801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
kod oferty: 111738 - 11 - OLBSARY

Sardynia, złota rybka marzeń

Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Rodzaj zakwaterowania
Cena
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Warszawa)
85 zł / 10 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Ważne informacje do rezerwacji

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.
Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży oraz "regulaminem Traveliada.pl" zgodnie z art.23 ust.1 pkt 1 ust.2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ.U. Nr 133 poz 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traveliada.pl moich danych osobowych.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl.
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Sardynia, złota rybka marzeń

Alghero • Sassari • Pozzo di Santa Cristina • Su Nuraxi • Cagliari • Nora • Orgosolo • Nuoro • Santa Teresa Gallura • San Bonifacio (Korsyka) • La Maddalena • Caprera

Druga co do wielkości włoska wyspa leży w połowie drogi między Europą i Afryką i ma ponad 1800 km niezwykle urozmaiconego wybrzeża. Piaszczyste plaże, urwiste skały, wysepki, a przede wszystkim zadziwiające niepowtarzalnym szmaragdowym kolorem kryształowo czyste morze sprawiły, że Sardynię wybierają na wypoczynek celebryci i stała się ona synonimem ekskluzywnych wakacji. W programie najpiękniejsze miejsca bajkowej wyspy, pozostałości po cywilizacji nuorskiej – intrygujące megality w kształcie ściętego stożka, kolorowe Alghero i tętniące życiem Cagliari. Na trasie przepiękne krajobrazy gór Gennargentu i wizyta w ciekawym muzeum folkloru w Nuoro, a także fantastyczna wycieczka na Korsykę i bajkową La Maddalenę. Warto przedłużyć sardyńskie wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu. Trasa na Sardynii: ok. 1200 km.

Plan wycieczki:

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Sardynię. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. ALGHERO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ALGHERO. Po drodze krótka wizyta w samotnie stojącym kościele Santa Trinita di Saccargia, który jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury pizańskiej na Sardynii. Zwiedzanie Alghero. Oryginalna katalońsko-gotycka architektura starego miasta jest pozostałością po czasach, kiedy Sardynia była pod rządami Hiszpanów. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami ufortyfikowanego niegdyś miasta. Wycieczka statkiem do przepięknej Groty Neptuna. To największa a zarazem jedna z najpiękniejszych jaskiń Sardynii. Jaskinia zachwyca niesamowitymi formacjami skalnymi i klimatycznymi kolorami, na wyciągnięcie ręki są wiekowe stalaktyty i stalagmity. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SASSARI – POZZO DI SANTA CRISTINA – SU NURAXI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SASSARI, zwiedzanie drugiego pod względem wielkości miasta na Sardynii z jedną z najpiękniejszych na wyspie katedr. Katedra św Mikołaja istnieje na wyspie już od XII wieku. Przez lata była rozbudowywana i zmieniana, dlatego zawiera elementy architektoniczne charakterystyczne zarówno dla stylu romańskiego, gotyckiego jak i barokowego. Następnie POZZO DI SANTA CRISTINA, miejsce nuarskich rytuałów religijnych sprzed 3 tys. lat. Uwagę podróżnych przyciąga studnia zbudowana na starożytnym świętym źródle. Przejazd do SU NURAXI – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych kompleksów budowli powstałych w okresie cywilizacji nuragów, wpisanego na listę UNESCO. Oglądając warowny kompleks można zauważyć masywną podstawę, z przyległymi mniejszymi wieżami, siedem baszt i pozostałości po przylegającej do nich wiosce. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. CAGLIARI – NORA
Śniadanie. Przejazd do CAGLIARI – stolicy Sardynii. Panoramiczny objazd miasta: wzniesienie Tonaria z bazyliką Nostra Signora, przejazd na Monte Urpinu, skąd roztacza się przepiękny widok na okolicę. Spacer po Castello – starym mieście, gzie zobaczyć można Torre San Pancrazio, czyli wysoką wieżę bądącą jednocześnie symbolem miasta, katedrę Santa Maria, oraz Torre dell'Elefante – pochodzącą z 1307 roku bliżniaczą wieże do San Pancrazio. Czas wolny. Przejazd do NORY – rzymskiego miasta z III w. p.n.e., obecnie terenu wykopalisk z dobrze zachowanymi pozostałościami archeologicznymi. Zwiedzanie terenu wykopalisk. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. ORGOSOLO – NUORO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Trasa wiedzie w głąb wyspy, przez tereny tajemniczej i górzystej Barbagii do ORGOSOLO. To górskie miasteczko słynie z murali – malowideł na fasadach budynków. Obiad w pasterskiej zagrodzie. W menu: sery, wędliny, chleb oraz tradycyjne pasterskie dania: maialetto arrosto i pecora in capotto. Na deser owoce i domowe ciasteczka. Do obiadu serwowane jest tradycyjne domowe wino i filu e ferru czyli mocniejszy napój alkoholowy produkowany z winogron. Następnie wizyta w NUORO: spacer po starym mieście, zwiedzanie muzeum etnograficznego z najbogatszym na Sardynii zbiorem strojów ludowych, biżuterii oraz jedynych w swoim rodzaju masek i strojów karnawałowych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SANTA TERESA GALLURA – SAN BONIFACIO
Śniadanie. Wycieczka na Korsykę. Przejazd do SANTA TERESA GALLURA, miejscowości turystycznej z portem. Przeprawa promowa do SAN BONIFACIO na Korsyce. Zwiedzanie przepięknie położonego na klifie średniowiecznego miasta fortecy, otoczonego murem obronnym, z krętymi, wąskimi uliczkami. Czas wolny. Powrót na Sardynię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LA MADDALENA – CAPRERA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) całodzienna wycieczka na archipelag wysp La Maddalena. Przejazd do Palau i przeprawa promowa na wyspę LA MADDALENA z cudownymi zatokami i plażami oraz uroczym centrum miasta o tej samej nazwie. Następnie przejazd na słynącą z dziewiczej przyrody wyspę CAPRERA, znaną także jako miejsce, gdzie spędził wiele lat i zmarł Garibaldi. Wizyta w jego domu, Casa Bianca. Dom obecnie przekształcony jest na muzeum włoskiego bohatera narodowego. Powrót na La Maddalena. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi:
- Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os., bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej, prom Sardynia-Korsyka-Sardynia, obiad w 5. dniu: ok. 240 EUR.
- Opłaty fakultatywne: wycieczka na archipelag wysp La Maddalena: ok. 75 EUR; wymagane min. 20 os.
- Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych (przeprawy promowe).

Zakwaterowanie na objeździe:
7 noclegów w hotelach ***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami.

Wyżywienie na objeździe:
HB oferuje - 7 śniadań, 7 kolacji.

Cena zawiera - oferta samolotowa:
7 noclegów w hotelach ***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem; opieka pilota; ubezpieczenie NW i KL.

Cena nie zawiera - oferta samolotowa:

Wydatków własnych; obowiązkowej dopłaty do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN; obowiązkowych opłat na miejscu za taksę klimatyczną: 1-3 EUR/nocleg/os., bilety wstępu, lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, prom Sardynia-Korsyka-Sardynia, obiad w 5. dniu: ok. 240 EUR; opłat fakultatywnych za wycieczkę na archipelag wysp La Maddalena: ok. 75 EUR; wymagane min. 20 os.; świadczeń niezawartych w ofercie.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki fakultatywne - Sardynia

z regionu Olbia:

Costa Smeralda
Wyjazd po południu, powrót wieczorem. Droga wiedzie przez najbardziej znane kurorty Szmaragdowego Wybrzeża: Porto Cervo, Porto Rotondo: gdzie międzynarodowe elity ze świata mody i filmu tradycyjnie spędzają wakacje. W czasie wycieczki można podziwiać błękitne morze, piękne wille ukryte w ogrodach i luksusowe jachty oraz zajrzeć do butików renomowanych firm.
Cena: ok. 45 EUR (fakultatywnie: przejazd po dzielnicy rezydencjalnej Porto Cervo: ok. 8 EUR).

Korsyka
Wycieczka na francuską wyspę o bardzo włoskiej atmosferze, zwaną kontynentem w miniaturze. Przejazd do Santa Teresa di Gallura i zaokrętowanie na regularny prom. Po dopłynięciu na Korsykę przesiadka na łódź i godzinny rejs w okolicach Bonifacio - średniowiecznego miasta położonego na majestatycznym, pionowym klifie, które słynie z życia nocnego i znakomitych restauracji. Po rejsie czas wolny w mieście. Przepłynięcie na Sardynię i powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 110 EUR.

Wyspy archipelagu La Maddalena
To park narodowy złożony z 7 dużych wysp i 20 małych wysepek o bardzo ciekawej i urozmaiconej linii brzegowej. Zaokrętowanie na statek w Cannigione. Wycieczka po najpiękniejszych małych wysepkach archipelagu: Spargi, Budelli i Santa Maria oraz zwiedzanie stolicy największej wyspy archipelagu - La Maddalena. W trakcie wycieczki można podziwiać piaszczyste białe plaże, egzotyczną roślinność śródziemnomorską, skaliste brzegi i przede wszystkim niesamowity, intensywnie szmaragdowy kolor morza. Czas wolny: dwa postoje na kąpiele w pięknych zatoczkach i obiad na pokładzie statku. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 80 EUR.

Barbagia
Wycieczka do serca Sardynii - regionu Barbagia. Wizyta w unikalnym miasteczku ozdobionym ekstrawaganckimi freskami na domach. Kolekcja tych wyjątkowych dzieł sztuki liczy ponad 150 murali o szerokim przekroju stylów i technik. Spacerując po Orgosolo, koniecznie trzeba zajrzeć do sklepików z pamiątkami wykonanymi z korka przez lokalnych artystów. Wizyta w Muzeum Masek Karnawałowych w maleńkim miasteczku Mamoiada, słynącym z malowniczego karnawału. Obiad w restauracji położonej w górach, w której serwowane są typowe potrawy kuchni sardyńskiej. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 85 EUR.

z regionu Cagliari:

Cagliari
Intrygująca stolica wyspy założona przez fenickich żeglarzy, pełna fortyfikacji po Hiszpanach i Aragończykach, swój współczesny wygląd zawdzięcza Pizańczykom. Otoczona z trzech stron morzem, zachwyca eleganckim bulwarem na via Roma, gdzie będzie czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Zwiedzanie hiszpańskiej dzielnicy Castello z lokalnym, polskojęzycznym przewodnikiem. W programie również objazd miasta autokarem: plaża Poetto, saliny z flamingami, Monte Urpinu, Sanktuarium Matki Bożej z Bonaria. Zwiedzanie Katedry Santa Maria di Castello (zalecany odpowiedni strój: zakryte ramiona). Czas wolny na zakup lokalnych produktów i aperitivo. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 60 EUR, dzieci od 2 do 10 lat: ok. 40 EUR.

Su Nuraxi, Park Giara
Największe skarby Sardynii, czyli kompleks neolitycznych budowli - nuragów, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miejsce pokazuje jak żyli pierwotni mieszkańcy wyspy, datowane jest na XV wiek p.n.e. W programie również spacer i obiad w Parku Narodowym Giara, jedynym miejscu w Europie, gdzie żyją dzikie, sardyńskie konie. Czas wolny na zakup lokalnych produktów w Tuili. Zalecane zabranie wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie trzymającego się stopy. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 85 EUR, dzieci od 2 do 10 lat: ok. 65 EUR (zawiera: obiad i degustację wina).

Grotte Is Zuddas
Jaskinia licząca 530 milionów lat, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najstarszych jaskiń́ w Europie. Zwiedzanie na długości ok. 500 m: ogromne stalagmity i stalaktyty, kolumny i niewielkie, podziemne wodospady. Temperatura w grocie wynosi ok. 16 stopni Celcjusza. Zalecane zabranie wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie trzymającego się stopy. Wycieczka pół dniowa.
Cena: ok. 60 EUR, dzieci od 2 do 10 lat: ok. 45 EUR (zawiera obiad).
Wycieczka dostępna dla hoteli: Hotel Club Valtur Parco Torre Chia, Hotel Abamar

Grotte Su Marmuri
Jaskinia o długości 1 km i wysokości 35 m, uchodzi za jedną z najokazalszych w Europie. Podczas wizyty okazja do podziwiania dużego, słodkowodnego jeziora oraz 20-metrowego stalagmitu Cactus. W programie również obiad składający się z lokalnych potraw, zwiedzanie Cantiny, gdzie produkuje się sardyńskie wino (degustacja, czas na zakupy) oraz warsztatu, gdzie wytwarza się sardyńskie rękodzieło (okazja do zakupu). Temperatura w grocie wynosi ok. 10 stopni Celsjusza. Zalecane zabranie wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie trzymającego się stopy. Wycieczka całodzienna.
Cena: ok. 75 EUR, dzieci od 2 do 10 lat: ok. 60 EUR (zawiera obiad składający się z lokalnych potraw).
Wycieczka dostępna dla hoteli: Hotel Sighientu & Spa, Hotel Sant'Elmo Beach, Hotel Califfo

Nora
Świadectwo starożytnych osiągnięć - miejsce, po którym przez wieki pamięć pozostała jedynie w legendach o zatopionym mieście. Założone przez Fenicjan, rozkwitające w czasach rzymskich, stało się świadectwem imponujących osiągnięć czasów starożytnych. Zachowały się tu rzymskie łaźnie ozdobione mozaikami, teatr oraz brukowane drogi i system kanalizacji, a także kartagińska świątynia Tanit - bogini płodności. Wycieczka odbywa się w godzinach popołudniowych.
Cena: ok. 45 EUR, dzieci od 2 do 10 lat: ok. 30 EUR (tylko dla Gości hoteli: Club Valtur Parco Torre Chia i Abamar).

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Informacje o wycieczkach fakultatywnych aktualne na 13.03.2017 r. Ceny mogą ulec zmianie.


Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Zdjęcia z hotelu: Sardynia, złota rybka marzeń

Traveliada last minute do Sardynia, złota rybka marzeń
Traveliada na raty do Sardynia, złota rybka marzeń
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA