801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
kod oferty: 70926 - 193 - 2216
Turcja Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe
7+7:

Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym - wycieczka (+ 7 dni wypoczynku)

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Promocja ważna do 22-01-2018. Rabat do 40% ! oferty od 25.04.2018!
Promocja Lato 2018 już w sprzedaży!
Rabat do 40 %
Zaliczka wynosi 30% przy wpłacie do 22.01.2018
Do wyboru 2 z 5 dodatkowych, specjalnych korzysci:
- Parking przy lotnisku tylko za 1 zł – 1 miejsce przysługuje jednej rezerwacji.
- Gwarancja Bezpłatnej Zmiany Rezerwacji Komfort za 1 zł/os.
- Wybór miejsca w samolocie – typ „Standard” za 1 zł/os.
- Wybór miejsca w samolocie – typ „Premium” za 50% ceny.
- Ubezpieczenie „Standard+” – lepsze warunki ubezpieczenia w cenie ubezpieczenia standardowego.
Ilość miejsc w promocji ograniczona
UWAGA : istnieje możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych jeszcze przed wyjazdem (zapytaj konsultanta)
Ceny podane na www.traveliada.pl zawierają już naliczone rabaty. Rezerwuj 713405050 mail rezerwacje@traveliada.pl
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Rodzaj zakwaterowania
Cena
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Katowice)
91 zł / 14 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Ważne informacje do rezerwacji

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.
Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży oraz "regulaminem Traveliada.pl" zgodnie z art.23 ust.1 pkt 1 ust.2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ.U. Nr 133 poz 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traveliada.pl moich danych osobowych.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl.
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym - wycieczka (+ 7 dni wypoczynku)

Pamukkale - Bawełniana Twierdza i termalne źródła, fascynująca Kapadocja, osmańskie Safranbolu, monumentalny Stambuł, Pałac Topkapi, antyczny Pergamon i Efez, Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Marmaris, Fethyie lub okolicy

Program:

Dzień 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Dalamanu. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Dalamanu. Czas wolny. (Trasa ok. 90 km)
Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska, dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry (płatne dodatkowo ok. 30 TL). Udamy się także do jaskini Kaklik, bardzo rzadko odwiedzanego miejsca, nazywanego także podziemnym Pamukkale w miniaturze. Przejazd do Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Konyi lub okolicy. (Trasa ok. 610 km)

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszy - islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Zatrzymamy się także przy jeziorze kraterowym Obruk, gdzie zrobimy przerwę na zdjęcia. Kolejno zobaczymy Sultanhani XII-wieczny Karavanseray, który powstał z fundacji sułtana Alaeddina Keykobada na ważnym szlaku handlowym. Przejazd do Kapadocji, gdzie zwiedzimy podziemne miasto Saratli oraz zespół świątyń w skansenie Goreme wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Będzie również czas na zakup oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Przyjazd do hotelu na terenie Kapadocji, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km)
Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo) lub wizyta w hamamie - łaźni tureckiej (płatna dodatkowo).

Dzień 4
Przed śniadaniem, dla chętnych, możliwość lotu balonem nad Kapadocją (ok. 150 EUR, na potwierdzenie). Po śniadaniu wyjazd w kierunku Ankary, gdzie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, jedno z najwspanialszych muzeów w Turcji. Jego chronologiczna ekspozycja przedstawia zabytki różnych kultur począwszy od czasów prehistorycznych. Następnie udamy się do Safranbolu, miasta słynącego z tradycyjnych domów osmańskich, z których większość została odrestaurowana i służy obecnie jako prywatne muzea. Safranbolu wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również Kaymakamlar Muze Evi - typowe domostwo osmańskie. Czas wolny w centrum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Safranbolu (w stylu domów z epoki osmańskiej). (Trasa ok. 520 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu. Zatrzymamy się na zdjęcia niedaleko malowniczego jeziora Sapanca. W Stambule zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z 6-ma minaretami i 260-ma witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (wstęp płatny dodatkowo ok. 20 TL). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 6
Bardzo wcześnie rano rejs po Bosforze (płatny dodatkowo). Następnie udamy się do Bursy (przeprawa promowa lub drogą lądową) pierwszej stolicy państwa osmańskiego i kolebki nowożytnej kultury tureckiej. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w meczecie Yesil Camii (Zielony Meczet), największej i najwspanialszej budowli dawnej Bursy. Obok wznosi się grobowiec Yesil Turbe fundatora meczetu Mehmeda I (Celebi). Zobaczymy także dawny, słynący z handlu jedwabiem bazar Koza Han i stojący nieopodal XIV-wieczny meczet Ulu Camii. Następnie przejazd w kierunku Pergamonu i zwiedzanie starożytnego miasta, które rozpoczniemy od malowniczego wzgórza, na którym zlokalizowane były najważniejsze budowle. Zobaczymy m.in. miejsce w którym stał słynny ołtarz Zeusa Olimpijskiego, wyjątkowo stromy teatr na 10 tys. widzów oraz ruiny świątyni Trajana i drugiej co do wielkości starożytnej biblioteki, która mieściła ok. 200 tys. zwojów. Przejazd do Izmiru najważniejszego portu handlowego Turcji Egejskiej. Obiadokolacja i nocleg w Izmirze. (Trasa ok. 620 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu udamy się do dawnej Dzielnicy Żydowskiej, żeby zobaczyć starą windę (Asansor), która jest nie tylko ciekawostką historyczną ale także inżynieryjną. Ta ponad 50 metrowa winda przyczepiona do skały przypomina wieżę pokrytą dachem. Następnie czas wolny w dzielnicy Kordonboyu, będącym urokliwym miejscem spacerowym. Przejazd do Efezu i zwiedzanie ruin jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr oraz fontanna Trajana. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Zobaczymy także "uroczą" (takie jest dosłowne tłumaczenie jej nazwy) wioskę Sirince - malowniczo położona, otoczona sadami i ogrodami, zgodnie z przepowiednią miała jako jedyna zostać ocalona przed końcem świata, który wg kalendarza Majów miał nastąpić 21 grudnia 2012 r. Wtedy też miejscowość ta przeżyła oblężenie turystów. Przejazd w ok. Dalamanu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu w Marmaris, Fethyie lub okolicy, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie:
Podczas zwiedzania: Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji, hotele w Safranbolu bez oficjalnej kategoryzacji i możliwie bez klimatyzacji) i łazienkami. Do dyspozycji gości: restauracja i bar.
Podczas wypoczynku: noclegi w wybranym hotelu (hotele o różnym standardzie zakwaterowania (***, **** lub *****) oferujące wyżywienie BB, HB, FB lub All Inclusive). W celu wybrania hotelu prosimy Państwa o kliknięcie na długość pobytu 14 dni w małym okienku wyszukiwarki, a następnie na rezerwacja online z listą dostępnych hoteli i typem wyżywienia, do wyboru.

Wyżywienie:
Podczas zwiedzania HB oferuje: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Podczas wypoczynku: wyżywienie wg oferty w wybranym hotelu: BB, HB, FB lub All Inclusive.

Uwagi:
Dla niektórych z Państwa impreza może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 90 do nawet ponad 600 km, a wyjazdy z hoteli organizowane są bardzo wcześnie rano. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2014 r. i mogą ulec zmianie.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 157 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje wydatków osobistych, napoi i wizy tureckiej.

Cena zawiera:
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, noclegi, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie wg oferty, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie zawiera:
wizy, kosztów realizacji programu, wydatków własnych.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Zdjęcia z hotelu: Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym - wycieczka (+ 7 dni wypoczynku)

Traveliada last minute do Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym - wycieczka (+ 7 dni wypoczynku)
Traveliada na raty do Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym - wycieczka (+ 7 dni wypoczynku)
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA