71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Senegal Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

Senegal i Gambia

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
kod oferty: 43921 - 193 - 34
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Warszawa)
75 zł / 7 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Senegal i Gambia - wycieczka

Program zwiedzania:

Dakar – Baobaby, półpustynie i busz – wyspa Goree – klimat minionej epoki – Lake Rose – drugie „Morze Martwe” – jazzowa stolica Afryki – Saint Louis – pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp


Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot samolotem charterowym do Banjul /międzylądowanie techniczne w Agadirze,  przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do portu i ok 40 minutowa przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Przejazd przez granicę z Senegalem, załatwienie formalności wizowych.Następnie udamy się do miejscowości Kaolack, znanego z największych afrykańskich targów pod dachem (drugi co do wielkości po Marrakeszu). Miasto to słynie także z produkcji i eksportu orzeszków ziemnych, w sezonie zbioru można zobaczyć tu całe hałdy orzeszków przygotowywanych do sprzedaży. Przejazd przez miasto dorożkami, podziwianie kolonialnej zabudowy miasta. Przejazd na kolację i nocleg.(Trasa ok. 110 km)

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd przez Djourbel do świętego miasta Touba, gdzie zobaczymy największy meczet Afryki. Dalsza podróż do Saint Louis, dawnej stolicy kraju. Miasto usytuowane jest w pobliżu granicy z Mauretanią, jest drugą co do wielkości aglomeracją Senegalu. St. Louis, niegdyś centrum osadnictwa francuskiego pełni obecnie ważną rolę kulturalną. Jest afrykańskim "Nowym Orleanem", gdzie co roku odbywa się słynny Festival de Jazz Saint - Louis. Kolonialna zabudowa miasta w całości została wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką architektoniczną St. Louis jest most zbudowany przez G. Eiffla, twórcy słynnej wieży Eiffla w Paryżu. Spacer po mieście, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem istnieje możliwość skorzystania z nocnego życia St. Louis, w zależności od terminu w miejscowych klubach odbywają się liczne koncerty. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 4:
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Langue de Barberie. Długi i bardzo wąski park rozciąga się wzdłuż rzeki Senegal aż do ujścia oceanu. Zwiedza się go płynąc małą łódką, zwaną pirogą. Park zamieszkują liczne grupy ptaków migrujących, takich jak pelikany, flamingi, kormorany, czaple. W zależności od stanu wód i związanej z tym migracji zwierząt przewodnik zdecyduje o ew. zamianie Langue de Barberie na położony 60 km na północ od Saint Louis, Park Djoudj. Park Djoudj to równie interesujące królestwo ptaków w tej okolicy. Dodatkowo występują tu liczne ssaki: małpy, gazele, hieny, szakale i guźce. Kolacja i nocleg w hotelu w Saint Louis. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Dakaru, stolicy Senegalu. Po drodze zobaczymy liczne baobaby. Te olbrzymie drzewa, swoisty symbol kraju, mają tu szczególne znaczenie, oprócz tego, że wykorzystuje się wszystkie partie tego drzewa (korę, liście, owoce), miejsce, w którym rosną jest jakby magiczne. Przystanek przy jednym z najstarszych okazów w tym rejonie. Po południu dotrzemy do słynnego Różowego Jeziora, które ma identyczne właściwości jak Morze Martwe. Jego zasolenie to 380 g na litr wody, co nie pozwala na normalną kąpiel, pływanie. Wielką atrakcją jest unoszenie się na jego powierzchni w pozycji siedzącej. Barwa jeziora (różowo- amarantowa) pochodzi od żyjących w nim mikroorganizmów i jej nasycenie jest zależne od kąta padania promieni słonecznych. Sól z jeziora wydobywa się w ciekawy sposób. Mężczyźni wypływają na środek jeziora nabierając do łódki taką ilość soli aby nie dopełnić łodzi tylko na 1 cm. Na brzegu całe rodziny zajmują się osuszaniem, pakowaniem i wysyłką soli, która zaopatruje prawie całą Afrykę Zachodnią. Jezioro okalają fantastyczne, ogromne wydmy, które w dalszej części przechodzą w szeroką, piaszczystą plażę nad oceanem. W tym miejscu jeszcze niedawno znajdowała się meta słynnego rajdu PARYŻ - DAKAR. Nocleg w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, obiadokolacja. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 6:
Po śniadaniu zwiedzanie Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, katedrę, Plac Niepodległości. Senegalczycy to naród wyjątkowo gościnny, bardzo miło przyjmujący turystów. Zawsze uśmiechnięci, skorzy do udzielenia rady czy pomocy. Po południu krótka przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX wieku wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Wyspa Goree była miejscem milionów ludzkich tragedii, tutaj ich więziono, sprzedawano i ładowano na statki. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Zwiedzimy Muzeum Historyczne i Dom Niewolników. Przeprawa promowa, następnie przejazd do hotelu w Dakarze lub Saly, zakwaterowanie, kolacja. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 7:
Wcześnie rano przejazd do Rezerwatu Bandia. Safari jeepami 4 x 4, podczas którego można podziwiać dzikie zwierzęta: nosorożce, żyrafy, bawoły, antylopy, krokodyle, małpy a także strusie i inne gatunki ptaków. Po południu dalsza podróż do Toubacouta i dalej do Banjul. Kolacja i nocleg w okolicy Banjul. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8:
Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Narodowe, Kościół Św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.

Dodatkowe informacje:
Ww. program należy traktować ramowo, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania
Podczas zwiedzania miasta Touba kobiety proszone są o przygotowanie okrywających ciało ubrań.

Wizy i szczepienia:
W lipcu b. r. został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Wizy senegalskie będą wyrabiane w Banjul, w trakcie wycieczki. Przed wylotem należy wypełnić wniosek wizowy, a następnie przesłać w formie elektronicznej wraz z kolorowym skanem głównej strony z paszportu na około 4 tyg przed wylotem. Koszt uzyskania wizy to 50 EUR/os, opłata będzie pobierana w Ambasadzie Senegalu w Banjul.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.
Do wyrobienia wizy potrzebne jest 1 zdjęcie paszportowe.
Do realizacji programu niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wpis do żółtej książeczki, którą należy zabrać ze sobą). W przypadku, gdy Klient nie może przyjąć szczepionki, prosimy o zabranie zaświadczenia od lekarza (specjalisty chorób tropikalnych) w języku angielskim o przeciwwskazaniach. W rejonie Senegalu i Gambii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało w dzień i nocy).

Zakwaterowanie na objeździe:
Hotele 3*: wygodnie urządzone pokoje 2 os z łazienką (prysznic lub wanna, WC, podstawowe kosmetyki, ręczniki).  Plus dla klientów możliwość pobytu 7 dni stacjonarnie w hotelu.

Wyżywienie:
HB oferuje:
W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Cena zawiera:
przelot samolotem charterowym (z międzylądowaniem w Agadirze), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os.(dostawki na zapytanie), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawa na Goree, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 65 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 40 USD.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

+ dodaj opinie

Zdjęcia z hotelu: Senegal i Gambia

Traveliada last minute do Senegal i Gambia
Traveliada na raty do Senegal i Gambia
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA