71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015 i 2017 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Rumunia Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

W Cieniu Winorośli i Gór Transylwanii - wycieczka

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
kod oferty: 41811 - 193 - 876
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Zmiana parametrów
- wyszukaj inne terminy -
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Ilu dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Usługi dodatkowo płatne:

Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,9% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Rumunia i Węgry - w cieniu winorośli i gór Transylwanii

Program:

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze planowane krótkie postoje. Przyjazd do Oradea w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.650 km (Katowice-Oradea).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Oradea, perły austriacko-węgierskiej secesji. Podczas spaceru zobaczymy między innymi hotel „Czarny Orzeł” - przykład tutejszej secesji i kompleksu handlowo-mieszkalno-hotelowego, synagogę, ratusz, a także cerkiew wzniesioną w stylu barokowo-klasycystycznym z mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca. Następnie przejazd w kierunku Turdy. W pobliżu miasta przejdziemy przez fragment słynnego kanionu Turzii, którego wapienne ściany osiągają wysokość 200-300 metrów (w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych możemy zaproponować zwiedzanie kopalni soli Turda, która w XVIII wieku zapewniała mieszkańcom tej miejscowości dobrobyt). Przejazd do Kluż Napoka - stolicy Siedmiogrodu, symbolu zarówno dla Węgrów, jak i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. Krótki spacer, podczas którego zobaczymy stare miasto z gotyckim kościołem św. Michała, a także pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Następnie przejdziemy do pałacu Banffy, który jest symbolem najznakomitszego barokowego pałacu miejskiego Transylwanii. Zobaczymy także Strada Uniwersitati z Uniwersytetem Babes-Bolyai i kościołem reformowanym, Plac Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym, które są wizytówką nie tylko dzisiejszego Klużu. Po zwiedzaniu miasta przejazd na nocleg w hotelu w Bystrzycy lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.380 km.

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na zwiedzanie Bukowiny. Udamy się do znajdujących się pod ochroną UNESCO unikalnych malowanych cerkwii i klasztorów Voronet i Humor. Zespół gotyckich cerkwi pokrytych zewnętrzną polichromią stanowi ewenement na skalę światową. Jednocześnie jakość fresków narażonych przez wieki na kaprysy przyrody pozostaje do dna dzisiejszego zagadką dla konserwatorów sztuki. Po drodze zatrzymamy się w polskiej wsi Kaczyka. Pierwsi Polacy pojawili się w Bukowinie już w 1792 r. Wtedy sprowadzono do Kaczyki, gdzie w 1785 r. odkryto wielkie złoża soli, grupę dwudziestu kilku rodzin górniczych z Bochni. Wkrótce dołączyły do nich kolejne grupy z Wieliczki oraz tzw. górale czadeccy. Następnie odwiedzimy monastyr Dragomirna, ostatnią wielką fundację klasztorną zlokalizowaną na Bukowinie. Nocleg w okolicach Suczawy - stolicy rumuńskiej Bukowiny. Wieczorem tradycyjny, rumuński posiłek dla chętnych (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR).
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.270 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez najwyższe i najbardziej dzikie w całych Karpatach Wschodnich, Góry Rodniańskie do malowniczego regionu Maramuresz. Po drodze odwiedzimy obronny klasztor Sucevita wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do urokliwej doliny rzeki Iza i miejscowości Barsana, gdzie zobaczymy wyjątkowy zespół nowych, drewnianych cerkwi marmaroskich. Charakterystyczna dla tej części kraju jest unikalna drewniana zabudowa bram i zagród oraz cerkwie ze strzelistymi wieżami. Zwiedzimy również tzw. Wesoły Cmentarz w Sapanty - dzieło artysty naiwnego Stana Ioana Patrasa, który stworzył rzeźbione nagrobki ze scenami przedstawiającymi sztukę naiwną. Epitafia odnoszą się do portretu zawodowego osoby zmarłej lub zajęć przez nią wykonywanych poza obowiązkami zawodowymi. Miejscowość znana jest również z tradycji wyrobu wełnianych pledów. Przejazd na nocleg w okolicach Baia Mare.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 390 km.

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do najwyższej drewnianej konstrukcji w Europie - wpisanej na światową listę dziedzictwa UNESCO wiejskiej cerkiewki w Surdesti. Następnie udamy się w kierunku Węgier i w okolice Miskolca - powszechnie znanego z wód termalnych płynących w podziemnych korytarzach i grotach. Jeśli czas na to pozwoli proponujemy (dla chętnych, wstęp dodatkowo płatny ) „ucztę dla ciała” i pobyt w Miskolc-Tapolca - uzdrowiskowej części miasta, gdzie spędzą Państwo czas na kąpielisku - jedynym w Europie termalnym basenie znajdującym się w jaskini. Przejazd na nocleg w okolicy Miskolca lub Tokaju i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych program winny w regionie Tokaj - wizyta w piwnicach winnych, obiadokolacja połączona z degustacją „wina Królów” i „Króla wszystkich win” - Tokaju (dodatkowo płatne, koszt ok. 35 EUR).
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do regionu Agtelek, słynącego z jaskiń, podziemnych jezior i rzek. Zwiedzanie jednej z jaskiń znajdujących się na tym obszarze. Następnie przejazd do stolicy Węgier - Budapesztu. Całodzienna wycieczka objazdowa i zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od wzgórza Zamkowego z dawnym Pałacem Królewskim, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich władców, a następnie przejdziemy starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do części nizinnej stolicy - Pesztu i zwiedzanie Bazyliki Św. Stefana - pierwszego króla Węgier. Dla chętnych na pożegnanie miasta proponujemy rejs statkiem po Dunaju (dodatkowo płatne, cena ok. 15 EUR/os.). Wieczorem wspólna kolacja w tradycyjnej, węgierskiej restauracji ( tylko dla imprez o kodzie RUG).
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.230 km.

Przejazd w okolice Balatonu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.130 km. (Budapeszt-Balaton)

Dzień 7
Wypoczynek nad Balatonem.

Dzień 8
Wypoczynek w hotelu nad Balatonem.

Dzień 9
ok. godz. 12:00 wykwaterowanie z hotelu, a następnie w godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.550 km.

Dzień 10
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok. 02:00-03:00).

Zakwaterowanie:
hotele klasy turystycznej, położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem. Skromne pokoje 2-osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami, czasami telefonem i TV.

Wyżywienie:
BB oferuje: śniadania.

Cena zawiera:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j. w., wyżywienie, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.  

Cena nie zawiera:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 110 EUR (imprezy o kodzie RUG) oraz 85 EUR (imprezy o kodzie RUB - kolacja w Budapeszcie wyłączona z ceny); imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Budapeszcie ok. 15 EUR, obiadokolacji z degustacją wina w Tokaju ok. 35 EUR, kolacji w Suczawie ok. 20 EUR; wstępu na kąpielisko Miskolc-Tapolca oraz dodatkowych posiłków, obiadokolacji i innych wydatków osobistych.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Opinie klientów dotyczące hotelu

Średnia wszystkich ocen:  /10

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie
Nasi klieci przeglądali tą ofertę 2 razy w ciągu ostatnich 24 godzin

Zdjęcia z hotelu: W Cieniu Winorośli i Gór Transylwanii - wycieczka

Opinie o hotelu W Cieniu Winorośli i Gór Transylwanii - wycieczka
powrót do góry
ZADZWOŃ
infolinia: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
NEWSLETTER
Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę
Akceptujemy płatności kartami:
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE