801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
kod oferty: 41985 - 193 - 608
Albania Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe
7+7:

Wakacje w Albanii

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Promocja ważna do 22-01-2018. Rabat do 40% ! oferty od 25.04.2018!
Promocja Lato 2018 już w sprzedaży!
Rabat do 40 %
Zaliczka wynosi 30% przy wpłacie do 22.01.2018
Do wyboru 2 z 5 dodatkowych, specjalnych korzysci:
- Parking przy lotnisku tylko za 1 zł – 1 miejsce przysługuje jednej rezerwacji.
- Gwarancja Bezpłatnej Zmiany Rezerwacji Komfort za 1 zł/os.
- Wybór miejsca w samolocie – typ „Standard” za 1 zł/os.
- Wybór miejsca w samolocie – typ „Premium” za 50% ceny.
- Ubezpieczenie „Standard+” – lepsze warunki ubezpieczenia w cenie ubezpieczenia standardowego.
Ilość miejsc w promocji ograniczona
UWAGA : istnieje możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych jeszcze przed wyjazdem (zapytaj konsultanta)
Ceny podane na www.traveliada.pl zawierają już naliczone rabaty. Rezerwuj 713405050 mail rezerwacje@traveliada.pl
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Rodzaj zakwaterowania
Cena
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Warszawa)
105 zł / 14 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Ważne informacje do rezerwacji

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.
Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży oraz "regulaminem Traveliada.pl" zgodnie z art.23 ust.1 pkt 1 ust.2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ.U. Nr 133 poz 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traveliada.pl moich danych osobowych.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl.
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Traveliada.pl poleca ten hotel
Wyróżniliśmy wycieczkę ze względu na:
hotel wyróżnionyNajczęściej wybierany przez Klientów
hotel wyróżnionyWycieczka objazdowa dla odkrywców
hotel wyróżnionyZwiedzanie i wypoczynek - 7 + 7 dwa w jednym

Wakacje w Albanii - wycieczka (+ opcja 7 dni wypoczynku)

Shqiperia - nieodkryta Kraina Orłów * Majestatyczne góry, piaszczyste plaże, antyczne miasta, serdeczni ludzie * Kruja, Gjirokaster,Berat, Butrint, Apollonia i Durres * Kotor – wizytówka Czarnogóry * Wypoczynek nad morzem w Albanii!

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Po przylocie recepcja lotniskowa i transfer do hotelu w Czarnogórze (hotel znajduje się w miejscowości nad morzem). Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Albanii, w czasie którego będziemy podziwiać przepiękne wybrzeże adriatyckie, z malowniczo położoną Wyspę Św. Stefana, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Czarnogórze. Zwiedzanie Albanii rozpoczniemy od Kruje, miasta , malowniczo położonego na wzgórzu, w którym urodził się bohater narodowy Albańczyków – Skanderbeg. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum etnograficzne mieszczące się w zabytkowym domostwie zamożnej rodziny, znajdującym się w obrębie twierdzy. Przejazd na południe Albanii do Gjirokaster, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Gjirokaster- Miasta Srebrnych Dachów. To jedno z największych miast w Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO), jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów. Centralnym punktem jest trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich, gdzie w ubiegłym wieku w podziemiach przetrzymywano więźniów politycznych. Z wysokości twierdzy możemy podziwiać widok z typowymi domami warownymi (tzw. kule) charakterystycznymi dla regionu Bałkanów, których dachy pokryte są tradycyjnymi szarymi łupkami. W mieście zachował się także bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora Envera Hodży. Zabytkowy dom, w którym się urodził, obecnie mieści ciekawe muzeum etnograficzne. W miarę możliwości czasowych dotrzemy także do źródła Niebieskie Oko. Jest to miejsce hipnotyzujące swoją urodą i niezwykle niebieskim odcieniem wody. Przejazd do Butrintu nazywanego Bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone jest wodą. Jest to jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części Bałkanów, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie spaceru zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Przejazd do nadmorskiej miejscowości Saranda, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4-5
Odpoczynek w hotelu w albańskim kurorcie Saranda. Czas na plażowanie, kąpiele i relaks nad morzem. Śniadania, obiadokolacje i nocleg w tym samym hotelu. Saranda to najpopularniejszy nadmorski kurort Albanii, położony nad morzem Jońskim, vis a vis greckiej wyspy Korfu. Miasto kaskadowo opada ku morzu, wzdłuż którego wiedzie promenada spacerowa, pełna kafejek i sklepów. W czasie pobytu, dla chętnych, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Wyspa Korfu (w programie rezydencja cesarzowej Sisi) – Achilion, następnie zobaczymy Pontikonissi (Mysia Wyspa), która jest wizytówką Korfu. Zwiedzanie stolicy to spacer po mieście podzielonym na kilka części, tworzących ciekawą mieszankę architektoniczno-kulturową. Zobaczymy starówkę ze Starym Fortem, pałac św. Michała i Jerzego, słynną Liston - ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie oraz kościół św. Spiridiona Miracoulous, patrona wyspy, którego szczątki spoczywają w sarkofagu ze srebra. Na Korfu przepływamy promem. (koszt ok 70 EUR).
Wieczór albański – W programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny, zabytek znajdujący się na Liście Arcydzieł Ustnych i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, tradycja unikatowa i powoli zanikająca; poczęstunek i wino (koszt ok. 27 EUR).

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego zobaczymy również twierdzę Porto Palermo, która wspaniale wygląda na tle morza i gór Llogara opadających gwałtownie do morza. Znajdują się tu piaszczyste plaże, jak również wysokie klify.
Dotrzemy do Beratu. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. zabytkowe domy oraz przede wszystkim twierdzę Kalaja Berati i liczne cerkwie znajdujące się w jej obrębie. Przejazd do  stolicy Albanii – Tirany. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Obiadokolacja tego dnia we własnym zakresie.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzimy Tiranę, stolicę i jednocześnie największe miasto w Albanii. Spacer rozpoczniemy od Placu Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie reżimu komunistycznego. Wjazd do Czarnogóry, przejazd przez Bokę Kotorską, której uroda przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako największy fiord południowej Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. Perłą, tej głęboko wciskającej się w wysokie góry zatoki, jest Kotor, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. W programie m.in. katedra św.Tripuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Czarnogóry lub Chorwacji (hotel w miejscowości nad morzem), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Zakwaterowanie:
Podczas zwiedzania: część objazdowa:
Hotele **/ *** na terenie Czarnogóry hotele usytuowane w miejscowościach nadmorskich. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon. Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.
Część pobytowa: Hotele *** Wszystkie hotele położone w jednym z nadmorskich, albańskich kurortów w rejonie Sarrande lub Vlore. Obiekty usytuowane, w maksymalnej odległości 300 m. do morza i 50-500 m. do plaży. Odległość do centrum kurortu, do 700 m. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon.
Do dyspozycji gości: wszystkie posiadają, bar, restaurację, niektóre posiadają basen.
Podczas wypoczynku: noclegi w wybranym hotelu (hotele o różnym standardzie zakwaterowania (***, **** lub *****) oferujące wyżywienie BB, HB, FB lub All Inclusive). W celu wybrania hotelu prosimy Państwa o kliknięcie na długość pobytu 14 dni w małym okienku wyszukiwarki, a następnie na rezerwacja online z listą dostępnych hoteli i typem wyżywienia, do wyboru.

Wyżywienie:
Podczas zwiedzania HB oferuje:
śniadania najczęściej typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu) wg programu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Podczas wypoczynku: wyżywienie wg oferty w wybranym hotelu: BB, HB, FB lub All Inclusive.

Uwagi:
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).

Cena zawiera:
przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, noclegi, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie wg oferty opiekę pilota, ubezpieczenie (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)

Cena nie zawiera:
kosztów realizacji programu - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników (orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok 69 EUR.), opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os., dotyczy pierwszego tygodnia pobytu jak i przedłużenia) oraz innych wydatków własnych.

Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki fakultatywne - Albania

GJIROKASTER I BŁĘKITNE OKO

Wycieczkę rozpoczynamy od wizyty w przepięknym mieście, będącym kiedyś stolicą Albanii – Gjirokaster, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwane na wiele sposobów-„miastem muzeum”, „tysiąca schodów” lub „szarych dachów”, przyciąga urokliwymi, krętymi uliczkami, bogatą historią oraz całkowicie magiczną atmosferą. Tarasowe położenie sprawia, że w zdumiewający sposób fundamenty jednych domów znajdują się tuż obok dachów innych.  Niebieskie Oko – następny punkt wycieczki ,to podwodne źródło otoczone gajem w miejscu oddalonym o ok. 15 min od głównej drogi z Gjirokastry do Sarandy. Zbiornik nie jest do końca zbadany ponieważ skały, z którego bije źródło znajdują się ok. 45 metrów pod powierzchnią ziemi. Cena ok. 35 EUR.

BUTRYNT I PLAŻA W XAMIL

Zaczniemy od wizyty w starożytnym mieście Butrynt, położonym na niewielkim półwyspie pomiędzy wybrzeżem wyspy Korfu a jeziorem Butrinti. Osada aktualnie jest bardzo ważnym stanowiskiem archeologicznym wpisanym na listę UNESCO. Na terenie tego rozległego kompleksu, który zaliczany jest dzisiaj do jednego z Parków Narodowych Albanii, znajdują się szczątki budowli z różnych okresów historycznych, sięgających nawet 2500 lat wstecz. Następnie udamy się do miejscowości Xamil, gdzie zrelaksujemy się na piaszczystej plaży i wykąpiemy w krystalicznie czystej wodzie. Cena ok. 30 EUR.

HIMARA I ZAMEK W PORTO PALERMO

Mówi się, że zamek Porto Palermo został wybudowany przez Ali Paszę dla swojej żony Vasiliki, która pochodziła z Korfu, natomiast najnowsze badania wskazują na nieco późniejsze pochodzenie budowli, a mianowicie z czasów weneckich. To prawdziwa archeologiczna zagadka. Która wersja jest prawdziwa? Warto zapytać przewodnika podczas wycieczki. Po wizycie w zamku przewidywany jest odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Riwiery Albańskiej  nazywanej Llamanji lub Spilea Beach. Cena ok. 30 EUR.

WIECZOREK ALBAŃSKI
Zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen tradycyjnego albańskiego jedzenia i ludowej muzyki na żywo. Przejazd do Zamku Lekuresi, z którego można podziwiać panoramę całej Sarandy. Zabawa przy albańskim winie i tańcach narodowych. Cena ok. 28 EUR.

Informacje o wycieczkach fakultatywnych aktualne na 29.05.2015 r., mogą ulec zmianie.Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Zdjęcia z hotelu: Wakacje w Albanii

Traveliada last minute do Wakacje w Albanii
Traveliada na raty do Wakacje w Albanii
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA