71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Zimbabwe

Kraj:Zimbabwe
Kontynent:Afryka
Stolica kraju:Harare
Liczba mieszkańców:12 383 000 osób
Powierzchnia:390 580 km2
Waluta:dolar Zimbabwe
Język:Harare
Wiza:tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ZIMBABWE

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Obojętnie, w którym kierunku nie pojedziesz w czeka tam na ciebie coś interesującego i odmiennego. Zimbabwe to duża liczba parków narodowych, rozmaitość krajobrazów, sawanna zamieszkiwana przez słonie, lwy, antylopy, nosorożce... Na tych rozległych przestrzeniach czas już nie istnieje, liczy się tylko przyjemność. Bogaty świat zwierzęcy to niewątpliwie największy atut Zimbabwe, które jawi się jako terytorium idealne na safari. W dół rzeki od Wodospadu Wiktorii znajduje się idealne miejsce do odpoczynku i poznawania Afryki czyli Jezioro Kariba. Jest to niewielkie morze śródlądowe otoczone malowniczymi lasami, niebieskim niebem z kolorowymi zachodami słońca. Na wschód od Jeziora Kariba rozciągają się rozległe wyżyny będące idealnym miejscem do pieszych wędrówek i wędkowania. Nic nie zastąpi widoków rozciągających się w Dolinie Zambezi i Parku Narodowym Hwange.

W Zimbabwe można też znaleźć ślady średniowiecznej cywilizacji najlepiej widoczne na ruinach Khame i Great Zimbabwe, którego masywne kamienne ściany należą do nieznanej, tajemniczej cywilizacji. Gdy dorzucimy do tego bardzo interesujące wykopaliska archeologiczne i gościnność mieszkańców, otrzymamy wyjątkowo korzystny bilans. Z tego względu Zimbabwe jest jednym z najwyżej cenionych afrykańskich kierunków turystycznych.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W ZIMBABWE?Victoria Falls

Victoria Falls turystyczna stolica Zimbabwe, położona przy samych wodospadach o tej samej nazwie. Oprócz wodospadów warto odwiedzić również most na Zambezi, z którego odbywają się słynne skoki na bungee.


Bulawayo

Bulawayo to drugie, co do wielkości miasto Zimbabwe, ja również dawna Siedziba Brytyjskiej Kompanii Południowoafrykańskiej Cecila Rhodesa. Można tu obejrzeć dawny tor wyścigów konnych (obecnie nieczynny) oraz muzeum historii naturalnej z unikatowymi pamiątkami po kolonialnej Rodezji.


Antelope Park

Pięknie położony, prywatny park niedaleko Gweru. Jedyny w świecie park, w którym można pospacerować po buszu z lwami! I są to całkiem dorosłe koty! Można też odwiedzić zagrodę z 2–4-miesięcznymi lwiątkami, zobaczyć jak baraszkują czy samemu się z nimi pobawić, bo jak wszystkie małe zwierzaki są chętne do zabawy. Trzeba tylko uważać na ich bardzo ostre kły i pazury. W parku można też wybrać się na safari, konno lub samochodem, pojeździć na grzbiecie słonia (z kąpielą w rzece lub bez), popływać kajakiem, łodzią czy łowić ryby.


Matopos

To miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Przepiękne skały, góry, które wyglądają jak „rozrzucone”. W Matopos warto wybrać się na safari podpatrywać nosorożce, do których zresztą można całkiem blisko podejść oraz obejrzeć naskalne malowidła Buszmenów.


Hwange National Park

Hwange National Park największy park narodowy Zimbabwe. Miejsce, gdzie żyją słonie, bawoły, nosorożce, hipopotamy, antylopy, żyrafy, zebry, lwy, hieny, szakale, całe stada innych zwierzaków i ze 400 gatunków ptaków. Safari w Hwange to niesamowite przeżycie, możliwość obcowania z dziką przyrodą, podpatrywania zwierząt podążających do wodopoju. Ciekawy jest swoisty savoir vivre „zwierzęcy” panujący właśnie przy wodopoju.


Great Zimbabwe Ruins (ruiny Wielkiego Zimbabwe)

Ruiny „Wielkiego Zimbabwe” położone niedaleko miejscowości Masvingo. Pochodzą z XI-XV wieku. Wszystkie budowle Great Zimbabwe zostały wzniesione z granitowych cegieł bez użycia jakiejkolwiek zaprawy. Pomimo znacznego upływu lat, ruiny są dosyć nieźle zachowane. Według archeologów Great Zimbabwe zostało wzniesione przez przodków dzisiejszego plemienia Szona i była to siedziba ówczesnego króla i jego żon. Wrażenie robi precyzja budowniczych: równe w wielkości i kształcie granitowe cegiełki, ułożone w wielu warstwach, w różnej wysokości. Na górze większości budowli cegiełki ułożone są w różne ażurowe wzory.


Wodospady Wiktorii

Najlepszym miejscem do zobaczenia Wodospadu Wiktorii to okolice Livingstone w Zambii. Wodospad Wiktorii jest fenomenem, prawie dwu kilometrowej szerokości. Odkrywca Dawid Livingston nadał nazwę wodospadowi na cześć Królowej Angielskiej. Wodospad ma szerokość całej rzeki Zambezi, czyli dystans ok. 1700 m i spada w dół granitowych występów skalnych ok. 108 m wywołując ogromny łomot spadającej wody.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO ZIMBABWE

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o ZimbabweKiedy jechać do Zimbabwe?

Najlepsza pora na wycieczkę lub wczasy to okres od kwietnia do października.

Co warto kupić w Zimbabwe?

Maski, przedmioty z rzadkich gatunków drewna i kości słoniowej, wyroby z wikliny, kolorowe tkaniny, kamienie szlachetne, biżuteria, koronki, instrumenty muzyczne.

Jaka waluta występuje w Zimbabwe?

W Zimbabwe występuje Dolar Zimbabwe.

Jaki czas jest w Zimbabwe?

Dodajemy plus 2 godziny do GMT.

Gdzie w Zimbabwe kupić pamiątki?

Na bazarach w miastach i przy głównych drogach (okoliczni mieszkańcy oferujący swoje wyroby).

Jak dojechać do Zimbabwe?

Do Zimbabwe dotrzeć można samolotem (na międzynarodowe lotnisko w Harare kursują samoloty m.in. z Londynu i Johannesburgu), samochodem (przekraczając granicę z RPA, Botswaną, Zambią lub Mozambikiem) i autobusem (z Johannesburga).

Jak podróżować po Zimbabwe?

Nie ma ograniczeń, jednak nie zaleca się podróżowania po zapadnięciu zmroku. Komunikacja autobusowa jest bezpieczna. Turyści płacą za bilety w walutach wymienialnych. W Zimbabwe występuje ruch lewostronny.

Co zabrać ze sobą do Zimbabwe?

Okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem, lekkie ubranie na dzień i cieplejsze, z długimi nogawkami i rękawami na wieczór, ubranie przeciwdeszczowe, jeśli planujemy zwiedzać Wodospad Wiktorii, zapas potrzebnych lekarstw.

Jakie gniazdka elektryczne są w Zimbabwe?

Wtyczki angielskie, trzeba zabrać przejściówkę. Napięcie wynosi 220V / 50 Hz.

Czego warto spróbować w Zimbabwe?

Podstawową potrawą jest sadza - gęsta papka z mąki kukurydzianej. Tak, jak w innych krajach regionu sadza serwowana jest z sosem, kawałkami mięsa, rybą lub warzywami. Ponadto bardzo popularne są także karpenta – małe rybki, 3 do 5 cm, które smakują jak szprotki.

Czy można używać kart kredytowych w Zimbabwe?

W okolicach większych atrakcji turystycznych bez problemu można płacić kartami kredytowymi, na pozostałym terenie w mniejszym stopniu.

Jak wymieniać pieniądze w Zimbabwe?

Najlepiej w kantorach i banku, nie można wymieniać na ulicy pieniędzy.

Czy potrzebujemy wizę do Zimbabwe?

Tak. Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy uzyskują w placówkach dyplomatycznych i konsularnych Zimbabwe za granicą lub w głównych granicznych punktach kontroli. Wiza wjazdowa jednokrotna kosztuje 30 USD, dwukrotna – 45 USD. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 3 miesiące. Należy okazać bilet powrotny (lub środki na jego zakup) oraz udokumentowane środki na pokrycie kosztów pobytu (minimalna kwota na 1 dzień pobytu nie jest określona). Decyzje o okresie ważności wizy podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy, który może wstemplować wizę jednokrotną lub dwukrotną do 60 dni.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE ZIMBABWEAmbasada Republiki Zimbabwe

Serpov per. 6, 119121 Moskwa
tel.: (0-0 7 095) 248 43 67, 248 43 64, 248 31 50
fax: (0-0 7 095) 230 24 97

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Pretorii (Republika Południowej Afryki).

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Południowej Afryki

ambasador: Marcin Kubiak
Republika Południowej Afryki, Pretoria, 14 Amos Street, Colbyn, PO BOX 12277 Queenswood 0121
tel.: +27 12 430 9620, + 27 12 430 2632, +27 12 430 26 31
tel. dyżurny: +27 12 430 26 21
fax: +27 12 430 2608

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Harare

konsul honorowy: dr Krystyna Grabowska (język konsula: polski, angielski)
Zimbabwe, Harare, 20 Plagis Avenue, Alex Park, P.O. Box 2538
tel.: +263 4762949
tel. dyżurny: +263 772612470
fax: +263 4744893


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA