71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Wyspy Karaibskie

Kraj:Wyspy Karaibskie
Kontynent:Ameryka Środkowa
Stolica kraju:w zależności od wyspy
Liczba mieszkańców:39 169 962 osób
Powierzchnia:2 754 000 km2
Waluta:w zależności od wyspy
Język:hiszpański, angielski, francuski, holenderski ...
Wiza:w zależności od wyspy

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY WYSPY KARAIBSKIE

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Tworzą rejon pomiędzy kontynentami dwóch Ameryk. Karaiby zostały odkryte przez Kolumba w XV wieku. Karaiby obejmują geograficznie następujące wyspy: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim. W skład Karaibów wchodzą wszystkie wyspiarskie państwa i terytoria zależne Ameryki Środkowej: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago, Anguilla, Antyle Holenderskie, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa, Kajmany, Martynika, Montserrat, Navassa, Portoryko, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

NAJPOPULARNIEJSZE WYSPY KARAIBSKIE:Wyspa Aruba

Aruba jest wyspą wulkaniczną i należy do archipelagu Małych Antyli, zamyka od wschodu Morze Karaibskie. Wyspa ma dość małą powierzchnię, bo zajmuje tylko 180 km². Turystów przyciągają tu piękne, białe i szerokie piaszczyste plaże. Klimat sprzyja wakacjom przez cały rok, średnia temperatura całoroczna wynosi blisko 30 stopni. Stolicą i zarazem największym miastem jest Oranjestad. Mieszkańcy używają języka niderlandzkiego oraz lokalnej mieszanki kilku języków zwanej papiamento. Na uwagę zasługuje holenderska zabudowa miast z czasów kolonialnych.


Wyspa Barbados

Barbados leży na Małych Antylach. Początek wyspie dały rafy koralowe, które ciągle otaczają jej wody. Wyspa otoczona ze wszystkich stron wodami Oceanu Atlantyckiego. Charakterystyczny klimat dla Barbados to tropikalny klimat podrównikowy. W lecie wyspę nawiedzają cyklony. Barbados należy do najszybciej rozwijających się państw świata ze względu na bogate złoża ropy naftowej oraz turystykę, corocznie przyjeżdża tu ok. 500 tys. turystów. Barbados oferuje turystom duży wybór hoteli, w różnym standardzie i cenach. Barbados to także raj dla wielbicieli nurkowania. Przepiękne rafy od lat zachwycają nurków! Miłośnicy windsurfingu powinni koniecznie odwiedzić miasteczko Bathsheba. Otwarte wody Oceanu Atlantyckiego umożliwiają uprawianie tego właśnie sportu. Będąc na wyspie koniecznie należy zobaczyć Bridgetown, główny ośrodek na Barbadosie, centrum turystyczne i kulturalne kraju.


Wyspa Bonaire

Wyspa Bonaire leży na Morzu Karaibskim u wybrzeży Wenezueli, stanowi część Małych Antyli, gminę zamorską Holandii. Wraz z Arubą i Curacao tworzy grupę wysp ABC. Wyspa jest też tzw. obszarem peryferyjnym Unii Europejskiej. Bonaire wita gości ciepłym klimatem, gdzie średnia roczna temperatura to 27 stopni oraz wspaniałymi warunkami do uprawiania windsurfingu i snoorkingu. Bonaire zyskało opinię wyspy, na której turystyka rozwija się w zrównoważonym stopniu, nie zagrażając przy tym kulturze i środowisku naturalnemu. Prawo chroni tu np. grunty wiejskie. Na korzyść Bonaire przemawia również brak huraganów. Krajobraz wyspy to także słone jeziora oraz chroniony park podwodny, który tworzą wody otaczające Bonaire. W przeszłości wyspy były zamieszkiwane przez plemię Arawaków zanim odkrył je Alfonso de Ojeda. Potem następuje okres panowania Hiszpanów, a po nich teren przejmują Holendrzy. Rok 1639r. to początek produkcji soli, która do dziś stanowi ważny element gospodarki Bonaire. Obecnie wyspa stanowi doskonałe miejsce na prawdziwe egzotyczne, karaibskie wakacje.


Wyspa Curacao

Jest to wyspa u wybrzeży Wenezueli, należąca do Antyli Holenderskich (Karaiby). curacao stanowi terytorium zależne Holandii. Największym bogactwem Curacao są zdecydowanie rajskie plaże. Wyspę przed jej odkryciem przez Hiszpanów zamieszkiwali Arawakowie. W 1499r. Curacao zostało odkryte przez Alfonso de Ojeda. Następnie przejęli je Holendrzy, którzy założyli tam miasto Willemstad, do dziś jest ona stolicą wyspy. Jednak początkowo Curacao nie było doceniane jako cel kolonizacji. Znaczenia nabierało stopniowo, stając się powoli ważnym ośrodkiem handlowym. Obecnie słynie również z likierów Curacao, które swoją nazwę wzięły właśnie od nazwy wyspy. Trunki produkowane są ze skórek gorzkich pomarańczy, które uprawiano na Curacao. Wyspa może oferuje wiele propozycji na spędzanie czasu wolnego. Do kąpieli morskich i słonecznych zapraszają bajeczne plaże, można tu także uprawiać wszelakie sporty wodne, grać w golfa, jeździć konno, wędkować, spróbować swoich sił w wspinaczce i rappelingu.


Wyspy Kajmany

Wyspy na Morzu Karaibskim, zależne od Wielkiej Brytanii. W ich skład wchodzą: Wielki Kajman, Kajman Brac oraz Mały Kajman. Głownem źródłem dochodu mieszkańców stały się turystyka i usługi finansowe. Wyspy odkrył w 1503r. Krzysztof Kolumb. W XVI w. stanowiły schronienie dla piratów i poławiaczy żółwi. Ok. 1660r. powstała tu pierwsza osada założona przez grupę dezerterów z Armii Brytyjskiej. Ludność trudniła się wtedy rozbiórką wraków statków, które rozbijały się o rafę. Legenda głosi, że król Jerzy III zwolnił Kajmany od płacenia podatków, gdyż ich mieszkańcy uratowali przed rozbiciem dziesiątki brytyjskich okrętów. XX wiek w historii Kajmanów to już dynamiczny rozwój turystyki. Na tym nizinnym terenie panuje tropikalny klimat. Turyści mogą tu wypoczywać na piaszczystych plażach, kąpać się w błękitnych wodach morskich oraz nurkować. Kajmany są również siedliskiem ciekawych gatunków ptaków - żyją tu kolorowe papugi oraz głuptaki. Charakteru wyspom dodają czarne skały zwane Hell, gejzery wodne na Grand Cayman, skaliste wybrzeża oraz jaskinie.


Wyspa Dominikana

Dominikana to wyspa na morzu karaibskim, druga po Kubie co do wielkości na Morzu Karaibskim. Zajmuje ok. 2/3 powierzchni wyspy Hispaniola, dzieląc ją z położonym po stronie zachodniej państwem Haiti. Duże miasta na Dominikanie: Santo Domingo, Santiago de los Caballeros, La Romana, San Pedro de Macorís.


Wyspa Kostaryka

Kostaryka pomimo swojego niewielkiego terytorium jest w stanie zaoferować wszystko czego zapragnie nawet najbardziej wybredny turysta. Od pięknych piaszczystych plaż i raf koralowych wybrzeża, poprzez pełną przygód dżunglę i aktywne wulkany jak i coraz to popularniejszą formę ekoturystyki, Kostaryka zachęca miliony turystów z całego świata na spędzenie tu swoich wakacji. Wakacje w Kostaryce to przygoda i wypoczynek ale także poznawanie historii i kultury czasów przed kolonialnych jak i tych naszego tysiąclecia. Podróżowanie po Kostaryce nie należy do trudności, z łatwością możemy wypożyczyć tu samochód jak i dostać się wszędzie poprzez dobrze rozbudowaną sieć komunikacyjną. Większość podróżnych, którzy rozpoczynają odkrywanie tego pięknego kraju zaczyna swoją przygodę od poznania znajdującego się w samym centrum państwa, miasta San Jose, będącego stolicą Kostaryki.


Wyspa Kuba

Kuba położona na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli w Ameryce Środkowej. Stolicą Kuby jest Hawana zbudowana w stylu kolonialnym, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i świadczące o dawnej potędze tego miasta. W Hawanie warto zobaczyć także pałace i zamki, dzielnicę kościołów oraz rewię Tropikana. Największe miasta to: Santiago de Cuba, Camaguumley, Holguin, Guantánamo, Santa Clara. Kuba przyciąga turystów pięknymi zabytkami, piaszczystymi plażami, idealnie czysta wodą, muzyką, salsą, najlepszymi cygarami na świecie oraz rumem. Amatorzy sportów wodnych mają tu doskonałe warunki. Kubę kojarzymy z pełnymi życia i otwartymi Kubańczykami, z Fidelem Castro, portretami Che Guevary na ulicach oraz propagandowymi sloganami. Przez socjalistyczny reżim ciągle jest odcięta od nowoczesności, dzięki temu jest inna, pociągająca, barwna i pełna sprzeczności.


Wyspa Bahama

Bahamy położone są na Oceanie Atlantyckim. Bahamy tworzą długi archipelag o powierzchni prawie 14 tysięcy km², tworzy go około 2000 wysp i wysepek koralowych, które rozciągają się między Florydą a Kubą. Tylko 30 wysp spośród 2000 jest zamieszkałych. Największe wyspy archipelagu to: New Providence, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera i Cat. Powierzchnia wysp ma charakter równinny, a Wyspy Bahama są płaskie, ich najwyższy punkt ma zaledwie 63 metry wysokości n.p.m.


Wyspa Jamajka

Wyspa położona jest na Morzu Karaibskim, na południe od Kuby. Jamajka została odkryta przez Krzysztofa Kolumba i szybko skolonizowana przez Hiszpanów, potem Brytyjczyków. Jamajka chyba wszystkim kojarzy się z pięknym słońcem, plażach piaszczystych, luksusowych hotelach i przede wszystkim z reggae.


Wyspa Saint Lucia

Saint Lucia jest położona w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, na wyspie o tej samej nazwie należącej do archipelagu Wysp Zawietrznych, części Małych Antyli. W jej krajobrazie dominują góry, głębokie doliny i bujne lasy równikowe, piękne krajobrazy spotyka się w pobliżu Soufriere, pierwszej osadzie na wyspie założonych przez francuskich kolonialistów. Normalnym krajobrazem St. Lucia są piękne piaszczyste i dzikie plaże, oblewane przez ciepłe wody Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego wraz z bogatą ofertą życia podwodnego koralowców i morskiej fauny.


Wyspy Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago to państwo wyspiarskie położone w Ameryce Środkowej. Wyspy te nie są nawiedzane przez huragany. Panuje tu klimat równikowy gorący i wilgotny, łagodzony przez pasaty. Rosną tu migdałowce, chlebowce, anturie, helikonie. Faunę reprezentuje liczna grupa ptaków, motyli, żółwi skórzastych. w wodach żyją liczne gatunki ryb, występuje też rafa koralowa.


Wyspy Gwadelupa

Gwadelupa to państwo wyspiarskie położone w Ameryce Północnej. Jest to francuskie terytorium zależne o statusie departamentu zamorskiego. Składa się z 8 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Co ciekawe na samej wyspie Gwadelupa znajduje się czynny wulkan La Soufriere (ostatnia erupcja miała miejsce w 1977r.). Na wyspach występuje klimat podrównikowy wilgotny. Występują tu częste burze i cyklony, opady deszczu występują od lipca do października. Turystyka jest główną gałęzią gospodarki tuż za mią ze względu na żyzne gleby uplasowało się rolnictwo.


Wyspy Antyle Holenderskie

Antyle Holenderskie jest to obszar autonomiczny Królestwa Holandii. Wyspy położone są w archipelagu Małych Antyli, ich odkrywca był Alonso de Hojera. W skład Antyli Holenderskich wchodzi 5 mniejszych wysp są to: Curaçao, Bonaire, Sab, Sint Eustatius, Sint Maarten. Wyspy te zbudowane są głównie ze skał wapiennych choć Sint Eustatius i Saba są pochodzenia wulkanicznego. Wszystkie otacza rafa koralowa. Klimat podzwrotnikowy na połnocy wilgotny, na południu suchy.


Wyspy Bermudy

Bermudy to terytorium zależne Wielkiej Brytanii, składające się z ok. 100 wysp koralowych. Położone na Oceanie Atlantyckim. Dominuje tu klimat zwrotnikowy morski, który sprawia, że na wyspach występuje bujna roślinność, a także bogata fauna reprezentowana przez wiele gatunków płazów, ptaków oraz liczne owady.


Wyspy Grenada

To jedno z najmniejszych państw na półkuli zachodniej. Państwo Grenada tworzy grupa małych wysp w południowej części Morza Karaibskiego. Wyspy w archipelagu Grenady są terenami górzystymi (najwyższy szczyt to Góra Św. Katarzyny 840 m.n.p.m), pochodzenia wulkanicznego i posiadają urodzajne gleby, sprzyjające rolnictwu. Spływające z górzystych terenów wody tworzą liczne rzeki i wodospady, które stanowią nieodzowny krajobraz wysp. Grenada została w 1498 przez Kolumba. Do 1958 była kolonią brytyjską, w 1974 roku uzyskała niepodległość.


Wyspa Portoryko

Portoryko należy do geologicznej struktury Wielkich Antyli. Wyspa odkryta została przez Krzysztofa Kolumba 19 listopada 1493 roku, gdy ten płynął z hiszpańską flotyllą w poszukiwaniu złota. Nazwał ją San Juan Bautista (Wyspa Świętego Jana Chrzciciela). Przebywał tam tylko kilka dni by uzupełnić zapasy żywności i wody i popłynął dalej. W rejsie brał udział Hiszpan Juan Ponce de León, który po usłyszeniu od miejscowych Indian, opowieści o bogactwie postanowił na wyspę wrócić. Zrobił to w roku 1508 w celu poszukiwania złota. W roku 1521 na północnym wybrzeżu Hiszpanie założyli swoją główną osadę, którą nazwali Puerto Rico (pol. bogaty port).


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA