71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 i 2017 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Sri Lanka Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

Cejlon w pigułce z wypoczynkiem

kod oferty: 117847 - 157 - CMB653
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Zmiana parametrów
- wyszukaj inne oferty do tego hotelu -
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Ilu dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Warszawa)
75 zł / 8 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Cejlon w pigułce z wypoczynkiem

Kolombo - Pinnawala - Dambulla - Polonnaruwa - Minneriya - Sigiriya - Matale - Kandy - Peradeniya - Kolombo

Dzień 1. Warszawa - Kolombo.
Wylot z lotniska Chopina do Kolombo. Przylot do Kolombo dnia następnego rano i rozpoczęcie programu.

Dzień 2. Kolombo - Pinnawala - Dambulla.

Przejazd do Pinnawali. Wizyta w sławnym sierocińcu słoni utworzonym w 1975 roku. Poza atrakcją turystyczną, ośrodek stanowi ważne centrum badawcze i edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu naukowców z różnych stron świata realizowany jest tu program ochrony słoni. Następnie przejazd do kompleksu świątyń buddyjskich w Dambulli. Pięć świątyń wykutych w skalnej górze w I w. p.n.e. za czasów króla Valagamabahu, wznosi się 150 metrów ponad otaczającą równinę. Przez wieki złożono tu ponad 150 posągów Buddy, m.in. Buddy Odpoczywającego, o długości 14 metrów. Ściany grot pokryto licznymi freskami (głównie z XVIII w.) zajmującymi powierzchnię 2100 m2. Przed grotami rośnie święte drzewo Bo. Od 1991 roku skalne świątynie w Dumbulli znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Są również częstym celem pielgrzymek wyznawców buddyzmu. przejazd do hotelu w okolicach Dambulli/ Habarany. Kolacja i nocleg .

Dzień 3. Dambulla - Polonnaruwa - Minneriya - Dambulla.

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa - miasta które w VIII wieku stało się rezydencją królewską, a po zniszczeniu Anuradhapury w XI w. pełniło funkcję stolicy królów syngaleskich. Wśród tutejszych zabytków na uwagę zasługują ruiny Pałacu Królewskiego, sale audiencyjne, królewska Łaźnia Lotosu, statua króla Parakramabahu i sztuczne jezioro stworzone za jego czasów. W skalnej świątyni Gal Vihara znajdują się cztery wielkie posągi Buddy wykute w granitowej skale. Po południu safari na terenie Parku Narodowego Minneriya, w którym podczas przejazdu jeepem można zobaczyć okazy fauny i flory wilgotnego lasu równikowego i terenów suchych. W lesie bambusowym można natknąć się na słonie i obserwować je z bliskiej odległości. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Dambulli/ Habarany na kolację i nocleg.

Dzień 4. Dambulla - Sigiriya- Matale - Kandy.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sigiriya, gdzie na rozległej skale górującej nad płaską okolicą wznosi się imponująca, kamienna forteca sprzed 1500 lat. W obrębie fortyfikacji zbudowano miasto oraz pałac królewski wraz z ogrodami i haremem. Do dziś można podziwiać niezwykle realistyczne 500-letnie freski tzw. "niebiańskich dziewic". Następnie przejazd do Matale i zwiedzanie tamtejszego ogrodu przypraw oraz wizyta w manufakturze batiku, gdzie zobaczymy tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach. Następnie przejazd do Kandy. Kandy to religijna stolica Sri Lanki. Miasto zostało założone w XIII w. jako ośrodek władzy dynastii syngaleskiej i do 1815 r. pełniło funkcję stolicy wyspy. Celem pielgrzymek jest świątynia Dalada Maligawa (Świątynia Zęba), gdzie w kosztownej skrzyni przechowywana jest otoczona szczególnym kultem relikwia - ząb Buddy. Wieczorem występy lokalnych artystów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Kandy -Peradeniya - Colombo.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Peradeniya. Tamtejszy Ogród Królewski powstał w 1371 roku za sprawą króla Wickramabahu III. Park botaniczny obejmuje obszar 147 ha i ponad 300 gatunków storczyków, roślin leczniczych oraz drzew. Następnie przejazd w kierunku Colombo. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Krzewy herbaty pierwszy raz zasadzono na Sri Lance w 1824 r., przywieziono je z Chin. W kolejnych latach trafiły tu także sadzonki z Assamu. Pierwszą plantację herbaty założył tu Szkot James Taylor. Dziś Sri Lanka eksportuje 244 tys. ton herbaty rocznie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6. - 8.
Wypoczynek w 3* hotelu nad brzegiem Oceanu (3*, śniadania i obiadokolacje, 4 noce).

Dzień 9. Warszawa.

Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Uwaga:

Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Obsługa:

Polskojęzyczna obsługa podczas objazdy na Sri Lance, podczas wypoczynku na Sri Lance - ograniczona polskojęzyczna obsługa obejmująca kontakt telefoniczny.

Wizy:

Przy wjeździe na Sri Lankę wymagana jest wiza. Wizy turystyczne wydawane są na lotnisku w Kolombo, na okres do 30 dni, w cenie 40 USD/os. Należy przedstawić paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien posiadać środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.
Wizy na pobyt do 48 h i tranzytowe, a także wizy dla dzieci do 12 roku życia - bez opłat.
Wizę można również uzyskać za pośrednictwem strony internetowej www.eta.gov.lk - w cenie 35 USD/os.
Organizator nie pośredniczy w uzyskaniu wiz wjazdowych na Sri Lankę.

Dodatkowo płatne:

-obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 200 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
-dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,
-koszty wizy lankijskiej.
-dopłaty do all inclusive podczas wypoczynku w hotelu (4 noce) - 550 PLN/os. - płatne przy rezerwacji

Cena zawiera:

-przelot na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa z przesiadkami,
-opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW,
-zakwaterowanie podczas objazdu w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienką,
-zakwaterowanie podczas wypoczynku w hotelu  3*** nad brzegiem Oceanu ( 4 noce)
-śniadania i obiadokolacje
-lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami,
-zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
-polskojęzyczną obsługę

Cena nie zawiera:
-kosztów realizacji programu: obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 200 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
-wizy
-wycieczek fakultatywnych
-dopłat opcjonalnych
-wydatków własnych, świadczeń nie zawartych w cenie
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne - Sri Lanka

Wycieczka fakultatywna może się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające jej realizację.

GALLE HIKKADUWA
Poranny wyjazd do Galle. Po drodze zwiedzanie wytwórni masek w Ambalangoda. W Hikkaduwa rejs łodzią z możliwością obserwowania przez szklane dno formacji utworzonych przez koralowce. Lunch w restauracji w Galle a następnie zwiedzanie miasta będącego niegdyś głównym portem morskim Cejlonu. W programie zabytkowy fort i budynki z czasów kolonistów holenderskich. Obecnie Galle znane jest przede wszystkim z ręcznie wyrabianych koronek i hebanowych rzeźb słoni. Zwiedzanie jednej z wytwórni rękodzieła. Podczas drogi powrotnej do hotelu wizyta w wylęgarni żółwi. Wycieczka odbywa się co 2 tygodnie w poniedziałki.
Cena za osobę:
Dorosły 50 USD, Dziecko 35 USD

KANDY
Rano wyjazd do Kandy przez Kalutarę i Horanę. Po drodze sierociniec słoni w Pinnawali, Ogród Przypraw i plantacja herbaty. Później lunch w hotelu Senani w Kandy, dawnej stolicy Cejlonu. W mieście zwiedzanie Świątyni Zęba, stanowiącej najważniejsze sanktuarium buddyjskie na wyspie. Później zobaczymy targowisko, Ogród Botaniczny i lapidarium. Droga powrotna wzdłuż wybrzeża przez Pasyalę, Horanę i Kalutarę. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Wycieczka odbywa się co tydzień we wtorki.
Cena za osobę:
Dorosły 110 USD, Dziecko 80 USD

KANDY SIGIRIYA 2 DNI, 1 NOC
Dzień 1.
Rankiem wyjazd z wybranego hotelu do Kandy. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni w miejscowości Pinnawala. Po lunchu wizyta w Kandy - uosabianej ze splendorem i wielkością dawnej stolicy władców lankijskich. Wizyta na lokalnym targu ze straganami artystów i rzemieślników. Następnie ogrody botaniczne i świątynia Tooth Relic, w której przechowywane są relikwie Buddy. Wieczorem widowisko kulturalne. Nocleg w hotelu.
Dzień 2.
Wczesne śniadanie. Poranny wyjazd do Sigiriya. Po drodze w miejscowości Matale wizyta w Ogrodzie Przypraw. Tutaj można poznać sposoby uprawy wielu znanych przypraw i ziół używanych nie tylko w kuchni, ale również w tradycyjnej medycynie naturalnej Ayurveda. W Sigiriji czeka nas wspinaczka do kamiennej fortecy z V w. n. e. Po drodze widać pozostałości galerii 500 fresków półnagich kobiet - "niebiańskich dziewic". Następnie lunch i datowana na I w.p.n.e. skalna świątynia Dambulla. Stanowi ona dziedzictwo kultury w skali światowej. W pięciu grotach znajduje się tu w sumie ponad 2000 m2 fresków przedstawiających ponad 150 wizerunków Buddy. Powrót do wybranego hotelu.
Wycieczka odbywa się co 2 tygodnie w poniedziałki.
Cena za osobę:
Dorosły 190 USD, Dziecko 130 USD

LAS DESZCZOWY SINGHARAJA
Wyjazd do Rathnapury i tamtejszego lasu deszczowego Singharaja. Jest to ostatni las deszczowy na Cejlonie zachowany w pierwotnym stanie. Spacer leśną ścieżką biegnącą przez rozległą dżunglę o niecodziennym bogactwie roślinności. Pełną wrażeń wycieczkę kończy powrót do Rathapury. Lunch w lokalnej restauracji. Wycieczka odbywa się co tydzień w czwartki.
Cena za osobę:
Dorosły 180 USD, Dziecko 125 USD

RIVER SAFARI
Poranny rejs łodziami w dół rzeki do Balapitija. W czasie spływu można zobaczyć mieszkańców wioski podczas codziennych zajęć. W trakcie wycieczki organizatorzy zapewniają zimny napój. Powrót do hotelu po lunchu w restauracji Green Area. Wycieczka odbywa się co tydzień w środy.
Cena za osobę:
Dorosły 30 USD, Dziecko 25 USD

SRI LANKA DELUXE
Dzień 1. Dambulla
Transfer do skalnej świątyni Dambulla. W pięciu grotach znajduje się ponad 2000 m2 fresków datowanych na I w. p. n. e. Przedstawiono tutaj 150 wizerunków Buddy, z których największy mierzy 14 metrów. Nocleg w hotelu w pobliżu Dambulla.
Dzień 2. Dambulla - Polonnaruwa - Sigiriya - Dambulla
Śniadanie w hotelu a następnie transfer do Polonnaruwa, dawnej lankijskiej stolicy zbudowanej na przełomie XI i XII wieku. Udamy się w fascynującą podróż do przeszłości. Pałac królewski, sala audiencyjna, czy skalna świątynia Gal Viharaya, gdzie znajdują się kamienne płaskorzeźby Buddy pozwalają docenić kunszt i wyobraźnię dawnych artystów. Zwiedzanie miejsca kultu - świątyni Shivy, kolistej świątyni Watadage oraz pozostałości dawnej świątyni Tooth Relic. Przejazd z Polonnaruva do Sigiriya. Czeka nas tam wspinaczka do dawnej twierdzy usytuowanej na szczycie „skały lwa". Po drodze widać pozostałości galerii ponad 500 fresków półnagich kobiet - „niebiańskich dziewic". Powrót do Kandalama, nocleg w hotelu.
Dzień 3. Dambulla - Kandy - Pinnawela
Po śniadaniu przejazd do Kandy. Dawna stolica Cejlonu uosabiana ze splendorem i wielkością tego kraju. Przejedziemy wzdłuż malowniczego zalewu, który wybudował pod koniec XVIII wieku król Sri Wickrama Rajasinghe. Na miejskim targu można kupić pamiątki od lokalnych rzemieślników i artystów. Zwiedzimy muzeum klejnotów koronnych oraz świątynię z relikwiami Buddy, a następnie obejrzymy widowisko kulturalne. Po południu przejazd do Pinnawela, gdzie zobaczymy sierociniec dla słoni. Wieczorem powrót do macierzystego hotelu.
Cena za osobę:
Dorosły 340 USD, Dziecko 230 USD

UDA WALAWE SAFARI
Poranny wyjazd do Udawalawe przez Kaluatarę i Horanę słynną dzięki kandyjskim malowidłom Buddy. Droga prowadzi przez plantacje herbaty i kauczuku. W Ratnapurze zwiedzanie kopalni kamieni szlachetnych. Lunch w restauracji Kinjou w Udawalawe. Wczesnym popołudniem rozpocznie się ekscytująca wyprawa jeepami do Parku Narodowego Udawalawe. Największą atrakcję parku stanowią żyjące stadnie słonie. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować, jak zażywają kąpieli i bawią się z młodymi. Późnym wieczorem powrót do hotelu.
Wycieczka odbywa się co 2 tygodnie w czwartki.
Cena za osobę:
Dorosły 110 USD, Dziecko 80 USD

Cena wycieczek: październik 2009Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Opinie klientów dotyczące hotelu

Średnia wszystkich ocen:  /10

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie

Zdjęcia z hotelu: Cejlon w pigułce z wypoczynkiem

Traveliada last minute do Cejlon w pigułce z wypoczynkiem
Traveliada na raty do Cejlon w pigułce z wypoczynkiem
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA