraju - Fan Si Pan (3143 m n.p.m.). Niziny obejmują doliny Rzeki Czerwonej i Mekongu oraz ciągną się wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego. W Wietnamie dominuje klimat monsunowy na północy i podrównikowego na południu. Podczas letniego okresu monsunowego, trwającego od maja do października, notuje się tutaj wysokie temperatury powietrza i bardzo duże opady.

Okres zimowy w Wietnamie jest chłodniejszy i suchszy. Średnia temperatura powietrza i średnie opady wynoszą w styczniu 17°C i 20 mm, a w lipcu 29°C i 302 mm. Wietnam to także bogata fauna i flora oraz wiecznie zielone lasy, z licznymi, cennymi gatunkami drzew, m. in.: mahoniowcem, palisandrem, kamforowcem, drzewem żelaznym, sumakiem lakowym. Z dzikich zwierząt spotkać tu można tygrysy, lamparty, słonie indyjskie, niedźwiedzie malajskie oraz różne gatunki małp. Mimo swej tragicznej historii, Wietnam jest miejscem, gdzie spotyka się przyjaznych ludzi, którzy praktykują różne religie i zawsze pozostają wierni duchom, bogom i zwyczajom przodków. Do historycznych skarbów Wietnamu można zaliczyć: rzeźby dawnego królestwa Czampa, świątynie, pagody, Zakazane Miasto i grobowce królewskie w Hue.. Na jego bogactwo naturalne składają się krajobrazy poprzecinane zaporami wodnymi, wyspy nietknięte działalnością człowieka, plaże o delikatnym piasku i niesamowita fauna: tygrysy, słonie i niedźwiedzie. To bardzo ciekawy kraj, który warto odwiedzić.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W WIETNAMIE?Świątynia Ngoc Son

Na północnym końcu Hoan Kiem Lake jest mała wyspa z Ngoc Son. Znajdująca się na niej świątynia najprawdopodobniej pochodzi z XIV wieku. Świątynię poświęcono bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300.000 wojsk wysyłane do inwazji Wietnamu przez Mongołów przez cesarza Kublai Khan.Znajdują się w niej również ołtarze poświęcone uczonym: Van Xuong oraz La Abie (święty patron lekarzy).


Hue

Dawna stolica Wietnamu oferuje turystom zwiedzanie miasta rowerami, rikszami lub busem, a także rejs łodzią po perfumowanej rzece do najsłynniejszej pagody Wietnamu - Thien Mu, przejazd do grobowców królewskich i zwiedzanie jednego z grobów dynastii Nguyen, Podziwiać można również Cytadelę, Cesarskie Miasto i Zakazane Miasto oraz XIX Flag Tower.


Hoi An - Stare Miasto

Wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Największe wrażenie na turystach robią kolorowe lampiony wiszące na kamieniczkach, które wieczorem odbijają się w wodzie kanału dając przepiękne efekty. Bajecznie wygląda most japoński. Można odnieść wrażenie, że w Hoi Lan czas się zatrzymał 100 lat temu, a kamieniczki chińskich i japońskich kupców tylko potęgują klimat tamtych czasów. To dawne portowe miasto usytuowane przy ujściu rzeki Cz Bon była ważnym centrum handlu w Wietnamie w XVI i XVII wieku.


My Son

My Son to nazwa ruin wspaniałego niegdyś świętego miasta z czasów świetności dynastii Czam panującego w IV-XII stuleciu. Na skutek upływu czasu oraz amerykańskich bombardowań podczas w wolny w latach siedemdziesiątych XX wieku niewiele pozostało dziś z kilkudziesięciu hinduistycznych świątyń oraz budynków mieszkalnych. Miejsce jest malowniczo położone, w dolinie, wśród porośniętych dżunglą wzgórz. Podobnie jak Angkor w Kambodży, My Son na został opanowany przez dżunglę i zapomniany przez ludzi. Święte Miasto zostało odkryte dopiero pod koniec XIX wieku i ogłoszono je wielką atrakcją archeologiczną. My Son znajduje się niecałe 30 kilometrów od Hoi An i 60 kilometrów od Da Nang. Najwygodniej odwiedzić je w ramach jednodniowej wycieczki z któregoś z tych miast.


Morze

Morze Południowochińskie jest znakomitym miejscem dla miłośników kąpieli oraz plażowania. Nadmorskie ośrodki oferują dość bogatą infrastrukturę o wysokim standardzie, mogącą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych turystów.


Sajgon

Miasto Sajgon sprawia wrażenie wielkiego tygla. W ciągu setek lat przez Saigon-(Ho Chi Minh) przewinęły się różne kultury. Obecnie jest to miasto, gdzie prawie każdy człowiek, z różnego zakątku świata, niezależnie od rasy i ideologii, może znaleźć miejsce i zrozumienie dla siebie. Brak tu jakiejkolwiek dyskryminacji. Wszystkie kultury wpływały i uzupełniały siebie wzajemnie aż powstała jedna uniwersalna, posiadająca cechy: wietnamskie, chińskie, angielskie, indyjskie, rosyjskie, koreańskie, amerykańskie, francuskie, japońskie oraz wiele innych.


Tunele Cu Chi

Podziemne miasto Viet Congu pochodzące z czasów wojny wietnamskiej. Turystom oferuje się tam przejście jednym z tuneli. Chętni mają możliwość strzelania z AK47, M16 a nawet bazuki. Cu Chi to dzielnica Sajgonu. Ogromne tunele rozciągające się przez dziesiątki kilometrów stanowiły miejsca kryjówek partyzantów oraz stanowiły sieć transportową dla broni i żywności. Z czasem Amerykanie próbowali walk w tunelach, jednak ponieśli klęskę.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO WIETNAMU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o WietnamieKiedy jechać do Wietnamu?

Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres na południu – od grudnia do kwietnia, na północy – od listopada do początku maja. Wietnam leży w klimacie monsunowym wilgotnym, w części północnej zwrotnikowym, na południu podrównikowym. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca (lipca na północy, marca na południu) wynosi od 28 do 29°C na całym obszarze kraju, natomiast najchłodniejszego miesiąca (stycznia na północy, grudnia na południu) waha się od 15°C na północy do 26°C na południu. Roczna suma opadów sięga ok. 1500 mm. Pora deszczowa trwa od maja do listopada, w górach na pograniczu z Chinami występują sporadycznie opady śniegu. Do północnej części Wietnamu docierają czasami tajfuny.

Co warto kupić w Wietnamie?

Przedmioty z laki, macicy perłowej i szlachetnego drewna, jedwab, ubrania.

Jaka waluta obowiązuje w Wietnamie? Czy mozna płacić kartami w Wietnamie?

1 USD = 16360 Dong Wietnamskich (VND) (luty 2012). Wymiany pieniędzy można dokonać w każdym banku, proponujemy poszukanie banku, w którym kurs jest najlepszy. W kantorach można również wymienić walutę, w Wietnamie są dłużej otwarte niż banki. Bankomaty znajdują się jedynie w dużych miastach, a ich ilość jest niewielka. Akceptowane są najpopularniejsze karty płatnicze i kredytowe.

Jak dojechać do Wietnamu?

Do Wietnamu dolecieć można (często przez Bangkok lub Hongkong) m.in. z Francji, Niemiec i Rosji. Drogą lądową dostać się można z Chin, Kambodży i Laosu. Z Pekinu kursuje pociąg.

Jakie są przykładowe ceny w Wietnamie?

Obiad w restauracji: 5 - 10 USD, mrożona herbata - ok. 1 500 VND, Butelka wody mineralnej 1 litr - 5000 - 10 000 VND, butelka piwa lokalnego - 10 000 VND.

Ile trwa lot do Wietnamu?

Lot z portu europejskiego do Hanoi lub Sajgonu - ok. 14,5 godz.

Jaka jest różnica czasowa w Wietnamie?

Po przybyciu do Wietnamu należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

Jak można poruszać się po Wietnamie?

Podróżować po Wietnamie można drogą lotniczą, koleją lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Wietnam jest bardzo ciekawy pod względem turystycznym. Obcokrajowcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których istnieją ograniczenia ruchu turystycznego. Można wynająć samochód, motocykl. W miastach zaskoczeniem dla turystów może być duży ruch uliczny, ze sporą przewagą motocyklów. Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa - szczególną ostrożność należy wykazać przy przechodzeniu przez jezdnię.

Czy polskie prawo jazdy jest akceptowane w Wietnamie?

Polskie prawo jazdy nie jest akceptowane w Wietnamie, należy posiadać wietnamskie prawo jazdy.

Jakie są gniazdka w Wietnamie?

220V 50Hz. W zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, brytyjskie i amerykańskie. Należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można także wypożyczyć przejściówki.

Ciekawostki o Wietnamie?

Około 25% powierzchni Wietnamu pokrywają lasy, wśród których przeważają równikowe i podrównikowe lasy monsunowe. Odznaczają się one ogromem gatunków, wśród których szczególnie cenne są: "drzewo żelazne", "drzewo czerwone" - służące do wyrobu przedmiotów ozdobnych, drzewo bang-lang, kamforowe, lakowe.

Czy potrzebujemy wizę do Wietnamu?

Tak. Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. Koszt wizy - ok. 30 USD (luty 2012). W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności do 12 miesięcy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE WIETNAMAmbasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu

ul. Kazimierzowska 14, 02-589 Warszawa
tel.: 844 60 21
fax: 844 67 23

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

3 Chua Mot Cot, Hanoi, SRW
tel.: (0-084 4) 845 2027, 0084 4 845 3728
fax: 823 69 14

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Saigon Centre, 65 Le Loi Blvd, Ho Chi Minh
tel.: (00-84 8) 914 28 83
fax: (0-084 8) 9142884


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA